dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie Wyblaknięta blacho-dachówka BUDMAT - SARA

    Witam,

    Chciałbym się Was poradzić:
    Mam pokryty dom blacho-dachówką firmy BUDMAT - SARA Brąz, która po 8 latach od budowy/pokrycia wyblakła jak na zdjęciach (zrobiła się lekko czerwona). W Październiku 2019r zgłosiłem tą wadę producentowi, który mi odpisał:


    W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie informujemy iż formalnie nie mamy podstaw do przyjęcia tej reklamacji.
    Wymogiem prawnym do przyjęcia reklamacji towaru zakupionego kilka lat wcześniej jest okazanie karty gwarancyjnej, jeśli takiej udzielono. Każda udzielana gwarancja zawiera istotne „Warunki” na jakich dokonano transakcji sprzedaży.
    Po uzupełnieniu zgłoszenia o Kartę gwarancyjną możliwe będzie podjęcie dalszych działań.



    Przy zakupie dostałem jedynie Certyfikat (podsyłam w załącznikach) oraz dowód zakupu (którego już nie mam, ponieważ minęło 5lat, a po tym okresie nie ma potrzeby przedstawiania takiego dokumentu), żadnej karty gwarancyjnej nie dostałem.

    Dodam, że na załączonym zdjęciu widoczny jest dobudowany rok później garaż, który został pokryty tą sama blacho-dachówką, zakupioną w tej samej firmie, która po montażu nie odróżniała się od reszty dachu i która do dziś trzyma kolor. Dach dwuspadowy usytuowany północ-południe, kolor wyblakł równomiernie od północy jak i od południa.

    Moje pytanie czy firma sprzedają ma racje? Z tego co mi wiadomo, blacho-dachówka była objęta 10 letnią gwarancją, a jak widać na zdjęciu wyblaknięcie jest dość spore i wedlug mnie jest duża wadą produkcyjną. Nie widziałem na pobliskich domach, które były wybudowane sporo wcześniej, aby komuś tak wyblakła blacha.
    Pytanie do kogo jeszcze mogę zwrócić się o pomoc? Cały dach ma powierzchnie ok 200m2, więc ewentualne koszty malowania nie będą małe...

    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200306-182643.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	446896   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200306-182653~2.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	446901   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200306-182700~2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	446902  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Witam,
    ..........oraz dowód zakupu (którego już nie mam, ponieważ minęło 5lat, a po tym okresie nie ma potrzeby przedstawiania takiego dokumentu), żadnej karty gwarancyjnej nie dostałem.
    Moje pytanie czy firma sprzedają ma racje? Z tego co mi wiadomo, blacho-dachówka była objęta 10 letnią gwarancją,
    Firma produkująca ma rację, i muszę Cię zmartwić, ale To Twoja wina, że nie dopilnowałeś warunków gwarancji. Firma sprzedająca u której powinieneś złożyć reklamację powinna wydać Ci gwarancję za sprzedany towar, oraz warunki jej dotrzymania, certyfikat i fakturę zakupu.
    To do niej powinieneś się zgłosić z reklamacją, a oni na podstawie przedstawionych dokumentów i nawet osobistej ocenie stanu faktycznego- wizji na miejscu mają przesłać reklamację do producenta.
    Chyba, że kupiłeś bezpośrednio od producenta, wtedy na podstawie faktury możesz zwrócić się o wydanie- uzupełnienie o brakujące dokumenty w tym o warunki gwarancji,a w nich dowiesz się czy 10 letnią gwarancję obejmuje również kolor czy tylko jak w aucie przetłoczenia bo że przez 10 lat ma być szczelna to oczywiście jest.

    A tak szczerze - to nie widzę powodzenia Twojej sprawy, za długo chodzę po świecie i widziałem, aby uwierzyć , że takie coś - estetyka - może być objęte gwarancją.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony