dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Projekt mieszkania - narożne czy nie

    Del
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:10

  2. #2

    Domyślnie

    Czym mniej sąsiadów tym wieksza szansa na jakiś tam spokój. Różnice w grzaniu będą niewielkie, jesli oczywiscie ocieplenie zostało wykonane ze sztuką, a nie jak u mnie na plackach z dziurami gdzie sie da. Ja ze względu na sąsiadów wytrzymałem w nowym 2 lata.

    Jak juz musisz to bierz narożne, najlepiej na ostatnim pietrze. Najlepiej kup działkę i postaw dom do 35m albo dwa kontenery morskie.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 06-08-2020 o 10:48

  3. #3

    Domyślnie

    Del
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:10

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to nie jest blok z lat 70-tych tylko budownictwo, które musi spełniać wymogi techniczne na 2019 rok (bo pewnie wówczas rozpoczęli budowę).
    A to oznacza, że zapotrzebowanie na ciepło jest kilkanaście razy mniejsze od starego bloku. I straty ciepła są mniejsze.

    Zimy też już nie takie jak w latach 70-tych, wiec to akurat argument z...worka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirtualnyjan1 Zobacz post
    Na ostatnim piętrze jest wolne mieszkanie, ale tam od razu odrzuciłem bo latem to tam będzie sauna, szczególnie w tym narożnym, dużo okien i ciepło od dachu, jestem w błędzie?

    A zimą to pewnie kaloryfery na maksa i nadal będzie średnio ciepło a żona jest ciepłolubna i obawiam się żeby nie wtopić a mieszkanie na kredyt pewnie do końca życia.
    To lepiej odpuść developerkę. Generalnie głupstwa gadasz. Skoro to ma być na lata to weź to lepiej przemysł.

    Ja mam 18 okien w domu i nie zamieniłbym tego na nic innego. Nie mam miejsca gdzie nie dochodzi światło dzienne. We wszystkich pokojach mam minimum po dwa okna, w wiekszosci na dwóch ścianach. Nawet drzwi wejściowe mam cale przeszklone przez co wiatrołap mam doświetlony. Zobaczysz co to zysk słoneczny zimą w tym narożnym. Samo piękno.

    Jedno okno w pokoju z kuchnią masz w tym preferowanym, w dodatku pod balkonem...
    Miałem takie mieszkanie w 2015 roku jak ty chcesz kupić. W kuchni ciemno. Nieprzyjemnie. W narożnym masz okno w kuchni, na dwie strony reszta okien, pięknie doświetlony salon. Światło dzienne w całym korytarzu. Kup to na ostatnim. Masz tam pewnie na stropie 20cm wełny. jak bedzie jeszcze miejsce to wrzucisz kolejne i masz od dachu amerykę

  6. #6

    Domyślnie

    Del
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:10

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ocieplenie masz dokładnie takie, jakie wynika z rozporządzenia.
    Nad mieszkaniem będzie zielony (czyli z roślinami) dach? Bo tak wynika z opisu.

  8. #8

    Domyślnie

    Del
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NEOTEO20191009_widok06.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	446940  
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:10

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślałam, że to faktycznie bedzie zielony dach, a to tylko taras.
    Zielony dach by stanowił dodatkową izolacje termiczną.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla mnie lepszym wyborem jest narożne . A wybierzcie te które się wam wydaje bardziej ustawne. Z lepszym widokiem etc. Czy wreszcie tańsze

  11. #11

    Domyślnie

    Zastanów się czy kuchnia w przedpokoju to dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 07-08-2020 o 21:04

  12. #12

    Domyślnie

    Wybrałabym narożne. Lepiej doświetlone, okno w części kuchennej, okna na dwie strony świata. Okna wychodzące tylko na jedną stronę to minus. Min. nie da rady zrobić przeciągu...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Narożne. Ma ciekawszy układ. Przede wszystkim wydzielona strefa wejścia. W tym drugim wchodzisz praktycznie bezpośrednio do kuchni, trochę słabo.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #14

    Domyślnie

    Del
    Ostatnio edytowane przez Wirtualnyjan1 ; 30-04-2022 o 21:10

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, na starych zasadach.

    Jak budowałam dom to z nadwyżką izolacyjną, przekraczając normy na 2021 rok, bo celowałam w budownictwo pasywne.
    Ale co innego budować samemu a co innego deweloper. Deweloper robi minimum wymagane przepisami. Inaczej nie byłby konkurencyjny na rynku.

  16. #16
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Mieszkanie narożne mimo nieco mniejszego metrażu jest atrakcyjniejsze i zdecydowanie lepiej doświetlone. My też rekomendujemy narożne

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Masz do wyboru dwa mieszkania, jedno w którym cały czas będziesz palić światło i drugie gdzie salon z kuchnią będą cały czas doświetlone... Na balkon przyda się pewnie jakaś markiza, bo będzie mega gorąco od południa.

    Współczynnikami okien raczej nie ma sensu się przejmować. I tak masz wentylację grawitacyjną, która polega na ich rozszczelnieniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony