dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu jakie ogrzewanie ?

    Witam, na przyszły rok planuję budowę domu. Jakieś 85m2 użytkowe. Parter plus sypialnie na poddaszu użytkowym. Dom w technologii tradycyjnej. Okolice Nowego Targu (Podhale). W Domu chcę zrobić rekuperację i zastanawiam się nad ogrzewaniem (gazu nie ma możliwości podpiąć). Zastanawiam się nad piecem na pellet. Czy możecie doradzić jaką formę ogrzewania (oraz koszt wykonania) można przemyśleć do takiego domu w tym miejscu? Myślę o pellecie ze względu na koszy "budowy". Swoją drogą jaka jest może być różnica w cenie zrobienia podłogówki, a zwykłych kaloryferów ?

  2. #2

    Domyślnie

    Pompa ciepła albo prędzej kable grzewcze w wylewce i jakas fotowoltaika

  3. #3

    Domyślnie

    Docieplić maksymalnie bo to koszt najmniejszy i prądem w postaci, ktory najbardziej odpowiada.

    Cytat Napisał MacieQS Zobacz post
    Swoją drogą jaka jest może być różnica w cenie zrobienia podłogówki, a zwykłych kaloryferów ?
    Grzejniki to przeżytek. Podłogówkę samemu w dwa dni położysz. Materiały ze 3 tys cie wyjdą.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 06-08-2020 o 14:02

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MacieQS Zobacz post
    Witam, na przyszły rok planuję budowę domu. Jakieś 85m2 użytkowe. Parter plus sypialnie na poddaszu użytkowym. Dom w technologii tradycyjnej. Okolice Nowego Targu (Podhale). W Domu chcę zrobić rekuperację i zastanawiam się nad ogrzewaniem (gazu nie ma możliwości podpiąć). Zastanawiam się nad piecem na pellet. Czy możecie doradzić jaką formę ogrzewania (oraz koszt wykonania) można przemyśleć do takiego domu w tym miejscu? Myślę o pellecie ze względu na koszy "budowy". Swoją drogą jaka jest może być różnica w cenie zrobienia podłogówki, a zwykłych kaloryferów ?
    Bierz koniecznie pellet żadne pompy ciepła itp, wywal pieniądze w błoto może nauczysz się na własnych błędach.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie masz w pobliżu nitki z ciepłem z geotermi?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MacieQS Zobacz post
    Myślę o pellecie ze względu na koszy "budowy". Swoją drogą jaka jest może być różnica w cenie zrobienia podłogówki, a zwykłych kaloryferów ?
    Kable w podłogę - wtedy w 100% możesz grzać w taniej strefie a do tego instalacja na grzejnikach wyjdzie drożej.
    Ewentualnie klimy, a w łazienkach grzejniki elektryczne. Ale to w montażu wyjdzie drożej, a w używaniu niewiele taniej, bo trzeba będzie grzać 24/7 i komfort trochę mniejszy - za to masz załatwiony też temat chłodzenia w upały.

    Pellet jest drogi i w instalacji, i w używaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Dom ocieplić maksymalnie. Podłogówka wodna i tylko wodna. Pompa ciepła PW albo gruntowa jak jest kasy dużo. I na to wszystko fotowoltaika.
    I w tej właśnie kolejności ważności . Na początek szukać dotacji na te cele bo są różne.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bierz koniecznie pellet żadne pompy ciepła itp, wywal pieniądze w błoto może nauczysz się na własnych błędach.
    Co Ty piszesz ? Przespałeś ostatnią dekadę?
    Do domu 85m2 ?
    Tak dużo miejsca tam jest, żeby marnować m2 na kotłownię ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał MacieQS Zobacz post
    Witam, na przyszły rok planuję budowę domu. Jakieś 85m2 użytkowe. Parter plus sypialnie na poddaszu użytkowym. Dom w technologii tradycyjnej. Okolice Nowego Targu (Podhale). W Domu chcę zrobić rekuperację i zastanawiam się nad ogrzewaniem (gazu nie ma możliwości podpiąć). Zastanawiam się nad piecem na pellet. Czy możecie doradzić jaką formę ogrzewania (oraz koszt wykonania) można przemyśleć do takiego domu w tym miejscu? Myślę o pellecie ze względu na koszy "budowy". Swoją drogą jaka jest może być różnica w cenie zrobienia podłogówki, a zwykłych kaloryferów ?
    Nie wiem ile kotłownia na pellet kosztuje ale wiem ile kosztuje zrobienie ogrzewania na 82m2 +24m2 ogrzewanego garażu. Kompletna 'kotłownia' z PC PW i montażem wszystkiego =22500zł, ogrzewanie podłogowe - rozdzielacz 11 sekcji, rura Kantherm Blue Floor plus wszelkie graty - 3414zł., na 106m2. Ponieważ mam WM i nie chciałem mieć kominka, bo 25lat mi wystarczy z takim gadżetem, dodatkowym bonusem jest brak komina, co oprócz oszczędności ułatwiło mi zrobienie dachu.
    PS - miejsca na taką kotłownię potrzebujesz mniej więcej 100x70cm, co w takich domkach ma znaczenie. W pomieszczeniu 2,9m2 mam oprócz "kotłowni" rekuperator, rozdzielacz wody pitnej, licznik z osprzętem, pralkę i kibelek.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 08-08-2020 o 20:45

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co Ty piszesz ? Przespałeś ostatnią dekadę?
    Do domu 85m2 ?
    Tak dużo miejsca tam jest, żeby marnować m2 na kotłownię ?
    Odnoszę wrażenie, że to była ironia: wywal pieniądze w błoto może nauczysz się na własnych błędach
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A w sumie to tak, jakieś zaćmienie widocznie miałem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co Ty piszesz ? Przespałeś ostatnią dekadę?
    Do domu 85m2 ?
    Tak dużo miejsca tam jest, żeby marnować m2 na kotłownię ?
    to był sarkazm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony