dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie skrzynka elektryczna z licznikiem

    mam pewien problem. dziś zacząłem liczyć słupki na ogrodzenie i okazała się że skrzynka elektryczna(szer. około 30.cm) z licznikiem jest wsunięta w moja działkę okolo 50 cm do drzwi z licznikiem ( czyli jakiś 50-80 cm) krawędź od drzwi do licznika ani tylna krawędź nie licuje się z granica działki. z ciekawości zajrzałem do dokumentacji i wg. projektu z ZE powinnaś być w połowie na działce i w połowie w pasie drogowym. wykonawca po prostu źle osadzil skrzynka.


    jest szansa że po zgłoszeniu ktoś to poprawi ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A przewody już podłączone i z którego miejsca jest ta skrzynka podłączona?
    Pytam dlatego bo u mnie podłączenie skrzynki polegało na jej postawieniu z zapasem przewodu 5m. Jak murowano ogrodzenie(mam z klinkieru) to fachowcy sobie ją przestawiali i dopasowywali do słupka(jest w słupku).
    Może i u Ciebie zapas przewodu jest "w" lub "pod" skrzynką i masz pełną możliwość jej przestawienia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Murarze nie powinni samodzielnie wędrować ze skrzynka/szafką ZE.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Murarze nie powinni samodzielnie wędrować ze skrzynka/szafką ZE.
    A w czym miałoby to przeszkadzać? Zresztą byłem z nimi bo decydowałem gdzie ma stać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A w czym miałoby to przeszkadzać? Zresztą byłem z nimi bo decydowałem gdzie ma stać.
    Bo mogą na przykład nie wiedzieć, na jakiej głębokości, jak i czym postument ma być wypełniony itd. Ot, takie szczegóły.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    ...... jak i czym postument ma być wypełniony itd. Ot, takie szczegóły.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Zamiast głupio chichotać, może dasz murarzom (i sobie) poczytać Księgę standardów Technicznych np. Tauron
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Weź mnie nie osłabiaj, będę się śmiał zawsze z Twoich wywodów które ni jak się mają do rzeczywistości
    W 99,99% skrzynek montowanych i w Twoim "Tauronie" i w podlegających innym dystrybutorom energii skrzynka wygląda tak jak na foto:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynki 1 i 2.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	446977Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wnętrze.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	446978
    I w postumencie jest zawsze to na czym skrzynkę ustawiono i może będę wulgarny, ale jeśli wg projektu skrzynka miała by stać na stercie gnoju to w środku było by g....
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Nie widzę przeszkód, byś na g...ie stawiał.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Może tak kolega od #8 spyta murarzy jaki jest minimany promień zagięcia kabla np. na podejściu do szafki ZK lub SL? Pojechaliśmy kiedyś na inwentaryzację przyłącza i właśnie była akcja PE bo "ukrzył" się kabelek na wejściu WLZ do ZK. Zapas był skąpy, bo coś sztukowali (mufa termozgrzewalna). Ogólnie brygada była cóś bardzo wcur, znaczy się wzdenerwowana - "kto to spie.....ł" itp. dialekt tam fruwał. Każdy ma, powinien robić swoje. Nie napiszę o człowieku któren orbitował kilka metrów gdy trafił szpadlem w kabel, podobno 10kV. Elon Musk mógłby się czuć zawstydzony pierwszą szybkością kosmiczną osiągnietą przy minimalnych nakładach. Na szczęście skończyło sie na strachu, siniakach i wypalonej dziurze w szpadlu. Dziura wielkości pięciozłotówki. Tej starej , z rybakiem. Człek przeżył to miał co opowiadać.

    Dopiero teraz obejrzałem zdjęcia! Gdzie pętle zapasu?????? W pionie? U nas by nogi przy samej szyi u.....i, znaczy się urwali.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 09-08-2020 o 02:09 Powód: Dopiero...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A u mnie skrzynka stoi na działce drogowej (w której mam udziały). Czyli jak postawię ogrodzenie, to skrzynka będzie w całości przed nim. Nie wiem, czy tak było w projekcie, czy błąd wykonawcy. Czy ZE może przestawić skrzynkę, żeby ją zlicować z przyszłym ogrodzeniem (i skrzynką gazową)? Oczywiście koszt byłby po mojej stronie.

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie podobnie. Byłem przy stawianiu i w linii ogrodzenia wstawić nie chcieli. Taki nakaz PGE. Standardowo zostawiony zapas kabla aby sobie na własną rękę przestawić.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Czyli murując ogrodzenie mogę ją cofnąć o te 20 cm we własnym zakresie?

  14. #14

    Domyślnie

    Te sprawy jasno określają Standardy techniczne Dystrybutora Energii.
    Przykład :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Usytuowanie złącza.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	447066

    Reszta w Warunkach Technicznych Przyłączenia Odbiorcy do sieci energetycznej, wydawanych dla klienta.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  15. #15

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat i zapytam. Czy orientujecie się czy ZE robi przyłącz zwyczajowo w granicy działki czy raczej w ogrodzeniu lub przed nim. Do czego zmierzam załóżmy sytuację taką jak na obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	447340

    Działka z drogą dojazdową która jest tylko moją własnością. Czy w takim przypadku przyłącz będzie w punkcie A czy raczej B.
    W wytycznych PGE jest tak napisane:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lok.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	30,2 KB
ID:	447341

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Do kogo należy ten pas o szer. 70 m ?

  17. #17

    Domyślnie

    Może źle to narysowałem ale całość to moja działka. Chodziło mi o to że nie będę grodził po granicach całej działki bo to bez sensu. 70 metrów ma "droga" dojazdowa która ma szerokość jakieś 6 metrów.

  18. #18

    Domyślnie

    Santini, całość to Twoja działka, czyli ma tylko jeden numer ewidencyjny? Prawie na pewno okolice miejsca A.

    Jeśli jednak prostokąt z planowanym ogrodzeniem i wąska część posiadają odrębne numery ewidencyjne, a warunki przyłącza masz na część z ogrodzeniem, to złącze kablowe będzie prawdopodobnie w miejscu B.

    Gdyby operatorem tej sieci była Enea to raczej chcieliby wewnątrz granic danej działki z dostępem do drzwiczek od zewnątrz. Czasem jednak robią w publicznym pasie drogowym przed ogrodzeniem (różni projektanci, podwykonawcy, nie jest u nas jednorodnie). Według Twojego drugiego załącznika wnioskuję, że na terenie PGE można się dogadać z ich projektantami, którzy pewnie będą się z Tobą kontaktować ws. dokładnego posadowienia złącza.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_298 ; 22-08-2020 o 19:42

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Zadając pytanie w poście #13 zapomniałem, że mamy z sąsiadem podwójną skrzynkę, więc kwestia przestawienia nie wchodzi w grę, szczególnie, że sąsiad już wymurował ogrodzenie
    Zatem mam pytanie z innej beczki - w jaki sposób wykonywaliście przejście kabla WLZ przez fundament ogrodzenia?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Zatem mam pytanie z innej beczki - w jaki sposób wykonywaliście przejście kabla WLZ przez fundament ogrodzenia?
    Daj rurę ochronną.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony