dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaki piec na pellet do nowego domu i jak zrobić dobrze kotłownie ?

    Witam,

    Stoję przed wyborem wielkości pieca na pellet 16-20 Kw do nowego domu w trakcie budowy. Dom ma 215 m2 po podłodze i ok 400 m2 do ogrzania. Ogrzewanie mieszane parter 70 % Podłogówka góra ok 30 % podłogówka reszta grzejniki. Dom ocieplony styropian podłogi 15 cm parter do tego pójdzie wełna 30 cm i w przyszłym roku elewacja 20 cm styropian. Mała kotłownia ok 7 m2. Polecono mi Slimeko z Kotłospawu. Do tego zastanawiam się jak rozwiązać sprawę buforu lub bojlera ? Przyszłościowo myślę nad kolektorami lub fotowoltaiką. Piec potrzebuję zamontować i ustawić na podkarpaciu. Możecie coś konkretnie doradzić żebym był nieczęstym gościem w kotłowni i nie stał się królem przerzucania pelletu ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobobbo Zobacz post
    Witam,

    Stoję przed wyborem wielkości pieca na pellet 16-20 Kw do nowego domu w trakcie budowy. Dom ma 215 m2 po podłodze i ok 400 m2 do ogrzania. Ogrzewanie mieszane parter 70 % Podłogówka góra ok 30 % podłogówka reszta grzejniki. Dom ocieplony styropian podłogi 15 cm parter do tego pójdzie wełna 30 cm i w przyszłym roku elewacja 20 cm styropian. Mała kotłownia ok 7 m2. Polecono mi Slimeko z Kotłospawu. Do tego zastanawiam się jak rozwiązać sprawę buforu lub bojlera ? Przyszłościowo myślę nad kolektorami lub fotowoltaiką. Piec potrzebuję zamontować i ustawić na podkarpaciu. Możecie coś konkretnie doradzić żebym był nieczęstym gościem w kotłowni i nie stał się królem przerzucania pelletu ?
    Królem pelettu juz sie stałes bo tym myslisz. Po co grzejniki. 100% podłogówki. Jak bedzie fotowoltaika to po co pellet, a do tego komin. Skad taka chec zostania domowym palaczem?. Byc moze przerzucanie duzej ilosci worków z pelletem traktujesz jako siłownie lub dla zabicia nudy. Dom jest duzy, tylko pompa ciepła, jaka moc to pokażą obliczenia ozc.

  3. #3

    Domyślnie

    Podłączenie pod grzejniki i komin już zrobiony wg. Projektu domu więc to nie mój wymysł. Fotowoltaika będzie ale pewnie za 5-10 lat, bo narazie nie ma środków na to. Pompcia ciepła spoko tylko wiesz ja chce zrobić kotłownie za 20 tys a nie bawić się z pompą za 50 tys, bo buduję bez kredytu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobobbo Zobacz post
    . Dom ma 215 m2 po podłodze i ok 400 m2 do ogrzania.?
    dom 215 m2 to zrozumiałe, ale te 400 m2 to jakaś hala ,namiot ,....?
    A PC na dom 250 m2 to max 35 000 zł. I masz jedno pomieszczenie w domu w gratisie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobobbo Zobacz post
    Podłączenie pod grzejniki i komin już zrobiony wg. Projektu domu więc to nie mój wymysł.
    U mnie w projekcie były grzejniki.
    Wymyśliłem, że mimo wszystko będzie podłogówka.
    Nawet więcej, nie murowałem jednego komina.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobobbo Zobacz post
    Podłączenie pod grzejniki i komin już zrobiony wg. Projektu domu więc to nie mój wymysł. Fotowoltaika będzie ale pewnie za 5-10 lat, bo narazie nie ma środków na to. Pompcia ciepła spoko tylko wiesz ja chce zrobić kotłownie za 20 tys a nie bawić się z pompą za 50 tys, bo buduję bez kredytu.
    Polecam tańszy Skamp Technix PEL 24 [zasobnik na pellety 150 litrów] lub droższy RBR-B 19 z zasobnikiem 400 litrowym.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Przemyśl inwestycję w pompę ciepła, szczególnie jeśli faktycznie myślisz o fotowoltaiczne w przyszłości. no i ogrzewanie podłogowe.Z pompą ciepła w ogólne nie będziesz musiał się obawiać, że zostaniesz królem przerzucania pelletu, za to zyskasz praktycznie totalną bezobsługowość
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pellet daje niezależność. Każde drewno można zmagazynować praktycznie bez kosztowo i bez obciążeń dla środowiska. Spróbuj zgromadzić / zmagazynować prąd...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Tutaj się nie dowiesz, ludzie wchodzą w temat, nie żeby Ci pomóc tylko wciskają te swoje kity i rację.
    Dla przykładu mam znajomych co ogrzewają w zasadzie te same domki, gaz wychodzi 4000zl A pellet drugiemu 2400, ale przecież obliczenia obliczenia
    Gość spała 3t pelletu razem z cwu na domek 160 m2 wt 2017 a drugi grzeje gazem, te same wt i te same m2, obaj wszędzie podłogowej, taki sam styropian, termo organika 0.033 grafit

    Z kotłów na pellet, sam poszukuje i chyba będę brał coś z heitztechnik, fajne gabarytem, ale mało opinie. Hydraulik ht one basic wycenia mi 10600 ale trzeba dokupić nadstawka powieksJaca zbiornik na pellet za 1000. I chyba tego będę brał.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Tutaj się nie dowiesz, ludzie wchodzą w temat, nie żeby Ci pomóc tylko wciskają te swoje kity i rację.
    A Ty, co robisz?
    Na rok montujesz kocioł na pellet, bo za rok z hakiem gaz będziesz miał.
    Zamiast wstawić kocioł gazowy z modyfikacją na butle gazowe 33kg, jak Ci proponowali, to wywalasz ponad 10 tys (o ile nie z 15k) na niechciany kocioł/śmieciuch i płaczesz, że koszt gazu tych kilku butli przez jedną zimę Cie przerośnie.
    Nawet jakbyś grzał tę zimę prądem, miałbyś taniej.
    Ale nie, Twoje rozumowanie jest wyższe i bardziej wartościowe.
    PS.
    Odpisałem w taki sam sposób, jak Ty.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 23-08-2020 o 19:05
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Nie na rok tylko na żywotność kotła.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobobbo Zobacz post
    Stoję przed wyborem wielkości pieca na pellet 16-20 Kw do nowego domu w trakcie budowy
    Kotłownia spełnia wszystkie wymogi dla kotła na paliwa stałe?
    Komin nadaje się do pelletu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony