dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_333

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    2

    Domyślnie Pustaki ceramiczne jakie?

    Witam wszystkich jestem nowy na tym forum Chciałbym dowiedzieć się z jakich pustaków budowaliście domy w 2020. W internecie sa same stare posty co polecacie?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pustaki są passe. poszukaj lepszego materiału.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_333

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    2

    Domyślnie

    Każdy buduję jak uważa ja chce z ceramik i liczę na odp ludzi którzy budowali z takiego materiału a nie przedstawicieli handlowych itp. O zmianę na lepsze.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Porotherm Wienerbergera 25 P+W. Nie daj się namówić na inne trochę tańsze innych producentów bo się w rękach rozlatują.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja budowałem z Porothermu E3 500. Jak kupowałem 1m2 wychodził jakieś 9 zł taniej od 25p+w. Czy były idealnie proste? Nie ale na koniec murowania zostało może wiaderko odpadów. Mój budowlaniec wspominał coś o ceramice podkarpackiej ze niby fajne pustaki. Zdecydowałem się na E3 500 ze względu na cenę i mniejsza ilość łączeń pionowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Leier Thermopor 25 P+W polecam.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #7

    Domyślnie

    Zacząłem budowę w marcu br, kupiłem ze względu na cenę Leiera25 PW, był znacznie tańszy od Wiene i nie żałuję. Ściany proste, materiał się nie kruszył specjalnie, parametry podobne jak wiene, a na to i tak idzie 20 cm styropianu. Przy ceramice kierowałem się głownie ceną. Na ściany wewnętrzne wziąłem wiene 18,8 , bo wyszedł taniej niż leier.
    Natomiast przed zamówieniem całości kupiłem pustak 25 PW polskiego producenta (nie Leier) i Leier ze Słowacji i ściankę obydwu potraktowałem młotkiem.Starałem się uderzyć z taką samą siłą i w "to samo" miejsce. Oczywiście nie można tu mówić o pełnej powtarzalności więc nie jest to do końca miarodajne . Ale polski rozpadł się na znacznie większa ilosc kawałków, poleciał również w poprzek wewnętrznych przegród. Leier pekł bardziej "na pół" , równolegle do przegrody, pozostawiając dwa nieuszkodzone kawałki. Cena była podobna, kupiłem L. Murarze docinali, nie narzekali.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tej chwili materiały muszą mieć aprobatę techniczną spełniająca polskie normy.
    Więc te dopuszczone do obrotu jeśli się różnią, to raczej dlatego, ze fabryce jakaś partia nie wyszła, a nie że są znaczące różnice jakości.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Z Edera pustaki ceramiczne są najlepsze. Też przed budową porównywałem.
    Pustki równe, odpadów nie było prawie wcale.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekKRK Zobacz post
    Zacząłem budowę w marcu br, kupiłem ze względu na cenę Leiera25 PW, był znacznie tańszy od Wiene i nie żałuję. Ściany proste, materiał się nie kruszył specjalnie, parametry podobne jak wiene, a na to i tak idzie 20 cm styropianu. Przy ceramice kierowałem się głownie ceną. Na ściany wewnętrzne wziąłem wiene 18,8 , bo wyszedł taniej niż leier.
    Natomiast przed zamówieniem całości kupiłem pustak 25 PW polskiego producenta (nie Leier) i Leier ze Słowacji i ściankę obydwu potraktowałem młotkiem.Starałem się uderzyć z taką samą siłą i w "to samo" miejsce. Oczywiście nie można tu mówić o pełnej powtarzalności więc nie jest to do końca miarodajne . Ale polski rozpadł się na znacznie większa ilosc kawałków, poleciał również w poprzek wewnętrznych przegród. Leier pekł bardziej "na pół" , równolegle do przegrody, pozostawiając dwa nieuszkodzone kawałki. Cena była podobna, kupiłem L. Murarze docinali, nie narzekali.
    Też wybrałem Leier Thermopor 25P+W zamiast Porotherma i nie żałuję.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony