dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Lightbulb Lokalizacja i wielkość wlotów(wlotu?) powietrza do komory kondensacyjnej

    Witajcie
    Jestem na etapie "zamykania" obudowy kominka.
    Praktycznie ostatnia decyzja która mi została to wielkość dziur w podłodze komory kondensacyjnej.
    Komora w tym wypadku nie będzie służyć tylko do ograniczenia nagrzewania stropu, ale będzie też spowalniać ucieczkę powietrza do pomieszczenia na górę (na zdjęciach widoczny po lewo na górze wylot to wylot powietrza do sypialni i łazienki piętro wyżej.
    Z przodu tj. pod podłogą komory kondensacyjnej będzie narożna kratka, taka sama jak pod kominkiem

    Proszę o pomoc w umiejscowieniu dziury/dziur? i ewentualnie oscylowanej średnicy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6239.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	446953Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6237.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	446954Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6235.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	446955

    To kominek u mnie w domu + stawiam coś takiego pierwszy raz liczę również na konstruktywną krytykę i zachętę do działania!

    Z góry dziękuje!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6238.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	446956  
    Ostatnio edytowane przez sztukatormalarz ; 08-08-2020 o 18:56

  2. #2

    Domyślnie

    Może ktoś będzie w stanie wskazać które miejsce będzie z technicznego punku widzenia najwydajniejsze dla zarówno ogrzewania salonu w którym jest kominek jak i sypialni piętro wyżej na poniższym zdjęciu?

    https://drive.google.com/file/d/1EzF...ew?usp=sharing

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztukatormalarz Zobacz post
    Witajcie
    Jestem na etapie "zamykania" obudowy kominka.
    Praktycznie ostatnia decyzja która mi została to wielkość dziur w podłodze komory kondensacyjnej.
    Komora w tym wypadku nie będzie służyć tylko do ograniczenia nagrzewania stropu, ale będzie też spowalniać ucieczkę powietrza do pomieszczenia na górę (na zdjęciach widoczny po lewo na górze wylot to wylot powietrza do sypialni i łazienki piętro wyżej.
    Z przodu tj. pod podłogą komory kondensacyjnej będzie narożna kratka, taka sama jak pod kominkiem

    Proszę o pomoc w umiejscowieniu dziury/dziur? i ewentualnie oscylowanej średnicy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6239.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	446953Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6237.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	446954Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-6235.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	446955

    To kominek u mnie w domu + stawiam coś takiego pierwszy raz liczę również na konstruktywną krytykę i zachętę do działania!

    Z góry dziękuje!
    W takiej sytuacji robienie komory dekompresyjnej jest bez sensu. Ewentualnie podwójna izolacja sufitu i tyle...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W takiej sytuacji robienie komory dekompresyjnej jest bez sensu. Ewentualnie podwójna izolacja sufitu i tyle...
    W takim rozwiązaniu całe ciepło uciekłoby do pomieszczenia na górę

    Moje pytanie to w którym miejscu w komorze kondensacyjnej zrobić otwór/otwory, ktos cos ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztukatormalarz Zobacz post
    W takim rozwiązaniu całe ciepło uciekłoby do pomieszczenia na górę

    Moje pytanie to w którym miejscu w komorze kondensacyjnej zrobić otwór/otwory, ktos cos ?
    W "Twoim" rozwiązaniu "ucieknie" tyle samo. Dokładnie tyle ile zmieści się w tym otworze...Zrób otwór tej samej wielkości w podłodze komory dekompresyjnej, jak najbliżej tego otworu. Otwory obuduj kawałkami płyt tworząc kanał do transportu ciepłego powietrza. Będzie lecieć ciepło, jednocześnie zachowasz funkcje komory dekompresyjnej. ....Ilość powietrza "uciekającą" do pomieszczenia górnego regulujemy montując np na wylocie kratkę z żaluzją....To tylko jeden z wielu pomysłów, ale łatwy do zrozumienia i wykonania....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony