dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pompa do studni głębinowej na czas budowy

    Na czas budowy domu potrzebuję pobierać wodę ze studni głębinowej - wierconej. Studnia ma głębokość ok. 13 metrów. Niestety nie wiem na jakiej wysokości jest lustro wody i nie wiem jak szybko lustro się odnawia po poborze wody. Studniarz mi tego nie określił i nie mam z nim kontaktu teraz. Docelowo będę mieć wodę miejską, więc pompa posłuży mi póki co żeby podlewać strop i na bieżące zużycie: do zaprawy, na tynki, etc.

    Sąsiad pożyczył mi na parę dni pompę MH 1300 INOX, ale nie wiem czy mam kupić taką samą czy lepszą/gorszą. Chodzi o to, że póki nie wybuduję domu nie chcę inwestować dużo w zestaw do poboru wody. W przyszłości z pewnością zakupię zbiornik hydroforowy i cały osprzęt dla ogródka, ale póki co, kiedy pompę po robocie trzeba pakować z powrotem do samochodu, chciałabym coś tymczasowego.

    Poradzi ktoś co wybrać i jakie parametry wystarczą?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jeśli ta którą pożyczyłeś spełniała swoją rolę, to w cenie do 500 zł warto ją kupić. Zapewne będzie Ci służyła dłużej bo to trwałe pompy.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja bym kupił "ruską' membranową, jak potem i tak wymienisz.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ruskiej membranowej nie daje się do studni wierconej pod żadnym pozorem , wykończysz studnię , pierwsza lepsza głębinowa byle wlazła w rurę więc czasem potrzeba 3 calowe a one cenowo od 350 zł wzwyż kosztują , hydroforowe na taką głębokość się nie nadają bo wydajność spada na ryj one max do 7,8 metrów .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ruskiej membranowej nie daje się do studni wierconej pod żadnym pozorem , wykończysz studnię ,.
    Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Możesz rozwinąć myśl, jakim mechanizmem ta studnia ma być wykończona? Dla mnie pompy membranowe to zawsze była tania pompa, o niezbyt dużej wydajości ale ze względu na zastosowanie membrany dosyć niewybredna jeśli chodzi o czystość wody. Czyli idealna na budowe. Sam miałem na budowie dopóki nie ukradli. Ale czemu miałoby to "wkończyć studie" zupełnie nie mam pomysłu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    ...o niezbyt dużej wydajości ale ze względu na zastosowanie membrany dosyć niewybredna jeśli chodzi o czystość wody.
    I dodatkowo bezpieczna w przypadku pracy na sucho...

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Możesz rozwinąć myśl, jakim mechanizmem ta studnia ma być wykończona? Dla mnie pompy membranowe to zawsze była tania pompa, o niezbyt dużej wydajości ale ze względu na zastosowanie membrany dosyć niewybredna jeśli chodzi o czystość wody. Czyli idealna na budowe. Sam miałem na budowie dopóki nie ukradli. Ale czemu miałoby to "wkończyć studie" zupełnie nie mam pomysłu.
    Do studni kopanej se dawaj ale do wierconej to śmierć studni , drgania zabiją filtr do tego stopnia że po miesiącu studnia do niczego , tylko hydroforowa lub głębinowa .

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Do studni kopanej se dawaj ale do wierconej to śmierć studni , drgania zabiją filtr do tego stopnia że po miesiącu studnia do niczego , tylko hydroforowa lub głębinowa .
    NIe spotkałem się, internet też nic nie podpowiada. Teoria sprawdzona empirycznie? Jak dla mnie filtr który może się zbić i nie przepuszczać wody, to ... zły filtr, i zbiłby się czy to z drganiami od pompy czy to bez. Kwestia czasu. Moja studnia przepracowała budowe z taką pompą i jakoś nie umarła. Wiele innych studni również. Fakt że głeboka, do filtra kawał drogi.

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To nie moje widzimisię tylko fakty ale tłumaczyć mi się nie chce z braku czasu .

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    ...drgania zabiją filtr do tego stopnia że po miesiącu studnia do niczego
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To nie moje widzimisię tylko fakty ale tłumaczyć mi się nie chce z braku czasu.
    Sorry, ale to nie są fakty tylko Twoje "wróżenie z fusów"... ale nie chce mi się tego tłumaczyć

  11. #11
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To wrzucaj membranówkę do swojej studni ale nie truj innym dupy wszak to twoja studnia .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony