dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Które okna wybrać?

    Cześć, mam nadzieję na uzyskanie porady w kwestii zakupu okien.
    Dostałem kilka wycen, które chciałbym przedstawić:
    1.Producent Oknostyl - profil Schuco LivIng MD wraz z okuciem Roto 11 600 zł.
    2.Producent Pagen - Exclusive Line - profil 7-komorowy Schuco o szer. 82 mm, okucia Winkhaus - cena 10350 zł.
    3.Producent Sonarol - profil 6-komorowy Perfectherm, okucia Maco - cena 9500zł
    4.Decco83 - profil 7-komorowy Decco o szer. 81 mm, okucia Maco - cena 8600 zł. inna wycena 10200zł.
    5.Premium Line - profil 6-komorowy Salamander o szer. 82 mm, okucia Winkhaus - cena 8600 zł.

    Proszę o jakieś porady, opinie, wskazówki co do wyboru okien.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witaj. Również jestem na etapie wyboru okien i również jedna z ofert dotyczy okien Sonarol Prefectherm, okucia Maco Mutlimatic z tego co dobrze pamiętam. Druga propozycja to okna na profilu Veka 82mm 6-komorowe. Między jednymi i drugimi różnica około 1000zł. Ja naprawdopodobniej zdecyduje się na Sonarol ze względu na zaokrąglony profil zewnętrzny.
    Rozmawiałem z właścicielem firmy, która to właśnie robiła mi tą ofertę i powiedział, że jeśli Sonarol bardziej mi odpowiada wizualnie to nie ma się nad czym zastanawiać bo jakościowo oba okna są praktycznie identyczne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Mamy okna sonarola , funkcjonalność jeszcze nie zbadana bo okna już 3 sezon ale dom nadal wykańczany.
    Dopłacaliśmy do koloru z obu stron , do profilu 3 uszczelkowego , pakiet 3 szybowy 4 16 4 16 4 o Ug = 0.53 , ciepłe ramki w kolorze okleiny , i do okuć z dodatkowymi grzybkami antywyważeniowymi , wszystkie RU pełne okucia, klamki Secustik.
    ogólnie fajne gdyby nie dwie reklamacje , niestety ich kontrola jakości dała d... były pęknięcia na zgrzewach , kolor ramki przy szybowej był o odcień inny niż okleina okien. reklamacja uznana przyjechał serwisant firmowy z nowymi ramkami i ramami okien z czego znowu nowa rama była pęknięta , sam serwisant jak to zobaczył to cisło mu się niecenzuralne słowo na język, jak takie coś można było spakować i wysłać na reklamację z tego samego powodu.no i przyjechał drug raz już z dobrymi ramami okien.

    Okna fajne za te pieniądze ale ryzyko że przyjdzie towar wadliwy bo kontrola jakości puści bubla , no chyba że coś się przez te 3 lata zmieniło .
    nadal się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo mogłem dołożyć 1 tyś i mieć okna z adamsa lub zapłacić 3 tyś mniej i mieć inne / nie pamiętam nazwy , wtedy sprzedawca monter Adamsa miał nowość , inna firma wchodziła na rynek tylko że profile były na 2 uszczelkach ale szyby te same/

    Sprawdź opinie , Patrzę teraz na ranking https://oknotest.pl/ranking-okien-pro-quality niby sonarol 18 miejsce , nie jest złe
    wtedy top 1 był i jest nadal Vetrex , top 2 był adams którego nie widzę na liście ale ponoć poszedł w stronę sprzedaży hurtowej , a nie pojedynczych inwestycji.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sonarol. Lider rynku ceny. Wszystko byleby wyprodukować taniej i nie są to tylko "korzyści skali"/w sensie że duży może więcej/.
    Trudno oczekiwać by handlarz oferujący tą markę przyznał "no słabe są ale za to tanie" . Zapytajcie ich o coś lepszego: zwykle mają w ofercie ale boją się proponować bo droższe. Zapytajcie o coś tańszego: nie da się już bardziej zubożyć okna.

    Link do świeżego tematu na fb:
    https://www.facebook.com/10000152818...bstory_index=7
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-08-2020 o 07:20 Powód: Link
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Osobicie skłaniałem się ku oknom Pagen lub Sonarol. Co do okien firmy Sonarol, niestety miłem obawy
    przez opinie z google i z tego co widzę w pełni zasadne.



    finlandia

    Link nie działa, wchodząc w link wyskakuje:

    "Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna
    Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz."


    A co do innych okien?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Mamy okna sonarola , funkcjonalność jeszcze nie zbadana bo okna już 3 sezon ale dom nadal wykańczany.
    Dopłacaliśmy do koloru z obu stron , do profilu 3 uszczelkowego , pakiet 3 szybowy 4 16 4 16 4 o Ug = 0.53 , ciepłe ramki w kolorze okleiny , i do okuć z dodatkowymi grzybkami antywyważeniowymi , wszystkie RU pełne okucia, klamki Secustik.
    ogólnie fajne gdyby nie dwie reklamacje , niestety ich kontrola jakości dała d... były pęknięcia na zgrzewach , kolor ramki przy szybowej był o odcień inny niż okleina okien. reklamacja uznana przyjechał serwisant firmowy z nowymi ramkami i ramami okien z czego znowu nowa rama była pęknięta , sam serwisant jak to zobaczył to cisło mu się niecenzuralne słowo na język, jak takie coś można było spakować i wysłać na reklamację z tego samego powodu.no i przyjechał drug raz już z dobrymi ramami okien.

    Okna fajne za te pieniądze ale ryzyko że przyjdzie towar wadliwy bo kontrola jakości puści bubla , no chyba że coś się przez te 3 lata zmieniło .
    nadal się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo mogłem dołożyć 1 tyś i mieć okna z adamsa lub zapłacić 3 tyś mniej i mieć inne / nie pamiętam nazwy , wtedy sprzedawca monter Adamsa miał nowość , inna firma wchodziła na rynek tylko że profile były na 2 uszczelkach ale szyby te same/

    Sprawdź opinie , Patrzę teraz na ranking https://oknotest.pl/ranking-okien-pro-quality niby sonarol 18 miejsce , nie jest złe
    wtedy top 1 był i jest nadal Vetrex , top 2 był adams którego nie widzę na liście ale ponoć poszedł w stronę sprzedaży hurtowej , a nie pojedynczych inwestycji.
    Kuzyn jesienią montował okna Adamsa i i na 8 okien wymieniał 3 szyby. Mam do wyboru właśnie Adamsa lub Sonarol o te drugie są o 1000 zł tańsze. Prócz tej reklamacji wszystko ok z tym oknami?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Tak jak pisałem dom na etapie wykańczania, okna otwierane sporadycznie ale żadnych więcej usterek nie zauważyliśmy jeszcze i oby ich więcej nie było

    Biorąc pod uwagę że ja mam " szczęście " do towarów z usterkami to te okna nie odbiegają od średniej .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie jest Veka. Na razie bez zastrzeżeń.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Kuzyn jesienią montował okna Adamsa i i na 8 okien wymieniał 3 szyby. Mam do wyboru właśnie Adamsa lub Sonarol o te drugie są o 1000 zł tańsze. Prócz tej reklamacji wszystko ok z tym oknami?
    Zakładam że masz więcej niż jedno czy dwa okna (bo wtedy różnica tysiąc złotych byłaby faktycznie wysoka, ale realna )
    Także wychodzi że Adams jest policzony tanio a Sonarol drogo, bo różnicy spodziewałbym się znacznie większej. Na papierze Sonarol nie wygląda źle. Ale każdy serwisant powie co innego.
    Przykład: deweloper w moim mieście: ramy pogięte w każdą możliwą stronę. Drugi? Okna u znajomej w innym mieście, białe w bloku: mają 2 lata. Wieje przez nie podobnie jak przez stare, 20letnie które wymieniła a sprzedawca dalej mówi że są dobre i tak ma być.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zakładam że masz więcej niż jedno czy dwa okna (bo wtedy różnica tysiąc złotych byłaby faktycznie wysoka, ale realna )
    Także wychodzi że Adams jest policzony tanio a Sonarol drogo, bo różnicy spodziewałbym się znacznie większej. Na papierze Sonarol nie wygląda źle. Ale każdy serwisant powie co innego.
    Przykład: deweloper w moim mieście: ramy pogięte w każdą możliwą stronę. Drugi? Okna u znajomej w innym mieście, białe w bloku: mają 2 lata. Wieje przez nie podobnie jak przez stare, 20letnie które wymieniła a sprzedawca dalej mówi że są dobre i tak ma być.
    A o jakim typie profila rozmawiamy? Ja cały czas o perfectherm. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja żadnego producenta ani nie polecam ani nie ganie. Poprostu mi te okna się podobają a brak połączeń ramy na mikro coś tam mi nie przeszkadza.
    Aha i okien mam można powiedzieć, że 9.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie doktoryzuję się z oferty tanich producentów. Sporadycznie się z nimi spotykam. Kupuj. Twoja sprawa. To jeden z większych producentów w kraju. Nie jedyna branża, w której dominuje rynek ceny.
    Absolutnie nie patrzę na zgrzewy bezwypływkowe, cienkie i inne cuda estetyczne. Dla mnie okno ma być mocne, trwałe, niezawodne. A gdy się gnie w sposób niekontrolowany już takie nie jest.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie doktoryzuję się z oferty tanich producentów. Sporadycznie się z nimi spotykam. Kupuj. Twoja sprawa. To jeden z większych producentów w kraju. Nie jedyna branża, w której dominuje rynek ceny.
    Absolutnie nie patrzę na zgrzewy bezwypływkowe, cienkie i inne cuda estetyczne. Dla mnie okno ma być mocne, trwałe, niezawodne. A gdy się gnie w sposób niekontrolowany już takie nie jest.
    Wybrał byś któreś okna z tych pięciu o które pytałem?
    Bardzo ciekawią mnie opinie na temat firmy PAGEN

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z tego co podałeś rozważałbym między Pagen a Oknostyl. Jedna i druga firma ma swoich zwolenników jak i przeciwników.
    Pagen - stara firma, z rok czy dwa lata temu widoczne działania marketingowe przesunęły tą firmę w stronę okien premium. Swego czasu zachwalał ich w sieci niejaki pan M. ale dość szybko przeszedł do "opozycji" - widocznie nie chcieli śpiewać jak ona chciał.

    Oknostyl - jeden z najtańszych producentów na Schueco. W sumie to złego o nich nie słyszałem mimo że najtaniej w dobie dzisiejszej konkurencyjności musi oznaczać oszczędności.

    Poz. 4 i 5 - wymieniłeś tylko nazwy profili. To nic nie mówi. Mogą to być dobrzy producenci z ekstra dopieszczonym produktem jak i chałturnicy bazujący jedynie na nazwie profili.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z tego co podałeś rozważałbym między Pagen a Oknostyl. Jedna i druga firma ma swoich zwolenników jak i przeciwników.
    Pagen - stara firma, z rok czy dwa lata temu widoczne działania marketingowe przesunęły tą firmę w stronę okien premium. Swego czasu zachwalał ich w sieci niejaki pan M. ale dość szybko przeszedł do "opozycji" - widocznie nie chcieli śpiewać jak ona chciał.

    Oknostyl - jeden z najtańszych producentów na Schueco. W sumie to złego o nich nie słyszałem mimo że najtaniej w dobie dzisiejszej konkurencyjności musi oznaczać oszczędności.

    Poz. 4 i 5 - wymieniłeś tylko nazwy profili. To nic nie mówi. Mogą to być dobrzy producenci z ekstra dopieszczonym produktem jak i chałturnicy bazujący jedynie na nazwie profili.
    4.Decco83 - profil 7-komorowy Decco o szer. 81 mm, okucia Maco - cena 8600 zł. inna wycena 10200zł.
    PRODUCENT ORTIS - gdybym wcześniej zauważył to bym nawet nie pytał

    5.Premium Line - profil 6-komorowy Salamander o szer. 82 mm, okucia Winkhaus - cena 8600 zł.
    A tutaj PRODUCENTEM jest też PAGEN

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony