dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Gówniany problem.

    Cześć.
    Sprawa dotyczy szerokiej na studzienny krąg studzienki kanalizacyjnej, na mojej działce.
    Jak widać na zdjęciu, hydraulicy wylali spływ z rury z domu (biała) do rury idącej do kanalizacji (pomarańczowa), betonem.
    Z czasem ten beton zaczął kruszeć (foto) i ścieki, przez papier, się na tym betonie zatrzymywały, co doprowadziło kiedyś do przelania szamba.
    Znajomy zaproponował doraźną pomoc i wyłożył to grubą folią. Jako że metoda zadziałała, a gówno ślizgało się po tym doskonale, to stwierdziłam, że takie rozwiązanie na parę lat wystarczy, Aż do wczoraj, kiedy to nastąpiło drugie przelanie szamba. Wezwalam jakiegoś fachowca na pomoc, ten wziął i przepchnął jakoś te nieczystości do kanalizacji, skasował 150 zł. i powiedział, że trzeba wylać nowy beton. Najlepiej. A odpływ zatkała folia.
    Tylko że ja betonu już nie chcę, aby nie mieć powtórki z rozrywki. I teraz pytanie do was, drodzy forumowicze, czy jest coś takiego innego, jak jakaś płynna smoła (albo coś w podobie), która zalepi te okruchy betonu i będzie można nadać jej kształt koryta, jakie było dotychczas? No że ścieki będą po tym spływać, rzecz jasna.
    Ewentualnie jakaś inna folia, którą można np. podgrzać i tez ułoży się ładnie? Folia naprawdę dobrze działała, ale ją coś porwało.
    Coś szybkoschnącego, żeby utwardziło się co najwyżej po 24h, bo na tę chwilę tylko tyle czasu mogę nie spuszczać wody.
    Sprawa jest dosyć pilna. Pozdrawiam.

    Edit: ZAŁĄCZNIK!!!!
    Niezbyt ciekawie to wygląda... ... ale coś tam widać
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 08-08-2020 o 16:13

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Wstawiasz https://allegro.pl/oferta/studzienka...RoCny8QAvD_BwE

    To jest wskazówka jak rozwiązać problem a nie reklama.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety, nie da się.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Co to znaczy NIE DA SIĘ???? Nie ma rzeczy niemożliwych. Napisz coś więcej.
    Wymiane tego ręcznie to 3 godziny.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Sprawa dotyczy szerokiej na studzienny krąg studzienki kanalizacyjnej, na mojej działce.
    Jak widać na zdjęciu, hydraulicy wylali spływ z rury z domu (biała) do rury idącej do kanalizacji (pomarańczowa), betonem.
    Z czasem ten beton zaczął kruszeć (foto) i ścieki, przez papier, się na tym betonie zatrzymywały, co doprowadziło kiedyś do przelania szamba.

    ...
    Aż do wczoraj, kiedy to nastąpiło drugie przelanie szamba. Wezwalam jakiegoś fachowca na pomoc, ten wziął i przepchnął jakoś te nieczystości do kanalizacji, skasował 150 zł. i powiedział, że trzeba wylać nowy beton. Najlepiej. A odpływ zatkała folia.
    Jakie masz średnice dopływu i odpływu?
    Przy takim wzajemnym ustawieniu obu rur to normalne że może się zapychać folią czy innym badziewem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Wypływ wody z domu to taka szeroka rura (pewnie standard), a odpływ do kanalizacji to trochę węższa rura, pewnie też standard.
    Tylko że problem nie tego dotyczy, ino tego, że gówno zatrzymuje się właśnie na tym pokruszonym betonie (jest tarcie, papier zahacza o beton, a potem gówno zahacza o papier - prościej wytłumaczyć nie potrafię ).
    Do zdjęcia wypucowałam to szambo, bo nie chciałam was raczyć wątpliwymi estetycznie walorami... zresztą nieważne...
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 08-08-2020 o 19:30

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Co to znaczy NIE DA SIĘ???? Nie ma rzeczy niemożliwych. Napisz coś więcej.
    Wymiane tego ręcznie to 3 godziny.
    Bertha, tam musi być szeroka rewizja, bo jak mi kiedyś znowu wywali, to dopiero spod prysznica wyjdzie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Dobrze wykonane (zgodnie z zasadami) nie będzie się zatykać.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    Bertha, tam musi być szeroka rewizja, bo jak mi kiedyś znowu wywali, to dopiero spod prysznica wyjdzie.
    Ja bym to zrobił na stałe i bez betonu - prosto i bezpiecznie.
    Połączył bym te rury na stałe - kształtki kanalizacyjne można dobrać, aby spasować średnice (kolanka mufy złączni) i zamontował rewizję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rewizja.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	447001

    odkręcając dekiel.
    Gładko, szybko(czas to może 2 h pracy z odkuciem starego betonu i dobrym zamocowaniem spasowaniem.) i przede wszystkim pewnie bo gdyby coś to przeleje się przez otwarty otwór rewizji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Zrób jak pisze CityMatic lub wstaw studzienkę Wavin średnicy 40cm (droższe rozwiązanie) . Instalacja z PCV jeśli ma jednolity spadek i jest poprawnie wykonana NIGDY się nie zapcha. Zresztą górę studzienki rewizyjnej robisz niżej od kratki pod prysznicem i prędzej wyleje się na ogrodzie niż przez kratkę. Osobna sprawa, że po to w budynku robi sie pion od wc fi 110 a za budynkiem 160 aby nigdy nie się mogło zapchać. Ze zdjęcia wydaje się, że cała instalacja jest wykonana jako 110 czyli taniej a ryzykowniej - co widać. Choć tu bezpośrednią przyczyną jest studzienka betonowa.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Potwierdzam, Bertha i CityMatic mają rację.
    Problemem nie jest kruszący się beton a źle wykonana instalacja kanalizacyjna.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Tu mazanie szlamami czy płynną folia pomoże na krótko do odbudowy materacyka/biofilmu bakterii na powierzchni. Zwyczajnie spływająca materia tam traci znacznie na prędkości i cięzsza ma tendencję do budowania tam/blokad. W prawidłowo zbudowanej jest w znacznej części zrywana przy każdym spływie. Jak poprzednicy sugeruję przebudowę od zera. To w końcu tylko jeden dzień, nawet z wędrówkami fachmana po składach i sklepach. Cementy błyskawiczne też istnieją i są w miarę tanie

  13. #13

    Domyślnie

    Ok, powiem fachowcowi, żeby zrobił to z takiej rury, jak polecił CityMatic. Zajrzałam tam raz jeszcze i obydwie rury mają 16 cm, więc nie powinno być problemu.
    Dziękuję za odpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony