dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Koszty robocizny - realne?

    Dzień dobry,

    Dostałem następującą wycenę robocizny (woj. łódzkie) od stanu zero do SSO bez dachu.
    Koszt murowania 60 zł za m^2
    wykonanie stropu 70 zł za m^2
    kominy systemowe 100 zł za mb

    Doradźcie mi proszę czy to są ceny ok/realne czy z kosmosu?

    Policzyłem, że przy tych stawkach, będzie mnie to kosztowało koło 35 tys. Ekipa (dwie osoby) powiedziała, że wyrobi się w miesiąc max.

    Przy okazji naszła mnie taka refleksja... 35k PLN na dwóch za niecały miesiąc pracy daje 17,5k PLN zarobku per osoba, wydaje mi się to naprawdę dobrym pieniądzem. Nie rozumiem w takim razie z czego wynika, że murarz w większej firmie zarabia np. 5k PLN miesięcznie tylko.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jeśli 35 tyś za dom bez dachu to dobra cena i realna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Od stanu zero już jak pisałem Więc dużo ciężkiej roboty w okopach zrobiono już
    A dach 250 m^2 ile można liczyć za robociznę? Więźba tradycyjna + dachówka ceramiczna. Bo dostaję skrajne wyceny....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktatar156 Zobacz post
    od stanu zero do SSO bez dachu.
    Stan zero, znaczy od chudziaka/płyty fundamentowej?

    Cytat Napisał ktatar156 Zobacz post
    Policzyłem, że przy tych stawkach, będzie mnie to kosztowało koło 35 tys. Ekipa (dwie osoby) powiedziała, że wyrobi się w miesiąc max.
    No, to nie wierzę, że to dwie osoby. W miesiąc to mistrzostwo świata ze stropem - ale bez szans w dwie osoby.

    Koszty wszystkich narzędzi (w tym szalunków) po stronie wykonawcy?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktatar156 Zobacz post
    Policzyłem, że przy tych stawkach, będzie mnie to kosztowało koło 35 tys. Ekipa (dwie osoby) powiedziała, że wyrobi się w miesiąc max.

    Przy okazji naszła mnie taka refleksja... 35k PLN na dwóch za niecały miesiąc pracy daje 17,5k PLN zarobku per osoba, wydaje mi się to naprawdę dobrym pieniądzem. Nie rozumiem w takim razie z czego wynika, że murarz w większej firmie zarabia np. 5k PLN miesięcznie tylko.
    Dobrze policzyłeś.35.000 zł / (2 osoby x 1 miesiąc) = 17.500 zł / osobo-miesiąc.
    Zakładając 25 dni pracy w miesiącu daje to 700 zł dziennie.
    10 godzin pracy daje 70 zł / godzinę ale jest to praca w sobotę i ponad ustawowe 8 godzin dziennie.

    Murarz zarobia 5.000 zł miesięcznie - netto do ręki czy brutto?
    Policz ZUS obu stron, podatek dochodowy, 1 miesiąc urlopu i już trochę inaczej to wygląda.

    Niemniej 17.500 zł/miesiąc to nie jest mało jak na polskie warunki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Stan zero, znaczy od chudziaka/płyty fundamentowej?



    No, to nie wierzę, że to dwie osoby. W miesiąc to mistrzostwo świata ze stropem - ale bez szans w dwie osoby.

    Koszty wszystkich narzędzi (w tym szalunków) po stronie wykonawcy?
    Tak, od chudziaka. Czyli zostaje dalsze murowanie i położenie stropu. Nie wiem czy to takie mistrzostwo czy norma - fundamenty (ława + 1m wysokości murowania z bloczka) powstały w półtora tygodnia licząc od wbicia pierwszej łopaty - ale robione we trzech i faktem jest, że godzin więcej niż 8h dziennie było.
    Szalunki po mojej stronie, reszta narzędzi (w sumie wychodzi na to, że jest to betoniarka, kastry i kielnie, jakiś flex do cięcia) po ich stronie. Strop Teriva - podobno kładzie się go szybciej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dobrze policzyłeś.35.000 zł / (2 osoby x 1 miesiąc) = 17.500 zł / osobo-miesiąc.
    Zakładając 25 dni pracy w miesiącu daje to 700 zł dziennie.
    10 godzin pracy daje 70 zł / godzinę ale jest to praca w sobotę i ponad ustawowe 8 godzin dziennie.

    Murarz zarobia 5.000 zł miesięcznie - netto do ręki czy brutto?
    Policz ZUS obu stron, podatek dochodowy, 1 miesiąc urlopu i już trochę inaczej to wygląda.

    Niemniej 17.500 zł/miesiąc to nie jest mało jak na polskie warunki.
    Wydaje mi się, że do ręki ma 5k PLN murarz - chyba, że macie inne info i wiecie jakie są zarobki w firmach? A oficjalnie pewnie są na najniższej krajowej i od niej ZUS i inne składki się liczy....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Żeby murarz otrzymał 5.000 zł do ręki (po zusie i po podatku dochodowym) to musi mieć pensję 7.000 zł brutto.
    A pracodawca płaci do tego "swój" zus i łącznie jest to kwota ok. 8.450 zł miesięcznie.
    Biorąc pod uwagę urlop to wychodzi ponad 9.200 zł miesięcznie.
    To jest miesięczny koszt opłacenia murarza.
    Do 17.500 zł jest jeszcze trochę ale nikt nie liczy pozostałych kosztów firmy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Ciężko o takich rzeczach dyskutować. Jeden majster będzie 3 krotnie droższy od drugiego, bo jest od niego 10 krotnie lepszy i ma ful zleceń.
    Inna sprawa, że drogo też nie zawsze znaczy dobrze, choć zazwyczaj tanio, znaczy źle.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony