dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie hydroizolacja pod deski - taras nad garażem nieogrzewanym

    Witam,

    Mam taras nad garażem (nie ogrzewanym), taras jest nie zadaszony, około 40m2. Planuje na nim zamontować panele kompozytowe.
    Montaż planuje wykonać na profilach aluminiowych bez kotwienia do tarasu aby nie przebić hydroizolacji - profile skręcone w jeden stelaż, podkładki gumowe aby woda miała przepływ, ewentualnie całość "złapana" ale do ściany domu.
    Główne wątpliwości dotyczą oczywiście odpowiedniej hydroizolacji.
    Zdaję sobie sprawę, że całość tarasu powinna się składać z warstw, niestety jest to stary budynek i mam ograniczoną wysokość roboczą.
    Na chwilę obecną są 3-4 warstwy: płyta, papa na krawędziach, folia pod wylewkę 0,6mm, wylewka ze spadkiem (nowa). Wylewkę na krawędziach tarasu "zdarłem" jak wylewka była jeszcze w miarę świeża, tak żeby zrobić uskok na okapniki (aby woda nie dostawała się pod nie). Oczywiście planuje wkleić taśmę w hydroizolację pomiędzy wylewką a okapnikami, oraz na łączeniu ściana - wylewka. Okapniki aluminiowe, pod nimi przy montażu również rozprowadzę hydroizolację.
    Teraz pytanie zasadnicze. Planuję jako hydroizolację zastosować Mapei Mapelastic, taśma Mapeband i w pierwszą warstę wtopiona siatka Mapenet.
    Wiem, że teoretycznie jest to hydroizolacja głónie pod płytki - czy tu rónież się nada ? Ewentualnie rozważałem jeszcze Atlas Woder Duo lub Sopro DSF 523 (jednoskładnikowa). Ten ostatni produkt w opisie posiada info, że może być stosowany rónież pod deski tarasowe.
    Z innych brałem pod uwagę jeszcze IZOHAN, Sika Sikalastic 152 i PCI Barraseal 2K (chyba najdroższy ze wszystkich ww.)
    Prośba o opinię czy coś z tego będzie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Proszę potrakotwać to bardziej jako sugestię niż konkretną rekomendację, bo sam dopiero zgłębiam hydroizolacje tego typu.

    Plan wydaje sie być w dobrym kierunku.
    Woder Duo i Sopro DSF 523 to izolacje mineralne typu elastycznego. Lepiej mostkują jakieś ryski podłoża betonowego, ale pod naciskiem konstrukcji i osób może szybciej ulec uszkodzeniu (mimo podkładek). Należaloby użyć szlamów typu sztywnego, ale one wymagają z kolei sulidnego betonowego podłoża. Nie wiem jak wygląda wylewka i z jakiej klasy betonu była wykonana, być moze warto byłoby wcześniej zagruntować ją jakimś preparatem wzacniającym do betonu (zazwyczaj mają dodatkowe właściwości hydrofobizujące).
    Na zagruntowaną wylewkę dałbym warstwę szlam sztywny np. Izohan Szczelny Fundament. Po wstępnym związaniu na drugą warstwę dałbym elastyczny np. ten Woder Duo (może dwukrotnie nawet).
    Nie bałbym się zakotwić konstrukcji do wylewki. Umieściłbym nierdzewne kołki na kotwę chemiczną, a potem nanosiłbym izolacje zachodząc dokładnie na te mocowania.
    Mam wątpliwości co do żywotności gumowych podkładek. Gdzieś widziałem podkładki ze stali nierdzewnej (odpowiednio dużej powierzchni średnicy 15-20cm?).
    Produktów Mapei nie analizowałem jeszcze specyfikacji.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony