dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kyczlewap

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Kod pocztowy
    00-303
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Można prościej rozliczyć po prostu normalnie po zużyciu jest taki parametr na fakturze w PGE który uwzględnia wszystko łącznie z auto konsumpcją. I wtedy najemca ponosi koszty tego co zużycje po cenach OSD i sprzedawcy pradu. Natomist profity z PV pobiera właściciel nieruchomości po prostu ten detal nie jest wynajmowany najemcy, jeżeli chce skorzytac z PV to płąci dodatkowo co mu się nie koniecznie moze opłącać.
    No jak dla mnie to też nie przejdzie bo tam nie mieszkam i nie mam na co zużyć tej energii z PV. Na oświetlenie budynku 9000 KWH rocznie (instalacja jest 10KW) to trochę za dużo.
    Być może należy zrobić ryczałt, ale poinformować najemców że jak przekroczą pewną ilość KW (bo każdy ma licznik) to będziemy renegocjować umowę lub im wymówię. Nie chodzi tu o to że ktoś sobie ustawi w domu 22C zamiast 21C zimą tylko o właśnie wietrzenie pomieszczeń otwartym oknem na oścież przy -15C lub grzanie do 25C i chodzenie w majtkach po mieszkaniu jak to w niektórych blokach lub zostawianie klimy na 24H jak to czasami ludzie robią jak pojadą na wakacje do ciepłych krajów.
    Lokali jest 6 więc w krótkim czasie można będzie wyciągnąć średnią ile powinno być zużywane i jak w jednym będzie za dużo to będzie to widać po miesiącu. Natomiast po roku będzie wszystko wiadomo z dokładnością do +/- 50 KWH miesięcznie.
    W przypadku tego biznesu nie chodzi mi o maksymalizacje zysku za wszelką cenę ale o jego uproszczenie.
    Dodatkowo chyba w miesiącach zimowych trzeba pobrać + 150 PLN na ogrzewanie. Jak ktoś ma piec węglowy lub opał to też się ogrzewa zimą i jest to zrozumiałe że zimą jest drożej.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyczlewap Zobacz post
    W przypadku tego biznesu nie chodzi mi o maksymalizacje zysku za wszelką cenę ale o jego uproszczenie.
    Każdy robi jak chce. Mogę tylko powiedzieć, że na dłuższą metę skomplikowane umowy i/lub metody rozliczenia mediów to jest ostatnie o czym chce myśleć zarówno inwestor jak i najemca. Przy sezonie zimowym w przypadku normalnych rozliczeń sprawa jest prosta - są koszty, jest podstawa obciążenia najemcy. Przy "wirtualnych" (wirtualnych, bo jest zużycie, a nie ma faktury) kosztach sprawy się komplikują. Z jednej strony piszesz o uproszczeniu zysku, z drugiej chcesz być pionierem, przecierać ścieżki, dyskutować z US, URE i bóg wie z kim jeszcze. Nie widzisz w tym sprzeczności? Proste jest rozliczenie co miesiąc - czynsz najmu + czynsz administracyjny + media. Mieszanie do tego zbędnych instytucji, liczenie jakiś średnich, tworzenie wzorów w umowach to jest dokładne zaprzeczenie prostoty i idei pasywnego dochodu.

    I żebyś miał co przemyśleć - spółdzielnie mieszkaniowe w całej Polsce zakładają PV na dachach bloków. Ale wszyscy tylko w celu pokrycia kosztów energii na utrzymanie tzw. przestrzeni wspólnych czy np. wind. Nikt nie idzie w kierunku pomniejszenia rachunków poszczególnych mieszkańców.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kyczlewap

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Kod pocztowy
    00-303
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czyli reasumując należy określić kwotę miesięczną do zapłaty (wynajem,media,śmieci itp) bez rozgraniczania co za co i zapłacić od tego 8,5 % ryczałtu i sprawa załatwiona.

    Co do dopłaty w miesiącach zimowych to widziałem takie rozwiązanie w kilku ogłoszeniach w przypadku ogrzewania prądem lokali w kamienicach.

    Z "innej beczki" jak jadę na snowboard to jest sezon HI i sezon LOW i ceny inne.

    Oczywiście nie wynikają one z ilości energii którą się zużywa tylko z liczby chętnych do zabawy w tych terminach oraz dostępności tras i ilości słoneczka

    Dziękuje i pozdrawiam.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyczlewap Zobacz post
    Czyli reasumując należy określić kwotę miesięczną do zapłaty (wynajem,media,śmieci itp) bez rozgraniczania co za co i zapłacić od tego 8,5 % ryczałtu i sprawa załatwiona.
    No nie, to jest mało optymalne podatkowo. Tzn. można, ale po co tracić pieniądze? Albo poczytaj albo zapłać komuś, kto to ogarnia.

    Cytat Napisał Kyczlewap Zobacz post
    Z "innej beczki" jak jadę na snowboard to jest sezon HI i sezon LOW i ceny inne.

    Oczywiście nie wynikają one z ilości energii którą się zużywa tylko z liczby chętnych do zabawy w tych terminach oraz dostępności tras i ilości słoneczka
    Nieco nietrafiony argument. Na narty jedziesz raz czy dwa w sezonie i dokładnie wiesz ile masz zapłacić. Jak jeździsz cały rok/sezon to kupujesz karnet sezonowy. Tak czy owak - nie mój cyrk, nie moje małpy.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony