dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie [Projekt salon+łazienka] Prośba o doradzenie

    Cześć,

    stoję przed remontem mieszkania z wielkiej płyty. O ile na część pomieszczeń mam już jakiś pomysł, który raczej już nie będzie zmieniany, to o tyle nadal biję się z myślami odnośnie aranżacji pokoju dziennego oraz łazienki.
    Na zamieszczonym rzucie mieszkania naniosłem elementy, które chcę umieścić w salonie. Co myślicie o takim rozmieszczeniu? Czy TV może stać na tej ścianie (ponadto planuję tę ścianę w całości obłożyć ciętą cegłą), a narożnik naprzeciw otworu wejściowego (nie planuję zakładać drzwi). Czy w tym wypadku stół może stać pod oknem i czy oprócz światła głównego montować nad nim jakąś dodatkową lampę, czy jednak wystarczy jedno główne światło?

    Dodatkowo, a właściwie może to i przede wszystkim, mam pytanie odnośnie łazienki. Niestety jest ona bardzo mała, bo liczy niecałe 3m2. Obecnie znajduje się w niej sedes, umywalka i wanna. Chciałbym przearanżować to tak, by zamiast wanny znalazł się prysznic (może typu walk-in z łamaną kabiną, co by w przypadku nieużywania otwierać przestrzeń?) i dodatkowo powinna znaleźć się pralka, która obecnie znajduje się w kuchni. Macie na to jakiś pomysł, tak żeby instalacje wod-kan się nie gryzły ze sobą?

    A może usunąć ścianę pomiędzy sypialnią 8m2 a korytarzem i kuchnią (pod warunkiem zrobienia podciągu) i stworzyć jedną dużą przestrzeń? Chociaż ten pomysł jest jednak najtrudniejszy do wcielenia i raczej go traktuję jako dodatkowy temat.

    Co sądzicie o betonie architektonicznym w całym mieszkaniu na podłodze? Zastanawiam się nad nim w miejsce płytek na korytarzu, łazience i kuchni i paneli w pokojach. Czy to dobry pomysł?

    Za wszelkie porady i sugestie będę niezmiernie wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m4.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	447071  

  2. #2
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A ile osób będzie mieszkało w mieszkaniu? Potrzebne są 2 sypialnie? W obecnym układzie stół stoi bardzo daleko od kuchni, lepiej zamienić sofę ze stołem i kąt wypoczynkowy w salonie zaplanować pod oknem, a jadalnię przy drzwiach.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    A ile osób będzie mieszkało w mieszkaniu? Potrzebne są 2 sypialnie? W obecnym układzie stół stoi bardzo daleko od kuchni, lepiej zamienić sofę ze stołem i kąt wypoczynkowy w salonie zaplanować pod oknem, a jadalnię przy drzwiach.

    Generalnie to póki co mieszkać będzie jedna osoba. Najmniejszy pokój jest z przeznaczeniem na biuro, ten przy kuchni ma robić za sypialnię, natomiast największy pokój jako salon (jakkolwiek to brzmi przy tym metrażu). Myślałem żeby właśnie stół postawić pod oknem, by był lepiej doświetlony światłem z zewnątrz. Mały stół do spożywania posiłków będzie umieszczony w kuchni, więc przebywając w mieszkaniu nie muszę chodzić do pokoju. Generalnie dwa kroki więcej jakoś nie robią mi większej różnicy - bardziej mi chodzi o funkcjonalne rozplanowanie tego wszystkiego.

    Odnośnie łazienki, to niestety, według hydraulika, brodziki typu walk-in nie wchodzi w rachubę - zbyt wysoko jest rura kanalizacyjna umieszczona w łazience - tym samym jeszcze bardziej utrudnia mi to zaprojektowanie tego wszystkiego. :/

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    takie mieszkanie już było na forum.
    EDIT - a.. to jest stary wątek
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-09-2020 o 17:04

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może taki układ byłby możliwy do realizacji?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	448972

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony