dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pompy takie i owakie - człowiek głupieje

    Cześć wszystkim,

    Zacząłem się budować. "Meh, wielkie coś" - pomyślicie sobie Pewnie wiele osób na tym forum również i tak jak ja trafiają tutaj po porady.

    Ostatnio sen z powiek spędza mi wybór pompy ciepła. Fakt, w projekcie jest SW122H3 Alpha InneTec 12,1 kW i może taką powinienem użyć.
    Sprzedawcy od których otrzymałem oferty oczywiście proponują "swoje" rozwiązania, Exotherm EXT15GW ECO czy NIBE F1145 15kW.

    Ile osób, tyle opinii - gdzie szukać porady? Tutaj?

    330 m2 ogrzewania podłogowego robi swoje, chciałbym uniknąć rozczarowania ze względu na zimno w domu.

    Dodatkowo do wentylacji mechanicznej mam Zehnder ComfoAir 550 + GWC Zehnder ComfoFond-L na tym samym DZ co pompa ciepła. Skąd ja, zwykły użytkownik, mam wiedzieć czy takie połączenie zda egzamin gdy z każdej strony fachowcy wiedzą swoje? Jestem elektronikiem, nie fachowcem od pomp.

    Załącznik 447083Załącznik 447084

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jesteś pionierem. To dobre połączenia. Można się zastanowić nad mocą urządzeń grzewczych i ewentualnej zamianie na pompy powietrze woda. Poza tym masz projekt za który ktoś wziął odpowiedzialność. To rzadkość.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ja mogę polecić od siebie nasze pompy ciepła. Od 1 sierpnia mamy promocję, w której w gratisie otrzymujesz 5 lat gwarancji bez względu na wybór pompy. Możesz skorzystać z naszej sieci sprzedaży https://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php. Wpisując kod pocztowy lub adres znajdziesz naszą firmę partnerską w swojej okolicy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy dla domu było robione OZC?

    Inwestycja na bogato, ale czy ten GWC (dość droga chłodnica) ma sens? Producent zaleca jego montaż między czerpnię a reku - moim zdaniem w tym układzie do schładzania sprawdzi się średnio. Zimą co prawda oszczędzisz trochę poprzez wstępne podgrzanie powietrza przed reku - ale pozornie, bo to obniży temp DZ przed pompą ciepła więc tak naprawdę to też jakaś energia pierwotna.
    Za to latem jak masz na zewnątrz temperaturę 30 stopni i po przejściu przez GWC spadnie do 18, to reku w zasadzie nie odzyskuje energii. Jak dasz za reku, to ono wstępnie odzyska energię i obniży temp do powiedzmy 24 stopni, a dalej chłodnica zejdzie już do 15. To da już wymierną korzyść w postaci osuszania.

    Chyba, że planujesz w całym domu klimatyzację, to wtedy osuszanie nie ma sensu, a także GWC za 11k, bo to się nigdy nie zwróci, a zainstalowane przed rekuperatorem nie poprawi też komfortu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony