dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sprawdzenie projektu pod kątem pozwolenia

    Cześć, ja mam takie pytanie, googlowałem już i nic nie znalazłem.
    Mam dla działki wydany plan zagospodarowania przestrzennego, ktory określa raczej podstawowe rzeczy (dach dwuspadowy, max. wysokość 9 metrów, kolor dachówki). Czy przed wybieraniem projektu domu mam szansę dowiedzieć się w gminie czy otrzymam pozwolenie na budowę tego właśnie projektu? Czy spotkaliście się może z sytuacją, że zmienialiście projekt albo odrzucano wniosek o pozwolenie z powodu "widzimisię" urzędu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak kupisz gotowca, to pozwolenia nie dostaniesz, bo nie jest to kompletny projekt. Potrzebujesz projektanta, który to uzupełni stosownie do wymogów lokalnych (tzw. adaptacja), uzupełni o plan zagospodarowania terenu i skompletuje co jeszcze rrzeba.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jest MPZP, urząd nie ma żadnego "widzimisię". Projekt zagospodarowania i budynku spełnia warunki MPZP, to reszta jest formalnością. Procenty zabudowy itp. to czysta arytmetyka, tu nie ma żadnych cudów. Do tego media i wszystko. Architekt ci objaśni.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba, że komuś zależy na naginaniu zapisów MPZP, np. omijanie zapisów o skosie dachu gdy chce się dach płaski.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamos954 Zobacz post
    Cześć, ja mam takie pytanie, googlowałem już i nic nie znalazłem.
    Mam dla działki wydany plan zagospodarowania przestrzennego, ktory określa raczej podstawowe rzeczy (dach dwuspadowy, max. wysokość 9 metrów, kolor dachówki). Czy przed wybieraniem projektu domu mam szansę dowiedzieć się w gminie czy otrzymam pozwolenie na budowę tego właśnie projektu? Czy spotkaliście się może z sytuacją, że zmienialiście projekt albo odrzucano wniosek o pozwolenie z powodu "widzimisię" urzędu?
    Podstawowe informacje o projekcie gotowym, którym byłem zainteresowany dałem do weryfikacji i sprawdzenia z zapisami z MPZP lokalnemu architektowi, którego wybrałem do adaptacji. Architekt przeanalizował dokumenty i dał mi zielone światło na zakup projektu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Harmonia widoczna jest tylko na starych osiedlach
    https://polska-org.pl/856207,foto.html?idEntity=525021 czy https://polska-org.pl/3271276,foto.html?idEntity=591726

    Dziś każdy wuj na swój strój. Zapisy planu każdy traktuje jak wroga. Nawet na bliźniakach każdy musi mieć inny tynk i dach.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Czy przed wybieraniem projektu domu mam szansę dowiedzieć się w gminie czy otrzymam pozwolenie na budowę tego właśnie projektu?

    - od tego jest PROJEKTANT, nie Urząd ! - zawsze możesz zlecić projektantowi analizę zapisów Planu Miejscowego pod kątem przyszłej realizacji takiego, czy innego projektu.

    ... odrzucano wniosek o pozwolenie z powodu "widzimisię" urzędu?
    - zawsze jest wskazana jakaś podstawa do np. " uzupełnienia braków " w projekcie - a to czy ma logiczną podstawę prawną, czy nie - to inna bajka, natomiast KAŻDY projekt na danej działce musi spełniać w 100% zapisy Planu Miejscowego lub Warunków Zabudowy
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    U nas jest jakiś kult samodzielności. Do licha są tematy które trzeba powierzyć osobom kompetentnym. Dlaczego jak ktoś w rodzinie kopnie w kalendarz, to dzwoni się do zakładu pogrzebowego bez względu na porę dnia lub nocy (znam temat, przerabiałem) a nikt jakoś sam nie łapie się za szpadel? A przy budowie każdy chce uważa że sam se zrobi. Oczywiście że sam zrobi, złamie ileś przepisów i potknie się o własne nogi. Potem rozpacz że urząd robi wbrew! To nie urząd robi wbrew, tylko inwestor ma wiedzę znikomą (elegancko mówiąc, przecież nie napiszę o meduzie co to 650 milionów lat przeżyła bez czegoś tam). Lecz przez ileś tam lat spędzonych w szkołach takich czy innych nauka o bajkach i kolorowych obrazkach była obowiązkowa, ale jak wygląda najprostszy cykl inwestycyjny, od jakich urzędów zacząć i co jest niezbędne, to pozostaje wiedzą zbędną dla wchodzących w dorosłe życie. Bo u nas są inne priorytety.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    masz rację Bertha ! nic dodać / nic ująć
    miłego dnia
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony