dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie Gdzie zutylizować odpady po karczowaniu

    Cześć. Przymierzam się do ogarnięcia zaniedbanej działki. 1,5tys m2 - do wycięcia około 8-10 pokaźnych drzew, tona samosiejek a do tego baaaaardzo gruba warstwa igliwia, liści i ściółki do zdjęcia. Drzewa zetnie firma, ja potne na większe kawałki i zeskladuje ale zastanawiam się co zrobić z reszta? Pomyślałem o wynajęciu rebaka ale gdzie potem zutylizować taką ilość trocin...? Kolejna kwestia - rozumiem ze do rebaka mogę wrzucić gałęzie drzew plus samosiejki jak trochę podeschną ale co zrobić z całą wygrabioną drobnicą? Ostatnie sprawa. Nie chce robić na działce trawki jak na polu golfowym, może być trochę mchu i jakichś tam porostów - wazne zeby było to cięte na bieżąco. Czy aby osiągnąć taki efekt wycinka tego co jest teraz wystarczy czy może jednak należałoby wjechać tam z glebogryzarką i to wszystko przemielić...? Jeśli tak to jaki powinien być to sprzęt biorąc pod uwagę że będzie tam naprawdę dużo sporych korzeni ?
    Może macie jakieś uwagi czy sugestie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przede wszystkim postarać się znaleźć kogoś kto zrobi pewien zakres w zamian za pozyskane drzewo.
    Skontaktować się z firmą ktra "wycina" korzenie po wycince przy drogach.
    W gminie, mieście dowiedzieć się gdzie można oddać materiał do kompostowania.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Drewno z drzew zostaje na terenie na opał. Chodzi przede wszystkim o zmielone gałęzie, ściółkę No i właśnie karpy drzew

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wywozisz na swój koszt do najbliższego wysypiska z kompostownią.

    Ale na zrębki możesz mieć klienta. Mozna wstawić ogłoszenie na olx

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dzięki za info. Zrobię tak ze ściółkę, liście itd popakuje w wory 120l na bio odpady i będę sukcesywnie wywoził. Wszystko to co wyprodukuje rębak popakuje w big bagi i zacznę właśnie od wrzucenia ogłoszenia. Coś tez sobie zostawię bo to właśnie idealny nawóz podobno.
    Zapytam o jeszcze jedną rzecz choć może osobny temat muszę wrzucić. Jestem na etapie cięcia i wygrabiana wszystkiego na kupki. W ziemi na samym wierzchu jest masa cienkich korzeni chyba od tych samosiejek czy innego cholerstwa. Cześć taka ze rwie się w trakcie grabienia a cześć się przerywa ale zostaje w ziemi. Zakładam że przed sadzeniem czegokolwiek będę chciał cały teren przelecieć glebogryzarką ale co z mocniejszymi korzeniami? Chodzenie i wyrywanie tego ręcznie to katorga na takiej powierzchni. Może to czymś spryskać osłaniając tylko pnie drzew?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wpisz sobie mulczer wgłębny, to urządzenie rozwiąże Twoje problemy, są firmy, które kompleksowo zajmują się tematem.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem. Tylko w znacznie mniejszej skali. I temat jest zwyczajnie problematyczny.
    1. Jeśli ktoś chce za darmo ściąć drzewa w zamian za drewno, to nie przyjedzie do kilku małych drzew bo mu się to nie opłaca. Dodatkowo ważny jest rodzaj drzewa. Drzewo jeśli ma wartość (użytkowa lub opałową) to znajdzie nabywcę. Jeśli to rodzaj chwasty, to nikt się tym nie zainteresuje.
    2. Mulczowanie dużym, konkretnym mulczerem, to bardzo droga sprawa.

    Ja mam działkę 560mkw, miałem w sumie 5 topól oraz wierzb. Kompletnie nikt nie chciał takiego drewna. A za mulczowanie krzyczeli 4-7 tysięcy.

    Skończyło się nad tym, że dobry znajomy ściął za pół darmo drzewa i spalił je na swoim polu. Resztę zarośli stopniowo wycinalem, a przekopaniem ziemi zajmę się po zakończeniu budowy.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krisso_pl

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    24

    Domyślnie

    To są dwie olszyny jakiej 25m wysokie o średnicy pnia powyżej 30cm oraz 8 iglastych wysokich drzew - nie znam gatunku. Wszystkie wymagają pozwolenia i są cholernie wysokie. Zastanawiam się czy lać teren jeszcze jakimis herbicydami jak roundup czy jakiś inny patent znaleźć. Poki co wygrabiam zalegająca od 9 lat warstwę liści, igliwia i ściółki prawie do żywego. Na wiosnę pewnie powtórzę k będę myslal nad ruchami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony