dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pracownicy sami na budowie

    Witam. Pracuje od niedawna jako inżynier budowy. Kierownik jest czasami, a teraz ma urlop. Mamy pracowników, co pracują do 19. Ja ogólnie mam w umowie do 15 i powyżej 8 godzin nie mam nic płacone. Więc pytanie moje brzmi. Czy muszę z nimi do tej 19 być? Wszystko jest zgodnie z BHP i tak dalej więc można ten fakt pominąć. Pytanie tylko czy mogą być bez nadzoru( czyli mnie). Żadnego brygadzisty nie mamy. Dodam, że kierownik mi nic nie wspominał, że mam być z nimi do tej 19.
    Jak to prawnie wygląda?
    Dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dokładnie tak jak w twojej umowie o pracę/zlecenie/dzieło.

  3. #3

    Domyślnie

    No dobrze, a nie ma jakiegoś prawa, że musi być nadzór? Dodam, że jest ich więcej niż 1. A robią szalunki i zbrojenia w tym momencie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wszystko jest w porzo, dopóki któryś nie wpadnie do wykopu i nie skręci karku. Upadkiem z 1 m też można sobie zrobić krzywdę. A wówczas zacznie się prokuratorskie grzebanie że ludzie byli puszczeni samopas czyli zostawieni bez opieki panakierowniczej. Chybaaa, że zawczasu zapiszesz się do właściwych struktur i według najnowszej ustawy zwalisz wszystko na covid-19 i stan wyższej konieczności.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapytaj pracodawcę jak widzi sprawę, a nie ludzi na forum.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to pracodawca powinien zatrudnić nadzór na dwa etaty.
    A pracownicy robią nadgodziny za darmo?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pracownicy powinni zastrajkować gdy przyjedzie beton na budowę. Kasa za nadgodziny od początku budowy albo schodzimy! Cztery gruszki i dwa Stetttery stoją na placu, brygada na spocznij, wolno palić; komórki kierownictwa rozgrzane do czerwoności... Mniej niż godzina (pora - około zachodu słońca) i była dyrekcja z kasą, listą i gwarancjami nie zwalniania. Długi Romek i jego brygada zwyciężyli! Historia z wczesnego kapitalizmu polskiego. Byłem świadkiem, gdyż mieliśmy tam obsługę budowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony