dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Optymalne kosztowo okna

  1. #1

    Domyślnie Optymalne kosztowo okna

    Stoję obecnie przed wyborem ostatecznej wersji projektu naszego domu co za tym idzie mogę wciąż wpłynąć na pewne elementy, którą choć niepozorne to mogą wpłynąć na koszta.

    Temat: Okna.
    Czy są jakieś zasady czy kierunki, których mogę się trzymać co w efekcie przełoży się na niższe koszty zakupu i montażu okien?
    Wiadomo, sama ich łączna powierzchnia robi kwotę, ale na pewno są "skoki" cenowe, nieproporcjonalne względem ogólnej powierzchni.
    Czyli np. 3m2 okna o szerokości do 1,5m dają jakąś tam kwotę za m2, natomiast po przekroczeniu owego 1,5 cena tego m2 rośnie nieproporcjonalnie.
    Czy wysokość okna ma wpływ na cenę?

    Będę wdzięczny za wskazówki w tym zakresie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pobaw się kalkulatorkami na stronie MS. Sprawdzisz też jak rozmiar i typ okna wpływa na U i cenę (mnie to doprowadziło do wyboru fixów).
    Jak stwierdzi, że rozmiar za duży, to trzeba hartować szyby i/lub inny profil - i cena rośnie drastycznie.
    Chyba, że nie pomyliłeś działów i faktycznie pytasz o okna dachowe - to nie znam kalkulatorka.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-08-2020 o 23:07

  3. #3

    Domyślnie

    Velux robi tylko okna dachowe? Nie sądziłem, że ten dział dotyczy tylko okien dachowych. Rozwiń skrót MS. Nie wiele mi to mówi, ale chce skorzystać z twojej wskazówki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    ms.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony