dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Koszt zewnętrznej instalacji gazowej na działce

    Witam wszystkich,
    Mam pytanie z cyklu "Nie wiem jak ocenić wycenę".
    Otóż mam zrobioną instalację zewnętrzną gazu i (mój błąd) nie dogadałem ceny przed robotą :/ wiem wiem .. słabe.
    Niemniej, Dostałem wycenę na następującą robotę:

    24 metry długość przyłącza od skrzynki przy działce (tam gdzie wchodzi rura z gazociągu) do ściany na zewnątrz kotłowni. Wszystko po linii prostej.
    Wykop, ułożenie rury i zakop.
    2 x piony przy skrzynce na zewnątrz oraz skrzynce przy kotłowni.
    Szafka na kurek ogniowy, odbiór szczelności oraz wiadomo, dziennik budowy.

    Całość prac wyceniona na 5400 netto.

    I teraz tak, dało mi do myślenia jak popytałem innych fachowców o tą cenę i dostałem opinie że to jest stanowczo za dużo, że nie powinno kosztować więcej niż 2500-3500 za tą robotę, i że generalnie jestem robiony w balona i jestem frajerem ...
    Niemniej, zdaję sobie sprawę że każdy może oceniać i mówić że zrobi taniej - po prostu może tak gadać.
    Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć rynkowej ceny za zewnętrzne przyłącze gazu coś typu ile jest za metr wykopu, za metr układania itd.
    Zaznaczam że chodzi o przyłącze wewnątrz działki, doprowadzenie do budynku, bez wejścia do budynku.

    Czy możecie ocenić czy 5400 to cena rynkowa/uczciwa za taką robotę? plus minus oczywiście.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdr
    T

  2. #2

    Domyślnie

    Cena ja cena. Cieszyć sie ze nie zaspiewał 20 tys po wykonanej robocie...

  3. #3

    Domyślnie

    pandzik dzięki za wkład w konwersacje ale nie odpowiada to na moje pytanie i wątpliwości. To że wszystko poszło nie tak w sprawie ceny, to już niestety wiem.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cena wynosi tyle na ile strony się umówiły, na te prace o ile wiem nie ma cen urzędowych. Są jakieś katalogi KNR, lecz nie wiem czy są używane (czy musza być stosowane). Teraz stosuje się "konkurs ofert" przez telefon, kryterium wyboru ze strony zlecającego jest oczywiste, aczkolwiek nie jestem pewien czy jest to rzetelne podejście do tematu. Przejechać sie mogą obie strony, tak zlecający (jak w twoim przypadku) ale również wykonawca. Jeśli sprawa trafi do sądu też będzie trudna do wygrania jeśli nie ma jednoznacznych zapisów w umowie. Chyba że są?

  5. #5

    Domyślnie

    Coś Ty Bertha,
    Nic nie ma - wszystko na gębe. Jestem na siebie zły że do tego doprowadziłem.
    Na samym początku dostałem ofertę mega tanią w porównaniu do konkurencji czyli 11k za wszystko czyli zew, + wew. razem z kotlem 2 funkcymjnym. inne oferty były na poziomie 16-17k. I tutaj odezwał się mój wewnętrzny sknerus, z którym żona dzielnie walczy już tyle lat powtarzając że skąpy traci dwa razy. Oczywiście ma racje.
    Jak zobaczyłem jak koleś podchodzi do roboty to powiedziałem że w takim razie nie chcę żeby robił mi dalsze rzeczy, no to teraz mi mówi 5400 tylko za zewnętrzne.
    Oczywiście mówi również że absolutnie mi nie oferował 11k za całość. Zapisów nie ma, żadnej umowy, żadnej faktury, nic.
    Czyli słowo przeciwko słowu. W sądzie i jeden i drugi by miał ciężko wygrać ale nie o to mi chodzi w sumie.

    Pytam forumowiczów bo może to się jeszcze komuś przyda czyli "standardowa wycena" za metr przyłącza gazowego + skrzynki, odbiory itd żeby ludzie wiedzieli mniej więcej z czym to się je. Wiadomo że cena zawsze jest taka na co się ludzie umawiają, ale większość z nas jednak jest laikiem w temacie, każdy się skupia na swojej działce (chodzi mi o zawód, nie działka budowlana hehe)

    Jak zawsze, z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
    Pozdr
    T

  6. #6

    Domyślnie

    Placiłem 1400zł 3 lata temu za 12mb, dwa piony i dwa zawory na obu koncach. No i test szczelności z papierami. Tylko koparka już była przy okazji innych mediow. Mysle że za twoją robotę koszt do 3-4tys jest do przyjęcia, wszystko co powyżej to już lekkie naciąganie.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    ja za 15 mb od skrzynki do kotła 1500 plus 250 kierownik

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Chyba chcesz aby chłop palną sobie w skroń, po zobaczeniu twoich cen? Nikomu kasa się nie sypie z wora (przynajmniej ja takich nie znam), na jednym się zarobi na czymś innym jest się w plecy. Trudno, trzeba z tym żyć. A najlepiej zapomnieć i cieszyć się tym co już zrobione czy wbudowane.
    Jak to Iza śpiewała?
    https://www.youtube.com/watch?v=WRk8ZDTwt-g

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mialem dwie oferty - jedna za 4000, druga za 6000. Odległość od skrzynki w granicy do kotłowni jakieś 14 m i potem jeszcze od kotłowni do kuchni (również rura w ziemi na zewnątrz) 15 m. Dwie szafki na elewacji i rury w środku z zaworami.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za opinie.
    Postanowiłem dzisiaj zapłacić te 5000zł (zszedł mi o te 400zł).
    Generalnie czuję się oszukany ale nie chcę mi się kłócić dalej. Gaz muszę mieć przed okresem grzewczym a przede mną jeszcze instalacja wew.

    Reasumując, biorąc pod uwagę wasze komentarze oraz komentarze innych instalatorów, znajomych itd, można powiedzieć że "standardowa cena" w miastach do 300.000 mieszkańców to coś ok. 145-170 zł za metr bieżący instalacji (już liczę ze wszystkim). Wiadomo że zawsze są odchylenia ale tak to mniej więcej wychodzi.
    Wszystko ponad to już naciąganie na kasę.
    Ja niestety przepłaciłem, no ale takie życie Popełniłem kilka błędów po drodzę i takie są efekty.

    Jeszcze raz dziękuję !
    Życzę wszystkiego dobrego.
    T

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony