dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Odległość rur gaz woda

    Witam Jaka jest w świetle przepisów minimalna odległość rur gazowych od wodnych jeżeli chodzi o przyłącz do budynku.Rury będą szły rownolegle do siebie.Dziekuje za info

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Odległość przyłączy do budynku 1,5 m

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Odległość przyłączy do budynku 1,5 m
    Dziękuję za odp)Mam nadzieje że dobrze się rozumiemy.Nie chodzi mi o odległość przyłączy co do wejścia do samego budynku lecz o odległość rur prowadzonych w równoległych wykopach gaz od skrzynki będącej przy ogrodzeniu i podobnie woda od głównej rury(od nawiertki)
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 14-08-2020 o 10:08

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    40cm między ściankami zewnętrznymi rurociągów, czyli dla przyłączy do fi 40mm jest to 0,5m między osiami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    40cm między ściankami zewnętrznymi rurociągów, czyli dla przyłączy do fi 40mm jest to 0,5m między osiami.
    Dzięki Szymku za odp) Nauczony smutnym doświadczeniem odnośnie wiedzy naszych "ekspertów" pracujących czy to w zakładzie gazowniczym czy wodociągach postanowiłem nie opierać się jedynie na ich informacjach ale zadać to pytanie również tu na forum.Dzwoniłem do miejscowych wodociągów gościu powiedział że powinno być 1,5m)U mnie będzie rura PE fi.50woda i gaz pewnie PE fi.32
    Ciekawe czy technicznie istnieje możliwość położenia obu rur w jednym wykopie.Wiadomo przyłącz wody na głębokości ok.1,3m(poniżej strefy zamarzania gruntu w zależności o strefy klimatycznej Polski) a gaz wystarczy pewnie ok.0,8m no ale żeby dwa razy nie kopać...
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 15-08-2020 o 09:00

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Prawdopodobnie pytanie sformułowałeś podobnie do #1. Podobnie zrozumieli jak ja, że chodzi o przyłącze do budynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony