dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyjacielski dom - indywidualny

    Witajcie, rozpoczynamy swoją przygodę z budową. My czyli 2+2.Dziennik ma służyć przede wszystkim uniknięciu błędów zapomnienia, roztargnienia i niewiedzy.

    W 2015 roku zakupiliśmy działkę, przed zakupem zrobiliśmy badania gruntu oraz analizę możliwości zabudowy. W 2019 roku otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy i zaczęła się zabawa z projektem budowlanym, który dosłownie przed chwilą został ukończony i w bieżącym 2020 roku złożyliśmy
    wniosek o pozwolenie na budowę. Obecnie oczekujemy na decyzję.

    Projekt to prosty dwupiętrowy klocek 10x10m po obrysie bez balkonów, wykuszów etc. z dwuspadowym dachem i dostawionym do domu garażem 6x10m.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	447170
    Ostatnio edytowane przez szaraban ; 14-08-2020 o 08:26

  2. #2

    Domyślnie

    Na chwilę obecną szukamy ekipy budowlanej co nie jest łatwe i o wiele droższe niż nam się wydawało, na słowo Warszawa cena automatycznie ląduje w górę.

    W przygotowaniach do budowy zakupiłem tani chiński dalmierz SNDWAY SW-T4S. Wyrwałem w promocji za ~35zł z przesyłką na aliexpress.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200901_090450.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	447707

    Porównałem wyniki z Leicą D510 i muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony dokładnością.

    W drodze z Chin ruszy też wkrótce laser krzyżowy 3x360 stopni DEKO za całe 270zł.
    Ostatnio edytowane przez szaraban ; 01-09-2020 o 08:24

  3. #3

    Domyślnie

    Następna zabawka z Chin przyszła:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Deko.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	448215

    Po wstępnych testach jestem zadowolony, muszę wypróbować w terenie i porównać z szlaufwagą. A do tego dokupiłem na znanym portalu stojak geodezyjny w zestawie z łatą geodezyjną.

    Ponieważ przed rozpoczęciem budowy działka musi zostać przebadana przez archeologa a nadal czekamy na pozwolenie na budowę to złożyliśmy do Konserwatora Zabytków wniosek na przeprowadzenie badań. Ponoć dosyć szybko wydają zezwolenie na badania.

    Zastanawiam się tylko czy robić odkrywkę terenu przed zimą, czy wylewać chudziaka żeby zabezpieczyć podłoże czy ewentualnie zostawić wykop otwarty i w przyszłym roku zebrać 10-20cm łopatą. Czytałem o pękniętej ławie fundamentowej która zimowała niezabezpieczona. Podłoże to piasek gruby, woda okresowo w porach mokrych może być powyżej ławy.
    Ostatnio edytowane przez szaraban ; 17-09-2020 o 10:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony