dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Arbuz z własnego ogrodu ? Czemu nie ...

    Dziś byłem w "południowej" szklarni i zabrałem ze sobą na próbę jednego arbuza.
    Arbuz ze skórką koloru żółtego. Czeka jeszcze kilka innych arbuzów.
    Oczywiście uprawa ekologiczna , bez chemii.




    Bałem się , bo to nasze pierwsze arbuzy i raczej nie znamy nikogo kto uprawia arbuzy.
    Z informacji "zasłyszanych" wynikało że nie ma sensu uprawiać arbuza w PL , bo rzadko dojrzewają a jak dojrzeją to nie są smaczne ani słodkie.
    Częściowo jest to prawda , bo arbuz ma bardzo wysokie wymagania co do temperatur i w większości nie nadaje się aby go uprawić bezpośrednio w gruncie (ten co mamy najlepiej czuję się w temp 22-28 stopni , choć u nas w szklarni jest dużo , dużo więcej i musimy jakoś ograniczyć tam nagrzewanie).

    Okazało się że nasze arbuzy są niesamowicie słodkie (żaden sklepowy nie był taki slodki) i mają cieniutką skórkę.

    Jakby ktoś z Was miał szklarnię i chciał spróbować uprawy arbuza to polecam. Odmiana "Złoto Wolicy".
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zeszłego roku posadziłem 5 szt arbuza i owoców słodkich jak miód było masa ale ten rok jest parszywy pod każdym względem i padło wszystko co mogło paść nie tylko arbuzy ale śliwy ogórki pomidory , qurewski rok i niech już się kończy

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w zeszłych latach miałam arbuzy w gruncie.

  4. #4

    Domyślnie

    W tym roku nie zdecydowałem się niestety na arbuza, czego trochę żałuję patrząc na ten żółty i smakując w myślach jego słodyczy. Mam nadzieję, że uda się wyhodować coś w przyszłym...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony