dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne wykonanie biurka - dobór blatu

    Witajcie,
    Potrzebuję zrobić sobie porządne biurko do domowego biura które właśnie wykańczam. Znalazłem już sobie do niego nogi z rynienkami na kable które są właśnie zlokalizowane w nogach. Wyglądają dokładnie tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stelaz-biurka-stolu-z-belka-regulowana-CZARNY-STL.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	447191

    Nie wiem czy to dobry wybór czy nie dlatego też poprosił bym o opinie na temat tego stelaża. Ale temat dotyczy czegoś innego a mianowicie blatu. Wymiary biurka to 160x80cm. Bardzo podobają mi się blaty drewniane. Nawet znalazłem stolarza który jest mi gotów taki blat zrobić w cenie wydaje mi się przyzwoitej bo 500zł (dąb). Grubość 4cm. Takie biurka wyglądają super tylko boję się jednej rzeczy. Że po prostu ono się wypaczy. Zwłaszcza że ten stelaż ma podparcie dla blatu tylko w 2 miesjach. Siostra porobiła sobie do nowego domu blaty do stołu i do stolika kawowego właśnie z drewna i po 2 latach zrobiły się łódki, a drewno było klejone oczywiście. Może nie jakieś wielkie ale widać że się trochę wypaczyły. I nie wiem czy ryzykować i iść w to co ładne czy jednak wybrać płytę. Stolarz powiedzial że robi blaty z drewna sezonowanego o odpowiednim zawiglotnieniu ale powiedział że musiał by być idiotą żeby gwarantować mi że blat się nie wypaczy bo to jest drewno, żyje, pracuje i to czy będzie ok czy nie, zależy od wielu czynników. Może gdybym wybrał tradycyjnego nogi z taką ramą do okoła żeby dało radę ten blat złapać z każdej strony ... Ale czy to zagwarantuje mi że się on nie odkształci? Sam już nie wiem ...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bez przesady, jeśli drewno będzie odpowiednio przygotowane nic się nie wypaczy, nogi też mi się podobają więc przedstaw je stolażowi, zrobi specjalne wzmocnienie pod spodem w formie H i będziesz miał biurko na lata.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Czy może lepiej pójść w takie nogi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stelaz-do-stolu-PRODUCENT-160x80x72-cm-STa-34-H.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	447195

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Też ciekawe, na pewno bardziej stabilne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    A z jakiego drewna proponujecie zrobić blat? Ja wybrałem dąb bo wydaje mi się że jest dosyć twardy i ma przyzwoitą cenę. Wybór drewna mam dowolny, dąb, sosna, buk, jesion .... Sosna najtańsza ale moim zdaniem najgorsza bo miękka. Oczywiście mówimy o drewnie w takich normalnych cenach bo on może mi zrobić też blat z egzotyku ale wtedy ceny już szybują do ponad 2k za taki blacik.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    buk

    I z klejonki, to nic się nie będzie wypaczać.

    Albo sklejka fornirowana.

  7. #7
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie

    Polecamy ciekawy przydatny film murator.tv: Jak zabezpieczyć drewniany blat stołu.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony