dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Słupki ogrodzenia z ... "zieleniną"

    Witajcie,
    nasze ogrodzenie składa się z metalowych słupków pomalowanych farbą, na których jest rozwieszona metalowa siatka.
    Po jakimś czasie na słupkach zaczyna występować zielony kolor, który ręcznie musimy myć (ostrą gąbką albo czymś podobnym) a że słupków jest sporo więc i roboty jest sporo ...
    Czy jest coś co pozwoli się tego pozbyć na dłuższy czas ? Jakiś środek, który szybciej pozwoli to zmyć ? Albo na dłużej to zniknie ?
    FORUMowicz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zdjęcia.... zdjęcia.
    Moja kula nic o czymś takim nie wie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam za opóźnienie ale byłem w podróży
    Widzę, że oryginalny rozmiar, który mam w komórce nie przejdzie. Jak zmniejszyłem (resize) to aby się zmieścić w limitach fotka stała się tak malutka, że nie wiem czy coś będzie widać. Jaki format polecacie na fotkę ?
    FORUMowicz

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy będzie wszystko widać ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200821_080711314.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	447676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200821_080641927.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	447677  
    FORUMowicz

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może jakieś porosty?

  6. #6

    Domyślnie

    Być może - tego nie wiem, dlatego Was pytam - nie znam się na tym a może się tutaj znajdzie ktoś, kto wie co z tym można zrobić ...
    FORUMowicz

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Te słupki wyglądają mi na skorodowane, a farba malowana metodą warstwa na warstwę.
    Przecież ona łuszczy się na pierwszym zdjęciu
    Efektem jest zapewne chropowata powierzchnia.
    Nad morzem widziałem mnóstwo takich płotów (a także dachów). Porosty uwielbiają takie powierzchnie, a tam w dodatku klimat im sprzyja.

    Te słupki trzeba przeszlifować (kątówką, wiertarką z metalową szczotką) i pomalować dobrą farbą (młoteczkowa Hammerite ?)
    Zmywanie gąbką nie pomożę, bo nie usuniesz nalotu z porów i on odrośnie.
    Możesz oczywiśćie spróbować jakąś chemią, np:
    http://arox.co/produkt/zwalcza-glony-i-porosty/
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-09-2020 o 08:50
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Ja widać z fotek to to ogrodzenie stoi w pobliżu drzew i zapewne jeszcze od północnej strony, wiec mówi to samo za siebie, dodając jeszcze tą łuszcząca się i chropowata farbę to dopełnia to całości. Nic tylko wyczyścić i pomalować od nowa porządna farbą. Do czyszczenia o ile jest to możliwe to poleciłbym piaskowanie bo użycie szlifierki czy wiertarki ze szczotka druciana nie zagwarantuje oczyszczenia dokładnie bo jest przecież naciągnięta siatka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony