dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Czujnik zmierzchu/ruchu i problem z oświetleniem domu - prośba o pomoc

    Witam wszystkich, mam taki oto problem, a z elektryką mój kontakt polega na tym, że włączam i wyłączam światło, ewentualnie wkładam wtyczkę do kontaktu...ale do rzeczy. Na około domu mam 4 czujniki ruchu/zmierzchu podłączone do osobnych lamp (po dwie na ścianę domu). Tak mam to pomyślane, że 1 czujka - obojętnie która, włącza świtała na 3 ścianach domu, a 4 czujka uruchamia światło tylko na jednej ścianie...Tak mam to od 3 lat i wszystko pięknie śmigało, aż do dzisiaj. Wróciłem z pracy koło 15 i patrzę światła się świecą, pomyślałem, że ktoś włączył je przez włącznik w domu, ale sprawdziłem i nie. Światła, które po zmierzchu są zapalane po wykryciu ruchu, palą się teraz cały czas i to właśnie palą się te z 3 stron domu. Co może być przyczyną? Czy nastąpiła jakaś awaria czujnika zmierzchu i pozostałe czujki dostają sygnał, że jest ciemno i dlatego się palą? W ogóle coś takiego jest możliwe? A jeśli nie, to co Waszym zdaniem? Proszę o jakieś sugestie, co może być? Myślałem, że może sam czujnik zmierzchu się po latach przybrudził więc je odkurzyłem, ale nie dało to efektu...

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Uszkodzony jeden z czujników, cały czas "widzi ciemność".
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Hej, wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli mam do sprawdzenia 3 czujki, ale skoro każda świeci, bo "widzi", że jest ciemno, to jak sprawdzić, która jest uszkodzona? Jest jakiś myk na to? Pytam, bo naprawdę jestem "zielony" w temacie. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Hej, wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli mam do sprawdzenia 3 czujki, ale skoro każda świeci, bo "widzi", że jest ciemno, to jak sprawdzić, która jest uszkodzona? Jest jakiś myk na to? Pytam, bo naprawdę jestem "zielony" w temacie. Pozdrawiam
    Metodą eliminacji, odłączyć po kolei nie odłączając instalacji (bo podejrzewam, że układ jest podłączony od-do następnej)
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Ok, wielki dzięki panowie za pomoc. To jeszcze mam prośbę, moje czujki to Bemko 1200W 180* Biały (B50-Ses12Wh), których już nigdzie nie ma, możecie coś zaproponować w zamian? Coś, co wytrzyma kolejne 3 latka...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    ..., możecie coś zaproponować w zamian? Coś, co wytrzyma kolejne 3 latka...
    Są dostępne i dość tanie skoro służyły Ci trzy lata to prócz tej która się uszkodziła pozostałe będą dalej się sprawdzać - najczęściej padają od Słońca(zbyt wysokiej temperatury) https://www.google.com/search?client...UTF-8&oe=UTF-8
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Ok, wielkie dzięki Panowie za pomoc w problemie.
    Mam jeszcze pytanko, odnośnie oznaczeń - B50-Ses12Wh - co oznacza to 12WH? W innych jest 15, 9 itd...Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 23-08-2020 o 12:51 Powód: dodanie info

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    ...
    Mam jeszcze pytanko, odnośnie oznaczeń - B50-Ses12Wh - co oznacza to 12WH? W innych jest 15, 9 itd...Pozdrawiam
    Porównaj wygląd. Może być tak, że 9, 12, 15 to różne obudowy tego samego czujnika, a wh to kolor wh-white, bl-black, itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony