dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zaginanie blachy trapezowj na odcinku 6,5 mb położonej już na dachu

    Witam, jestem w posiadaniu garażu z lat 80-tych. Pokryty płytami betonowymi, następnie papą i lepikiem a kiedy to przeciekało (chyba) przykryte blachą trapezową przytwierdzoną do łat wkrętami farmerskimi. Wszystko byłoby OK, gdyby nie wystające na ok. 45 cm zadaszenie, które łapie wiatr, często wiejący od strony zachodniej (zadaszenie jest centralnie od zachodu).
    Pamiętam, że kilka lat temu róg blachy poderwał podryw powietrza. W jaki sposób wzmocnić ten wystający daszek?
    Mój pomysł jest następujący (daleko mi jednak do dekarza - budowlańca): uciąć wystające łaty tak, żebym mógł przybić łatę prostopadła do obciętych łat a następnie zagiąć blachę trapezową "po fali" - na długości 6,5 metrów.
    I tu rodzi mi się pytanie: czy jestem w stanie zagiąć ją o łatę? Tracę daszek, na to jestem gotowy.
    Może jest jednak lepszy sposób na wzmocnienie tej flanki? Cała rzecz w tym, że chcę na tym dachu położyć panele fotowoltaiczne, wymyśliłem już jak (nie stosując mostków trapezowych) a jednocześnie chciałbym spać spokojnie.

    Pisałem na forum w sekcji "Zrób to sam", ale chyba powinienem zacząć tutaj, od fachowców od blach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzmocnienie zadaszenia.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	447286  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Blachy Pruszyński
    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    554
    BLACHY PRUSZYŃSKI Zapraszamy od odwiedzenia naszej strony www i zakupu produktów PRUSZYŃSKI. pruszynski.com.pl

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    W przypadku takich tematów najlepiej skonsultować to z dekarzem, który na miejscu dokładnie obejrzy konstrukcję dachu i zaproponuje właściwe rozwiązanie.
    Na zdjęciach nie widać wszystkich szczegółów, żeby właściwie dobrać rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony