dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ekipa nie przychodzi dokończyć stroou

    Witam. Mam umowę z firmą budowlana płatne za każdy etap wykonanych prac. Obecnie zbroili strop w maju i zniknęli na dwa miesiące. Zostało im ze 3 dni pracy. Tłumaczyć że mają natłok innych prac i jak tylko znajdą czas to przyjadą dokończyć. Dodam że dałem im wolne w ostatni dzień bo pojawiły się dywagacje na temat zbrojenia ostatniej płyty i miałem dać znać odnośnie porad konstruktora. Wiadome było dwa dni po tym ale oni powiedzieli że na razie nie przyjdą więc robiłem swoje roboty w międzyczasie. Jakoś miesiąc temu zacząłem ich nagabywać by przyszli ponownie ale było ciągle zbywanie że deszcz, że upał itp. Czy w takim przypadku mogę wziąć inna ekipę która dokończy strop i czy mam obowiązek płacić tej pierwszej lub zapłacić różnice tego co weźmie ekipa kończącą strop? Czyli jeśli pierwsza ekipa ceniła strop na 9tys, druga ceni dokończenie na 6 tyś to pierwsza dostanie tylko 3tys? Kto wtedy bierze odpowiedzialność za wykonanie prac zgodnie ze sztuką budowlaną?? Dodam że szalunki trzeba poprawić w dwóch pokojach bo jest niżej przy jednej ścianie na 5 cm. W obecnym stanie zaawansowania może to być trochę chociaż zwracalem na to uwagę zanim zbrojenie pojawiło się na deskach.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przed podjęciem jakichkolwiek działań musisz zawiadomić pisemnie (najlepiej z potwierdzeniem odbioru)firmę z którą obecnie masz podpisaną umowę o tym, aby w wyznaczonym terminie dokończyli zakres prac objęty umową.
    Jeśli w tym terminie tego nie zrobią uprzędź ich, iż zatrudnisz inną firmę, a z nimi kończysz współpracę i zgodnie z podpisaną umową należy im się takie wynagrodzenie.
    Po upływie wyznaczonego terminu możesz podpisać kolejną umowę z drugą firmą która dokończy prace po pierwszej. W umowie musi być zawarty zakres prac jaki ta druga firma ma do realizacji i najlepiej jeśli podpisze tą umowę Twój kierownik budowy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, tylko zanim pismo dojdzie i otrzymam potwierdzenie to może trochę czasu minąć, a jest ekipa która przychodzi jutro na garaż i może będzie mogła w następnym tygodniu lub może nawet w międzyczasie zacząć dokańczać poprzedni strop. Czy forma telefoniczna albo SMSowa (jeśli firma odpisze) jest również akceptowalna? Do tej pory wysyłałem ponaglenia smsowe i otrzymywałem odpowiedz o natłoku innych prac.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niestety nie jest.
    Dlatego niektórzy wiele tracą gdyż dla nich czas nie jest tak sprzyjający jak dla inwestora.
    PS. Jeśli umowę też masz w formie sms a to się nie przejmuj.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Majster zgodził się by inna ekipa przyszła dokończyć strop, podał swoją cenę za to co do tej pory zrobił. Czy w takim razie ma podpisać jakiś anejs o wypłatę niedokończonego etapu? Kto bierze odpowiedzialność teraz za strop? Jeśli nowa ekipa zażyczy sobie więcej to czy poprzedniemu majstrowi mam za to odjąć?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Majster zgodził się by inna ekipa przyszła dokończyć strop
    Ale łaskawca, pozwolił Ci kontynuować budowę. Normalnie dusza człowiek....

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Witam. Mam umowę z firmą budowlana płatne za każdy etap wykonanych prac
    Skoro tak, to dlaczego chcesz im płacić skoro nie skończyli?

    Na Twoim miejscu najpierw znalazłbym ekipę, dowiedział się ile będzie kosztowało dokończenie roboty i dopiero wtedy ewentualnie różnicę zapłacił pierwszej firmie. Inaczej wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście tak zrobię ale muszę też poznać oczekiwania finansowe poprzedniego majstra. A jeśli nowa ekipa zawoła połowę ceny całego stropu to i poprzedni majster dostanie tylko połowę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony