dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Fajnie to widzę, że kosztów póki co nie masz wysokich. Powodzenia.

  2. #42

    Domyślnie bloczki

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post

    Potem też poszło szybko. Przyjechały bloczki...

    [ATTACH=CONFIG]448870[/ATTACH
    Widzę bloczki SOLBET - polecasz ?
    I pytanie ile ich potrzeba na ściany zewnętrzne i do wewnątrz, o ile ściany wyliczę z projektu(ok 650 szt 24*24*59) to nie wiem ile potrzeba na wewnętrzne ( mam taki sam układ ścian wewnętrznych tylko inaczej okna )
    I jakie są wymiary okien ? Ja wyliczyłem:
    taras wnęka 250*230 ( masz potrójne, nie da się podwójnego ? )
    4 sztuki 1465*1435
    łazienka 565*1435
    Ostatnio edytowane przez zibek26 ; 08-01-2021 o 08:10 Powód: rozwinięcie pytania

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibek26 Zobacz post
    Widzę bloczki SOLBET - polecasz ?
    I pytanie ile ich potrzeba na ściany zewnętrzne i do wewnątrz, o ile ściany wyliczę z projektu(ok 650 szt 24*24*59) to nie wiem ile potrzeba na wewnętrzne ( mam taki sam układ ścian wewnętrznych tylko inaczej okna )
    I jakie są wymiary okien ? Ja wyliczyłem:
    taras wnęka 250*230 ( masz potrójne, nie da się podwójnego ? )
    4 sztuki 1465*1435
    łazienka 565*1435
    Solbet jest OK, murarze też go lubią, zwłaszcza jeśli bloczki mają uchwyty, bo łatwiej jest przenosić i układać. Trzeba tylko pamiętać, żeby te wnęki wypełnić potem zaprawą (tj. żeby nie zostały puste przestrzenie).

    Nie polecam natomiast bloczków produkcji białoruskiej - są trochę tańsze, ale nawet facet ze składu mi odradzał - mówił, że klienci narzekają, więc nie będzie już ich sprowadzał. Nie wgłębiałem się w szczegóły techniczne, ale trzeba po prostu zapytać o producenta i jeśli w odpowiedzi usłyszy się "białoruski", to lepiej przemyśleć.

    Bloczki zamawiałem według kosztorysu - zewnętrznych 580 szt., wewnętrznych 380. Ale którychś zwróciłem ponad paletę - chyba zewnętrznych, ale już nie pamiętam. Ważne, żeby umówić się ze sprzedawcą, że jak zostanie, to można oddać. Jeśli w tym samym składzie bierzesz kolejne materiały, to zazwyczaj nie ma problemu - samochód z HDS-em przywozi np. blachę na dach, z powrotem zabiera niepotrzebne bloczki, a skład pomniejsza twój rachunek za blachę.

    Załączam zdjęcia z wymiarami okien. Jak już pisałem, szarpnąłem się na Oknoplast Winergetic, więc to była najdroższa pozycja w kosztorysie, choć wymiary raczej standardowe i zgodne z projektem. Drzwi tarasowe możesz zamówić nawet pojedyncze, ale zapłacisz fortunę. Ja początkowo planowałem drzwi z podziałem na trzy sekcje, ale z jedną (skrajną) nieruchomą, ale w tej akurat wersji coś takiego nie występuje. Proponowali mi za to dwudzielne, z jedną częścią przesuwną - piękne, ale cena zabójcza. Więc jest, jak jest A jak zamawiasz u producenta, to zrobią wymiary dokładnie takie, jakie sobie wymarzysz. Nawet jak zamawiasz tzw. standardowe, to i tak czekasz parę tygodni, aż zrobią.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1270.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	452332Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1268.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	452333Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1269.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	452334Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1267.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	452335
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 24-01-2021 o 11:41

  4. #44

    Domyślnie

    Panie Marcowy , jak dalej potoczyly sie losy budowy , mysle ze duzo osob jest zainteresowanych bo projekt dosc popularny, a
    Sporo wiedzy mozna bylo wyciagnac z tego tematu .

  5. #45

  6. #46
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Panie Marcowy , jak dalej potoczyly sie losy budowy , mysle ze duzo osob jest zainteresowanych bo projekt dosc popularny, a
    Sporo wiedzy mozna bylo wyciagnac z tego tematu .
    Myślę, że z 80 klocków zrobiło się ze 300

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Myślę, że z 80 klocków zrobiło się ze 300
    To żle myślisz. Buduję ten sam projekt, nie sądzę żebym przekroczył 200 , chyba że poszaleję i dam pompę ciepła Panas All in one , to może lekko przekroczę

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Panie Marcowy , jak dalej potoczyly sie losy budowy , mysle ze duzo osob jest zainteresowanych bo projekt dosc popularny, a
    Sporo wiedzy mozna bylo wyciagnac z tego tematu .
    Dzięki za dobre słowo A dalej było tak:

    W marcu na podłodze położyłem 15 cm styropianu (5+10), a w kwietniu wjechał posadzkarz, więc już jest po czym chodzić Także w kwietniu założyłem hydrofor, więc można było podłączyć instalację domową... teoretycznie. Ale o tym później.

    Wiosną zacząłem też szukać tynkarza. I bezskutecznie szukałem do jesieni! Bo nawet jak ktoś wykazywał zainteresowanie zleceniem i miał termin za 4-5 miesięcy, to jak zobaczył domek, to stawka wzrastała o 100 proc. Bo domek mały i daleko, a jak ktoś robi u dewelopera, to ma setki metrów w jednym miejscu, a stawka taka sama...

    A zatem przez całe lato niewiele się w domku działo.

    Pod koniec wakacji doszedłem do wniosku, że trzeba olać tynkowanie, ale wziąć się za ocieplanie domu, który kolejną zimę miał być już ogrzewany i to prądem. Szczęśliwie znalazłem lokalnego, solidnego fachowca, który położył styropian (15 cm grafitowego, plus siatka i jedna warstwa kleju, na listwie startowej, z kołkowaniem). Zrobił też podbitkę, więc domek mamy zamknięty. Za usługę zapłaciłem 17.000 za ocieplenie i 4.000 za podbitkę.

    A ja zacząłem układać wełnę na stropie parteru, co robię do dziś Zaszalałem, bo wybrałem supermatę Isover, 15 cm, lambda 0,33. Pierwsza warstwa została wetknięta między belki stropowe - mata jest na tyle sprężysta, że przy rozstawie belek 60 cm nie było konieczne sznurkowanie. Dla drugiej warstwy "na krzyż" zrobiłem konstrukcję ze zwykłych desek szalunkowych ustawionych na sztorc i przykręconych do belek. Ponieważ skończył mi się budżet, co miesiąc kupuję parę rolek, pakuję do samochodu i rozkładam z pomocą syna, więc trochę to trwa.

    No właśnie, budżet... Nie wiem, czy to dobrze, ale przestałem wpisywać wydatki do Excela. No bo skoro nie mam budżetu, to czego mam pilnować? Ustaliłem sobie listę dalszych działań wykończeniowych i realizuję ją w miarę posiadanych środków. Inaczej było w czasie budowy - miałem odłożoną kasę, więc nie mogłem przekroczyć kosztów każdego etapu. Teraz też oczywiście szukam najlepszych opcji i oglądam pięć razy każdą złotówkę, zanim ją wydam, ale nie muszę się już mieścić w żadnych limitach.

    Przy okazji chciałem pochwalić najlepszą ciężarówkę na świecie - mojego opla vectrę Przewozi tak niesamowite materiały, że szok. Nie mówię o workach cementu czy rolkach folii, ale np. mieszczą się w nim także panele z siatki do zbrojenia betonu, 6 rolek wełny Isover albo listwy narożnikowe o długości 3 metrów - z zamkniętym bagażnikiem!

    PS. Nie mogę dodawać zdjęć - ani bezpośrednio do forum, ani linków zewnętrznych. Jest jakieś ograniczenie?
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 30-12-2021 o 14:36

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Kurcze powiem Ci, że dziwię się temu co piszesz. W łódzkim obdzwoniłem kilku tynkarzy i wszyscy mówili o terminach za 3-4 tygdnie. Jeden tylko wyjątkowo tani (31,00 zł za Knaufa Diamanta) powiedział, że czerwiec 2022. A jak z tym ogrzewaniem w końcu wyszlo?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    W łódzkim obdzwoniłem kilku tynkarzy i wszyscy mówili o terminach za 3-4 tygdnie. Jeden tylko wyjątkowo tani (31,00 zł za Knaufa Diamanta) powiedział, że czerwiec 2022.
    OMG... terminy i stawki u mnie nieosiągalne, serio. Za tynk cementowo-wapienny fachowiec przez telefon zażyczył 50 zł za mkw., a jak obejrzał chatę, to powiedział, że poniżej 90 zł mu się nie opłaca. No i może wejść dopiero za 3-4 miesiące. Z paroma innymi było podobnie. W końcu się chyba zdecyduję na płytę g-k, bo akurat ten fachowiec od ociepleń też to robi, a pokazał, że jest solidny. Ale bierze niemało, bo 55 za mkw. za robociznę na gotowo, pod malowanie.

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A jak z tym ogrzewaniem w końcu wyszlo?
    Kupiłem w końcu trzy konwektory po 2000 W z wifi do pokojów i drabinkę 500 W do łazienki:

    https://allegro.pl/oferta/grzejnik-e...ifi-9658300340
    https://allegro.pl/oferta/grzejnik-e...ed-11135461814

    Mam w domku ustawione 12 st., a jak jadę tam do roboty, to godzinę wcześniej podwyższam do 15 i już pracuję w cieple. Fajna zabawa zz aplikacją Na przyszły rok planuję fotowoltaikę, więc byle przeżyć rachunki za tę zimę...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony