dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    A więc już po.
    Dom z jednej strony został całkowicie odkopany na głębokość 1,5 m i przez tydzień czasu tak stał , zrobiłem przy nim hydroizolację/termoizolację i część drenażu
    Tak z ciekawostki fundament ma grubość 60 cm.
    Także nie ma co panikować z tymi 3 metrami itd. może w przypadku starego budynku gdzie ma fundament wykonany z otoczaków itd.

    Nie chcę zakładać kolejnego tematu to zapytam się tutaj, co sądzicie o drenażu wewnętrznym, ma on sens ?
    Bo czytałem na internecie różne opinie że na gruntach spoistych (glina, ił) nie ma sensu go robić, bo jak zrobiłem u siebie odwierty okazuje się że poziom wód gruntowych jest na wysokości tam gdzie chce mieć lanego chudziaka. I pytanie czy robić drenaż pod posadzkowy i czy on ma sens, czy po prostu wylać chudziaka na ziemi żwir-piasek i grubości 12 cm zbrojonego i zastosować izolację typu średniego ? Np. Izohan WL

  2. #22

    Domyślnie

    Część, nie mogę znaleźć konkretnego tematu ale mam nadzieję, że tutaj znajdę pomoc. Jest możliwość samodzielnego osuszenia zawilgociałych ścian w podpiwniczeniu (dom z lat 60), czy raczej zwrócić się tutaj o pomoc do specjalistów?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankanty Zobacz post
    Część, nie mogę znaleźć konkretnego tematu ale mam nadzieję, że tutaj znajdę pomoc. Jest możliwość samodzielnego osuszenia zawilgociałych ścian w podpiwniczeniu (dom z lat 60), czy raczej zwrócić się tutaj o pomoc do specjalistów?
    Lepiej zwrócić się do specjalistów
    Znają może temat, środowisko, wiedzą jak postąpić - jaki system zastosować bo nawet cenowo różne systemy różnie kosztują, a po co dwukrotnie wydawać pieniądze skoro pierwszy może okazać się nieskuteczny.
    Może będzie trzeba skorzystać z aplikacji krystalizujących cieczy - bo dom ma parę lat, albo wystarczy go odkopać i zaizolować - Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuje za podpowiedź, zacznę się w takim razie rozglądać za jakąś konkretną firmą. A to się da całkowicie osuszyć? No i co z płytą wylaną dokoła domu (szerokość ok. 70cm) jeśli rzeczywiście będzie trzeba odkopać i zaizolować fundamenty?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankanty Zobacz post
    A to się da całkowicie osuszyć?
    Osuszyć to raczej nie, tą metodą da się skutecznie odizolować - osuszenie będzie już zależało od wentylacji i sposobie jej odprowadzenia poza obręb budynku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony