dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie [Remont mieszkania] Jaki koszt robocizny

    Cześć.
    Jestem w trakcie remontu mieszkania o powierzchni 48m2. Mieści się ono na 3. piętrze 4-piętrowego bloku z wielkiej płyty w Toruniu.
    W skład mieszkania wchodzą:
    - kuchnia (ok. 6m2)
    - łazienka (ok. 3m2)
    - pokój (15m2)
    - pokój (9m2)
    - pokój (7m2)
    - korytarz (7m2)

    Chciałem się zapytać czy za poniższy zakres robót
    - naprawa ścian po elektryku, wraz z ich gipsowaniem, kładzeniem gładzi i późniejszym malowaniem oraz położeniem cegły ciętej na kilku ścianach (ok. 30m2)
    - remont łazienki (płyty k-g, położenie na całości ścian i podłóg kafli, biały montaż: prysznic, zlew, sedes podwieszany wraz z zabudową)
    - remont kuchni (w tym położenie kafli na podłodze oraz w pasie roboczym przy meblach między szafkami - ok. 2m2)
    - wymiana 4 parapetów
    - usunięcie 5 par drzwi wewnętrznych/ościeżnic oraz osadzenie 3 nowych kompletów
    - położenie 7m2 kafli w przedpokoju

    kwota w wysokości 16000 zł za samą robociznę podana przez wykonawcę jest adekwatna do tego, co ma wykonać? Dodam tylko, że kafle na korytarzu, w łazience oraz w kuchni zostały już przeze mnie skute. Dodatkowo sam usunąłem stare panele oraz wyniosłem niepotrzebne elementy z mieszkania (armatura łazienkowa, stare meble, etc.). Elektrykę oraz wodkan będzie robiła inna osoba.
    Za wszelkie uwagi, podpowiedzi będę wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wyglada zle, chyba normalna cena.tylko nie plać przed praca tylko po i jesli nie bedzie wykonane poprawione dobrze to potracaj kwote

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cena wydaje się adekwatna do zakresu prac, tym bardziej że to wielka płyta , i przyjdzie mu jeszcze szpachlować łączenia na suficie, tego dziadostwa.Dodatkowo te ościeżnice są tak kiepsko montowane, szczególnie te w kuchni (w szyb wentylacyjny)
    A, że tak zapytam w tej wnęce na wprost łazienki nie układasz kafli? - to taki żart bo chyba wiem ja wygląda Twoje mieszkanie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony