dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie zbrojenie prefabrykowane

    Witajcie samoroby ponieważ koszty ekipy budowlanej zdecydowanie przewyższają moje wyobrażenia to zastanawiam się nad budową samemu plus dorywczo wynajmowanie z ogłoszeń murarzy, pomocników.

    Czy ktoś z Was zamawiał gotowe zbrojenia/prefabrykowane zbrojenia zamiast kręcić samemu? Czy szło szybciej?

    Jak ktoś ma jakieś namiary na kogoś takiego w Warszawie to proszę o informację w prywatnej wiadomości
    Ostatnio edytowane przez szaraban ; 25-08-2020 o 14:45

  2. #2

    Domyślnie

    Z gotowych warto zamowic sobie strzemiona ewentualnie. Belki lepiej krecic na budowie,nie jest to takie straszne idzie szybko i sprawnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Potwierdzam. Strzemiona, jak najbardziej, reszty się nie opłaca zamawiać, o ile to nie są skomplikowane kosze pod słupy czy inne takie. Kręcenie, chocby kluczykiem, idzie szybko, a za transport gotowców trzeba płacić, jak za złoto

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, myślałem że przez vat jako usługa wyjdzie to podobnie do samej stali ale rzeczywiście transport może zabić oszczędności. Ewentualnie może wyjdzie taniej niż gdybym miał nająć zbrojarza?

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz najmowac kogos to lepiej murarza niz zbrojarza. Belki kreci sie na prawde latwo i przyjemnie a robota idzie szybko za to murowanie fundamentu z bloczkow na zaprawie to nic przyjemnego.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobra wiadomość, do kręcenia to może nawet kogoś z rodziny do pomocy wezmę.

    Ścianę fundamentową mam w projekcie monolit i tego chcę się trzymać. Uwielbiam dłubać w drewnie to mam nadzieję, że szalunki jakoś tam zrobię.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Strzemiona zamow z allegro ze smartem do paczkomatu, cena prawie jak za same pręty lokalnie! Wez kolegow, kup pare kluczykow piwerko i po temacie, ukrecicie wszystko na caky dom w jeden dzien. Opcja 2 wynajmij wiazarke na aku i sam wszystko zrobisz w 1-2dni zalezy co tam masz do wiazania.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Strzemiona zamow z allegro ze smartem do paczkomatu, cena prawie jak za same pręty lokalnie! Wez kolegow, kup pare kluczykow piwerko i po temacie, ukrecicie wszystko na caky dom w jeden dzien. Opcja 2 wynajmij wiazarke na aku i sam wszystko zrobisz w 1-2dni zalezy co tam masz do wiazania.
    Niestety nie mam kolegów ale z tą wiązarką to może być całkiem dobry pomysł. Widzę na allegro jakąś chińszczyznę za niecałe 600zł, na eliexpress 300-500zł i ma nawet rolkę drutu w komplecie. Sprawdziłem, że wypożyczenie kosztuje obok mnie 130zł/dobę + zakup drutu. Czyli cztery dni i zakup się zwraca. Przemyślę.

  9. #9

    Domyślnie

    Koledzy z kluczykiem, to lepsza opcja. Wiązarka wyłącznie do ogrzewania na płycie, do wiązania rurek do siatki, a w tym i tak byłbym lepszy cęgami, chociaż obecnie nie kręcę.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Zwykły kluczyk za 10 zł, nie kupuj wiązarki, psują się i roboty więcej, a strzemiona nakręcisz w 2-3 godziny na całą ławę, giętarka po 100 zł na aukcjach, przydaje się później do innych rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Apacer ; 29-08-2020 o 15:34

  11. #11

    Domyślnie

    dziękuję, przekonaliście mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony