dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie prośba o pomoc w dobraniu kolorów w pokoju

    Witam,

    pokój ma 2.85m x 4.90m, kształtem prostokąt.

    kupiliśmy łóżko 160 x 200, oraz szafę szer. 200 x głęboka 65 x 244 wysoka,

    Aby ładnie zaaranżować sypialnie powinniśmy w sumie kupić kpl, mebli jednak wyszło jak wyszło,

    Łóżko kolor tkaniny Vasco 9, szafa kolor dąb wotan, dokupimy jeszcze toaletkę w kolorze szafy,

    Czy ma ktoś dobre oko aby doradzić na jaki kolor przemalować lub wytapetować ściany aby zrobić efekt łał ?
    Może ściana na której stoi szafa na kolor czarny, a reszta ścian na biało ? lub tapeta na ścianę z drzwiami...

    Wejście do pokoju ze względu na łóżko zrobiło się wąskie, ale za to leżąc na łóżku będziemy widzieć okno, można lóżko postawić też przy oknie, szafę przesunąć tam gdzie stoi na zdjęciu łóżko, wejście do pokoju się poszerzy ale czy to ma sens ? Proszę o propozycję
    Dziękuję !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	447557   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	447558   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	447559  

  2. #2

    Domyślnie

    Trudne pytanie zadajesz bo nie wiem jak są urządzone inne pomieszczenia, no generalnie -moim skromnym zdaniem- mieszkanie powinno być spójne. Masz bardzo ładny widok -zieleń- za oknem ja bym nawiązała do tej zieleni właśnie. To taka moja pierwsza myśl po obejrzeniu fotografii. Jakaś wzorzysta roślinna tapeta zielona dobrze by komponowała z "drewnem" szafy. .Ale nie cała zielona, bo pokój za mały i przytłoczy. Może coś w tym stylu:
    https://fototapetyna.pl/sklep/foto-t...ymi-galazkami/
    Każdy ma inny gust i rozumiem,że może Ci się nie spodobać moja propozycja.
    Nie zasłaniałabym kaloryfera łóżkiem.
    Jak dasz tapetę na tej scianie, na której sa drzwi to pow wejściu do sypialni nikt efektu wow nie zauważy, a Wy leżąc w łóżku też nie.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 27-08-2020 o 09:33

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję za propozycję,
    czyli mówisz żeby przemalować pokój na biało i na ścianie z szafą dać roślinną tapetę? pomysł ciekawy
    Przedpokój na podłodze ma płytki drewno podobne, ściany są w odcieniu jasnej szarości.

    a czy przychodzi Ci go głowy jeszcze jakaś inna alternatywa, abyśmy mogli wybrać z dwóch propozycji ?
    Dzięki !

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Nie wiem czy efekt łał nie byłby lepszy przy takim ustawieniu ale chyba już szafa nie wejdzie przy drzwiach. No i lustro na przeciwko łóżka trochę niekomfortowe byłoby.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	447564

    Ja bym proponował coś takiego, ale już nie koniecznie tapeta na ścianie tylko jakieś przyjemny pastelowy kolor. Może być z ciemniejszym odcieniem ze względu, że jest duże widne okno. A jeśli chodzi o efekt łał to można dać nad łóżkiem łałobraz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	4,5 KB
ID:	447565
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 27-08-2020 o 09:37

  5. #5

    Domyślnie

    A ozdobę okna- nie wiem co planujesz- firna, zasłona, roleta rzymska, w odcieniu szarym jasnym by nawiązać do koloru obicia łóżka.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciemniejszy odcień spowoduje, optyczne zmniejszenie pokoju. Sypialnia ma być miejscem relaksu, ale to moje subiektywne zdanie.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Efekt łał zrobi odważny, mocno nasycony kolor. On też nada charakter sypialni i będzie kontrastowym tłem dla jasnych i neutralnych mebli. Bordo, turkus, ciemna zieleń, błękit… Takie kolory zmniejszą optycznie sypialnię, ale sprawią, że będzie przytulna i wyrazista.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	448210Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23a.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	448211Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23b.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	448212

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony