dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190323_223805 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	447665 Efekt końcowy

  2. #22

    Domyślnie

    Gruntowa pompa ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej (Zakup/montaż pompy ciepła grunt/woda, woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym).
    Pompy ciepła muszą spełniać w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A++(dla temperatury zasilania 55oC)na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej.
    Maksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów) - 45%
    Maksymalna kwota dotacji - 20250 zł

    Gruntowe pompy ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej Zakupione i montowane pompy ciepła muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Delegowanym Komisji (UE) NR 811/2013 lub Rozporządzeniu Delegowanym Komisji (UE) NR 812/2013 z dnia 18 lutego 2013 r. oraz w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1369 z dnia 4 lipca 2017r. ustanawiającym ramy etykietowania energetycznego i uchylającym dyrektywę 2010/30/UE. Pompy ciepła muszą spełniać w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A++(dla temperatury zasilania 55oC) na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej
    PV 9,99kWp 30xJaSolar 330W+ Fronius Symo 8.2-3-M,T-cap 12kW 3f mod H,23-23,5 st w domu+sprzęgło hydrauliczne 100l+zas CWU 500l z 6,2m2 pow wymiany, grzejniki 90%+10% podłogówka, dom piętrowy z piwnicami i garażem, pow. ogrzew ok 350m2, bez reku ,wentyl grawit., okna PCV 2 szyb., dach 20cm wełny , ściany 2xpustak żużlowy+5 cm styro. i pustka pomiędzy

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    kolejny pokój:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190325_205538 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	447666Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190326_105600 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	447667Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190326_122433 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	447668Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190327_202632 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	447669
    Tak więc dwa pokoje to ze trzy posty A tak poważnie to cały szacunek dla właściciela, który wszystko zrobił sam, a mi tylko zdawał fotorelacje, z którą się teraz dziele z wami.

    Wylewka nie jest zbrojona i również myślałem, że sie to wszystko posypie, ale jak widać udało się to zrobić z trochę mniejszym bałaganem, ale dużo taniej. A jeśli chodzi o "pomoc z rządu" to myślę, że teraz jeśli już to najlepiej wykorzystać to na PV, A najlepiej by było, aby jak naj mniej przeszkadzali jak "pomagali" (f-gazy, BDO, podatek od deszczu..).
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 30-08-2020 o 12:35

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Na dotację to brałbym nie drutowaną tylko porządną od Adama ale sęk w tym że do końca nie wiem ileż tej dotacji szło by dostać bo tak napisane że nijak nie da się tego doliczyć ,,,,,, dotacja nawet do 30-tu tysięcy ale czego do czego skoro pc miała by kosztować 31 tys i kto to zrozumiał niech to rozwinie .
    No to poproś Yodę niech podeśle te dokumenty.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to poproś Yodę \
    Przeszedł na ciemną stronę mocy
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przeszedł na ciemną stronę mocy
    Niestety.
    Robi za dział marketingu. Taki jednoosobowy. Co drugi post to "zapytaj w ...". Tym co czuja sie tutaj "bogami" jakoś nie przeszkadza. Oj tam, przecież był tutaj tzn jest taki co niby rzetelnie liczy. Tez nie przeszkadzało.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #27
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuku1786 Zobacz post
    Gruntowa pompa ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej (Zakup/montaż pompy ciepła grunt/woda, woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym).
    Pompy ciepła muszą spełniać w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A++(dla temperatury zasilania 55oC)na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej.
    Maksymalna intensywność dofinansowania (procent faktycznie poniesionych kosztów) - 45%
    Maksymalna kwota dotacji - 20250 zł

    Gruntowe pompy ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej Zakupione i montowane pompy ciepła muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Delegowanym Komisji (UE) NR 811/2013 lub Rozporządzeniu Delegowanym Komisji (UE) NR 812/2013 z dnia 18 lutego 2013 r. oraz w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1369 z dnia 4 lipca 2017r. ustanawiającym ramy etykietowania energetycznego i uchylającym dyrektywę 2010/30/UE. Pompy ciepła muszą spełniać w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A++(dla temperatury zasilania 55oC) na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej
    To już stało się jaśniejsze i chyba warto kopię ostrzyć .

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Niestety.
    Robi za dział marketingu. Taki jednoosobowy. Co drugi post to "zapytaj w ...". Tym co czuja sie tutaj "bogami" jakoś nie przeszkadza. Oj tam, przecież był tutaj tzn jest taki co niby rzetelnie liczy. Tez nie przeszkadzało.
    Sa tacy którzy którzy wchodzą na forum zeby zrobic troche bałaganu, niektórym to tez nie przeszkadza, a powinno. Samo zycie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Sa tacy którzy którzy wchodzą na forum zeby zrobic troche bałaganu, niektórym to tez nie przeszkadza, a powinno. Samo zycie.
    Dokładnie. Robisz jedno i drugie. Daleko nie trzeba szukać.
    Oj tam ja dostałem bananem (mi to wisi), ale podobno modek miał zły dzień, a inny razem to w ramach rewanżu było. Tak mi na PW napisał. No ale z tobą to było inaczej, ale chyba nie ma się co dziwić, bo przecież sam mi się coś tam paiwedziasłeś. Pewnie nieświadomie
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dokładnie. Robisz jedno i drugie. Daleko nie trzeba szukać.
    Oj tam ja dostałem bananem (mi to wisi), ale podobno modek miał zły dzień, a inny razem to w ramach rewanżu było. Tak mi na PW napisał. No ale z tobą to było inaczej, ale chyba nie ma się co dziwić, bo przecież sam mi się coś tam paiwedziasłeś. Pewnie nieświadomie
    To sie akurat tyczy Ciebie, ale tak jak pisałem bałagan w wątkach to Twoja domena. Praktycznie wszyscy moi klienci którzy szukają pomocy na forum mają wyrobione zdanie na temat Twoj i tobie podobnych, czemu czasem dają wyraz w słowach które nie nadaja sie do cytowania.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To sie akurat tyczy Ciebie, ale tak jak pisałem bałagan w wątkach to Twoja domena. Praktycznie wszyscy moi klienci którzy szukają pomocy na forum mają wyrobione zdanie na temat Twoj i tobie podobnych, czemu czasem dają wyraz w słowach które nie nadaja sie do cytowania.
    Bałagan. Dobre. To że ci napisałem, że się mylisz. Niech ci będzie Ja przynajmniej nikogo tutaj nie wyzywam tak jak ty i to nie ja tutaj żerowałem. To co, że twoi klienci o mnie myślą to ma gdzieś. Są też osoby, które maja wyrobione zdanie na twój temat. To tyle w temacie, bo się off top robi jak zwykle tam gdzie wpadasz.
    Powodzenia.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ...To tyle w temacie, bo się off top robi jak zwykle tam gdzie wpadasz.
    Patrz post nr 19. Ktos zaczał ten bałagan, ktos napisał ten post, ktos napisał go za Ciebie. Kto to?

  13. #33

    Domyślnie

    Kilka lat temu mogłem mieć dofinansowanie do gruntowej PC, ale potrzebowałem pełny projekt ogrzewania, chyba zmiany w pozwoleniu na budowę, i jeszcze coś z urzędu wojewódzkiego i chyba jakis mały kredyt w banku ochrony środkowiska który kooperował. Łaczne koszty przygotowania projektu to około 2,5-3tys zł.
    Biorąc pod uwagę, że starostwo mogło nie wyrobić się w czasie z wydaniem decyzji -te pieniądze mogły pójść w błoto. W związku z tym, żadne dofinansowanie nie było opłacalne albo bardzo ryzykowne.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Patrz post nr 19. Ktos zaczał ten bałagan, ktos napisał ten post, ktos napisał go za Ciebie. Kto to?
    Masakra. Ale ok, niech ci będzie kolejny raz. Ta osoba pytała wcześniej (wiadomo kogo) o to czy dostanie na jego PC dotację. Bez odpowiedź. Napisałem, że może nie dostać bo brak odpowiednich dokumentów. Dla mnie to takie druciarstwo, ale każdy sobie wybiera jak mu pasuje. Ciekawe jak kiedyś z serwisem, no ale to się nie psuje. Ja tego nie kupuję. Proste. Jakby sobie sam taką złoży to ok. Gratulacje. Do tego zobacz za ile @mac kupił taką PC. I to markową. Tam prawie złom (mac nie obraź się), a u nas najwyższa półka.
    Wpadasz do wątku nie czytając całości i robisz bałagan. Jak zwykle.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Na dotację to brałbym nie drutowaną tylko porządną od Adama ale sęk w tym że do końca nie wiem ileż tej dotacji szło by dostać bo tak napisane że nijak nie da się tego doliczyć ,,,,,, dotacja nawet do 30-tu tysięcy ale czego do czego skoro pc miała by kosztować 31 tys i kto to zrozumiał niech to rozwinie .
    To znaczy, że jak PC przekracza wartość 30 tyś. To procenty z dotacji liczysz od 30 tyś. a to co powyżej 30 tyś. to jest koszt inwestora.
    Obecnie "Podwyższone dofinansowanie" - 60%, gdy na domownika przypada poniżej 1'400zł dochodu, to jeszcze nie jest uprawomocnione.

    Na już dostępne jest podstawowe dofinansowanie gdy dochód właściciela domu nie przekracza 100'000 zł/rok.
    Do gruntowej 45% maksymalna kwota dotacji 20'250 zł. Warunek że PC ma mieć sprawność A++ dla wody grzanej do 55°C.
    Czyli jak Pompa by miała kosztować 31'000 zł x 45% = 13'950 zł - to dostaniesz całość 13'950 zł bo mieści się w kwocie maksymalnej 20'250 zł.

  16. #36
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Marco36 dzięki za rozjaśnienie , to już robi się opłacalne i bardzo konkurencyjne inwestycyjnie do nawet lepszego kotła pelletowego czy ekogroszkowego a sam koszt ogrzewania pewnie podobny , teraz na ekogroszek rocznie wydaję ok 1500 zł .

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powiem tak, podziwiam twoja pracowitość.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to poproś Yodę niech podeśle te dokumenty.
    Czytając różne wpisy na różnych wątkach dotyczących PC . Odnoszę wrażenie że współpracują razem lub jest to jedna osoba.
    Żadnej krytyki własnych spostrzeżeń ,wyłącznie zachwalanie jednego produktu .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Niestety.
    Robi za dział marketingu. Taki jednoosobowy. Co drugi post to "zapytaj w ...". Tym co czuja sie tutaj "bogami" jakoś nie przeszkadza. Oj tam, przecież był tutaj tzn jest taki co niby rzetelnie liczy. Tez nie przeszkadzało.
    Pogięło Was kompletnie...
    Tak! ROBIĘ TE POMPY.
    Też - instaluję.
    Ale to nie ja prowadzę tę firmę!
    Nie jestem uczciwy pisząc - o cenach, kosztach, terminach - TAM?

    W końcu...
    Nie święci garnki lepią!
    To tylko proces ciągły lub on-off parowania i skraplania.
    Wodę na herbatę umiecie ugotować.
    Wielu nawet proces skraplania trenowało w jakiej destylarce.
    Wszystkie klocki i nawet bardzo renomowanych firm są dostępne!
    Palnik do łapy i sklecić to sobie!
    Sami udzielicie sobie gwarancji - lepsza będzie jak OBCA.
    O to jak to sklecić mnie nikt nie pyta...
    O to ZA ILE IM ZROBIĘ no, to wielu.
    Pisałem, że zabawki (dla wiedzy) ze złomu to ja za jakieś 600zł tworzyłem i bardzo dobrze działały!
    Wy też możecie!

    No, ale...
    Chcielibyście też sterownika z wyświetlaczem dotykowym...
    Pięknej obudowy...
    Dostępu przez sieć do tysiąca parametrów i nastaw...

    Znam ludzi co SOBIE takie sterowniki do wielu funkcji w domu robili.
    Ja na takie cuda już czasu nie mam a i wiedzy nieco mi brakuje, choć potrafię je naprawiać.
    (nie mylić z pisaniem do nich programu)

    Zbudowanie pompy ciepła z byle klocków to kwestia trzech dni.
    Montaż "wiszący".
    Zbudowanie wyrobu komercyjnego to kwestia znacznie dłuższego czasu i naprawdę sporych nakładów.

    Uważam,że przeszedłbym na ciemną stronę mocy, gdybym "na fuchę" takie cudeńka uprawiał.
    O "moich" i o "nie moich" dyskutować mogę bo znam i jedne i drugie.
    Uważam, że wiele markowych pomp robionych jest w pośpiechu i nogami, bo zawierają szkolne błędy, ale ja wiem, ze czas to pieniądz, a jak kupują - to po co je dręczyć i poprawiać?

    Macie pytania o przegrzanie, regeneratory lub ich brak w pompie, przechłodzenia, czynniki, luty lepsze czy gorsze (trudniejsze, mniej pewne), zawory rozprężne czy kapilary lub układy z zaworem I KAPILARĄ? Która sprężarka lepsza i dlaczego?
    NIE, NIE, NIE!
    TO Was nie interesuje!
    A przecież zawsze chętnie pomogę czy doradzę.

    Dość dobitnie głoszę - pompa ciepła gruntowa jest lepsza od powietrznej! MOŻNA już kupić taką, i dobrą, w cenie dobrej powietrznej razem z montażem i uruchomieniem - w co wielu uwierzyć nie może.
    Ale powtarzam: Rozmowa o kosztach i cenach - nie ze mną!
    Pytacie - gdzie takie są?
    Podpowiadam - sprawdźcie choćby - TU.
    No i od razu jestem po ciemnej stronie mocy...
    Przecież każdy inwestor i tak zrobi to co zechce!
    Dla mnie - oby decyzje podejmował wiedząc co może zechcieć i dlaczego!

    Wyjaśniłem Wam coś?
    Oby...
    Dawno w tym wątku nie byłem...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czytając różne wpisy na różnych wątkach dotyczących PC . Odnoszę wrażenie że współpracują razem lub jest to jedna osoba.
    Żadnej krytyki własnych spostrzeżeń ,wyłącznie zachwalanie jednego produktu .
    Oj voymar...
    Jak Ty niczego nie rozumiesz...
    Obejrzyj sobie kila filmików z tego linku a potem nam tu napisz co w którym filmiku robią "na odpiepsz i po łebkach"
    Bo robią!
    Bo to widać!
    Tylko nie każdy jest w stanie zobaczyć to, na co patrzy.
    https://www.youtube.com/results?sear...mp+ciep%C5%82a

    Mam tu na forum wylewać jad na każdą kolejną konstrukcje, pomimo tego, że działają i się sprzedają?
    PO CO?
    Widząc te błędy staram się ich unikać i twierdzę, że konstrukcja którą powielam kardynalnych błędów nie zawiera, (w odróżnieniu od...)
    To chyba dość?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony