dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Blagam o pomoc panowie i panie :( malowanie salonu

    Witam,

    Bardzo prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co robic.

    Pisalem tutaj uprzednio odnoscnie tego problemu niestety malowanie przeszlifowanych fragmentow bez zagruntowania skutkowalo taka sama dziwna struktura stad moj nowy post z opisem wszystkiego co sie zadzialo

    Sciany byly uprzednio malowane jakas tania farba przez dewelopera. Porobilem poprawki i wszytstko zagruntowalem unigruntem atlasa 1:3 (walkiem). Po pomalowaniu pierwszej warstwy na scianie utworzyly sie nieregularne zgrubienia tak jakby farba nalozyla sie kilkukrotnie. Wyglagalo to tragicznie wiec postanowilem wszytsko zeszlifowac i zagruntowac te miejsca zeszlifowane unigruntem 1:1 dwa razy aby miec pewnosc ze wchlonelo. Pomalowalem ponownie i tu problem. Pod swiatlo te miejsca zagruntowane odcinaly sie od reszty i wygladaly jak odciete kwadraty, z tym ze w tych zagruntowanych miejscach struktura farby byla super. Zeszlifowalem wszytsko. Sciany sufit. Wyrownalem powierzchnie tak aby byla gladka ale nie zdzieralem farby. I teraz moje pytanie co mam dalej zrobic? Czy mam to znow gruntowac? Umylem sciany i widzialem ze na wiekszosci miejsc woda sie wchlonela ale w tych kwadratach poprawianych wysychalo duzo wolniej.

    Bardzo prosze o pomoc bo stoje w miejscu i sam nie wiem co mam robic. Czy gruntowac czy zdzierac czy co.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może nie gruntować, bo najwyraźniej Unigrunt tworzył różnice.

  3. #3

    Domyślnie

    Wlasnie tez nad tym myslalem ale bez gruntowania nadal jest nierowna chlonnosc i wychodza te zgrubienia...
    Juz jestem glupi od tego wszytskiego.

    Ten unigrunt stworzyl roznice bo zagruntowalem tylko te przeszlifowane miejsca gdzie byly zgrubienia. Wiec pomyslalem ze jak zeszlifuje do gladkiego wsyztsko i wtedy zagruntuje to wyrowna sie na calosci. Czy jest w tym logika?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy jest tutaj ktos co moglby cos doradzic?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Dla mnie unigrunt jest na gołe (bez tynków)ściany, betony itp ale nie na malowane. Od tego są farby gruntujące nakładane na całą malowaną powierzchnię.

  6. #6

    Domyślnie

    https://forum.muratordom.pl/showthre...34#post7963334 tutaj masz napisane.

    napisze jeszcze raz
    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    zeszlifowac co sie da i położyć gładź jakąś cienka warstwę.
    Unigrunt powinienes rozcieńczyc przynajmniej 1:1


  7. #7

    Domyślnie

    Sciany mam zeszlifowane w calosci sa gladkie ale po przejechaniu mokra gabka dalej widze ze woda stoi w niektorych miejscach a w pozostalych wsiaka. Pytanie co teraz? Znow grunt? Czy farba podkladowa? Ale z farba podkladowa mam o tyle problem ze tutaj gdzie mieszkam dostep do niej jest dosc utrudniony poniewaz z jakiegos powodu anglicy ich nie uzywaja stad nawet na stronie duluxa nie ma o nich slychu.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal0 Zobacz post
    Sciany mam zeszlifowane w calosci sa gladkie ale po przejechaniu mokra gabka dalej widze ze woda stoi w niektorych miejscach a w pozostalych wsiaka. Pytanie co teraz? Znow grunt? Czy farba podkladowa? Ale z farba podkladowa mam o tyle problem ze tutaj gdzie mieszkam dostep do niej jest dosc utrudniony poniewaz z jakiegos powodu anglicy ich nie uzywaja stad nawet na stronie duluxa nie ma o nich slychu.
    A Primer'y to niby czym są jak nie podkładami?

  9. #9

    Domyślnie

    Primery to grunty o ie sie nie myle. Undercoat to farba podkladowa ale o taka tu dosc trudno tym bardziej dulux nie posiada jej w swojej ofercie.

  10. #10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony