dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Dach płaski - realizacje

    Witam,
    Byłem już zdecydowany na dach dwuspadowy, ale tak się składa, że MPZP pozwala mi również na dach płaski i znowu mam "niepotrzebny" dylemat

    Prosiłbym w tym temacie zdjęcia (realne) albo linki do dzienników z realizacjami domów najlepiej parterowych z dachem płaskim. Mam poważny dylemat bo o ile w projektach wyglądają pięknie, to jak prezentują się w rzeczywistości.

    Tak jest temat "Ogrzewajacy z COP =1 Wystąp" tak tutaj prosiłbym o opinie osób, które mają taki dach u siebie. Czy jesteście zadowoleni czy były jakieś problemy, mile widzane zdjęcie jak wygląda wasz dom

    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Neutral ; 30-08-2020 o 15:07

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mój dom ma płaski dach, chociaż pewnie część zdjęć w dzienniku budowy już wygasła, wiec jak chcesz konkretne, to daj znać.

  3. #3

    Domyślnie

    A Twój dziennik Elfir widziałem, czytałem i zdjęcia mają się bardzo dobrze

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Zawsze możesz temat rozwiązać w taki sposób że robisz wyższą attyke która powoduje że budynek z zewnątrz wygląda na taki z płaskim dachem a w rzeczywistości robisz konstrukcję ze spadkiem np. 10-15 stopni bądź inny dowolny spadek. to tak tylko jako sugestia
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5

    Domyślnie

    Mam płaski i bardzo sobie go chwalę.



  6. #6

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem dach płaski to same zalety, (może poza estetyką, gdzie jest to dość mocno subiektywne). Ale plusem na pewno jest niższy koszt realizacji (nie trzeba robić więźby, dachówki itd), normalne wymiary pomieszczeń (jeśli mówimy o budynku wyższym niż parterowy), lepsze OZC. Niestety, rzadko miasto zgadza się na płaski dach, bo urzędnikom kojarzy się z PRLem.

  8. #8

    Domyślnie

    Z tym niższym kosztem, to bym się tak nie rozpędzał. W budynku dwukondygnacyjnym z dachem skośnym z reguły nie ma drugiego stropu. W przypadku dachu płaskiego będzie potrzebny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sienkiewicz12 Zobacz post
    Piękny dom
    Dziękuję

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    W budynku dwukondygnacyjnym z dachem skośnym z reguły nie ma drugiego stropu.
    Oj, a potem problem, bo na poddaszu jest tak gorąco że nie da się wytrzymać. A jest wątek na forum, że ludzie żałują że nie wykonali stropu albo lanych skosów.

    Ale nawet jeśli wzielibyśmy pod uwagę dach dwuspadowy bez stropu, to dalej obawiam się, że koszt wiązarów + dachówki + wełny + zabudowy gk wyjdzie drożej niż położenie terivy, styropianu i papy. Dodatkowo do takiego dachu dwuspadowego dochodzi koszt droższych okien połaciowych.

    Z kolejnych zalet to bardzo dużo miejsca na dachu płaskim - kolektory, jednostki zewnętrzny od klimy, PV można ustawić dokładnie na południe, co zwiększa ich efektywność...

  11. #11

    Domyślnie

    Ja dachu płaskiego nie neguję, bo sam mam częściowo i, gdybym budował teraz, zrobiłbym go więcej. Odniosłem się do kosztów.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neutral Zobacz post
    Prosiłbym w tym temacie zdjęcia (realne) albo linki do dzienników z realizacjami domów najlepiej parterowych z dachem płaskim.

    Dziękuję
    W swoim dzienniku miałem kilka zdjęć z realizacji dachu płaskiego.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja dachu płaskiego nie neguję, bo sam mam częściowo i, gdybym budował teraz, zrobiłbym go więcej. Odniosłem się do kosztów.
    Błędnie się odniosłeś do kosztów.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Błędnie się odniosłeś do kosztów.
    Wręcz przeciwnie.

  15. #15

    Domyślnie

    [QUOTE=agb;7972402]Wręcz przeciwnie.[/QUOTE
    Drugi strop jest absolutną koniecznością, bez względu na koszta i rodzaj dachu.

    Królowa strychów

  16. #16

    Domyślnie

    Nie wiem co jest koniecznością. Wiem za to, że królują u nas domy z użytkowym poddaszem gdzie drugiego stropu nie ma.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale wydaje mi się, że drugi strop jest tańszy od dachu. ocieplenie też ma mniejszą powierzchnię.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale wydaje mi się, że drugi strop jest tańszy od dachu. ocieplenie też ma mniejszą powierzchnię.
    Oczywiście, że tak jest!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony