dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 159
  1. #41
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jak ktoś chce kupić inwerter on/off w miarę rozsądnej cenie to coś w tym stylu. Chińczyk, ale ok. Jest dużo tego na ali. Zresztą u nas też. Różne moce.
    https://allegro.pl/oferta/5kw-inwert...48v-8814979756
    Czyli bez instalacji PV a za to z baterią aku w nocnej taryfie nabita a w dzień pracujemy off ?

  3. #43
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    AKUMULATOROWNIA .... Czy to będzie hit w domach ?? Trochę przydatnych informacji na temat ...

    https://uprawnienia-budowlane.pl/aku...eszczenie.html
    Darek B

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Czyli bez instalacji PV a za to z baterią aku w nocnej taryfie nabita a w dzień pracujemy off ?

    Jest na stronie.
    Inwerter hybrydowy 5000W (5kW) z kontrolerem ładowania MPPT 80A z możliwością pracy bez akumulatorów!
    ...
    Jednocześnie za pomocą przyłączonych paneli pozwala na ładowanie akumulatorów energią słoneczną lub za pomocą wbudowanej ładowarki. Działa z panelami PV lub bez, z siecią 230V lub bez i jako jeden z niewielu (absolutna nowość) także z akumulatorami lub bez nich.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #45
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie bój każą ci postawić nowe pomieszczenie za 50 tys z dotacją 2 tys a potem tylko akusie za 40 tys pompa ciepła za 40 tys panele foto za 50 tys i w domu całe 21 stopni zimą łał co za taniocha , kutfa lepiej z powrotem chyba do bloku trzeba uciekać

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nie bój każą ci postawić nowe pomieszczenie za 50 tys z dotacją 2 tys a potem tylko akusie za 40 tys pompa ciepła za 40 tys panele foto za 50 tys i w domu całe 21 stopni zimą łał co za taniocha , kutfa lepiej z powrotem chyba do bloku trzeba uciekać
    No i prawidłowo. W domach niech mieszkają ci, których na to stać.

    A tak z ciekawości, czemu 21 stopni? A jako ciekawostkę napiszę, że sąsiad w zimie ma 19 stopni, a pali ekogroszkiem. Nie, nie z oszczędności
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nie bój każą ci postawić nowe pomieszczenie za 50 tys z dotacją 2 tys a potem tylko akusie za 40 tys pompa ciepła za 40 tys panele foto za 50 tys i w domu całe 21 stopni zimą łał co za taniocha , kutfa lepiej z powrotem chyba do bloku trzeba uciekać
    Grzeję od 17 lat prądem, teraz zakupiłem PV aby w znacznym stopniu zredukować zużycie prądu, ale nigdy nie miałem i nie zamierzam żadnych wodnych podłogówek i PC CO bo to jest za drogie i bezzasadne pod każdym względem.Jeżeli PV staną się nieopłacalne to je wyłączę ot i tyle i zapłacę za prąd jak dotychczas.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Grzeję od 17 lat prądem, teraz zakupiłem PV aby w znacznym stopniu zredukować zużycie prądu, ale nigdy nie miałem i nie zamierzam żadnych wodnych podłogówek i PC CO bo to jest za drogie i bezzasadne pod każdym względem.Jeżeli PV staną się nieopłacalne to je wyłączę ot i tyle i zapłacę za prąd jak dotychczas.
    I to jest zdrowe podejscie bo ci ktorzy zrobili 10KW zeby grzać za darmo moga sie wkrotce zdziwic.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Podałes przykład największego złomu jaki jest. Juz pierwszy lepszych Chińczyk z Ali będzie lepszy. Tak ja Ci pisałem. Nie kupuje. Juz sie wyleczyłem.
    No i jak podałes normalny sprzętu to to juz nie sa drobne. Tyle.
    Szkoda jednak ze nie podasz tego linku do tej ładowarki PWM i tego drugiego. Trudno. Moja strata.
    No popatrz ty się ...
    U mnie tym "złomem" zasilany jest cały dom i jakoś nie mam podstaw narzekać...
    No ale przecież zawsze można sobie coś tam napisać a potem napisać że się nie znam...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #50
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Grzeję od 17 lat prądem, teraz zakupiłem PV aby w znacznym stopniu zredukować zużycie prądu, ale nigdy nie miałem i nie zamierzam żadnych wodnych podłogówek i PC CO bo to jest za drogie i bezzasadne pod każdym względem.Jeżeli PV staną się nieopłacalne to je wyłączę ot i tyle i zapłacę za prąd jak dotychczas.
    By nie było to też sobie założę na początek jakieś 4 kw sam oczywiście , na codzień grzeję ekogroszkiem ale coś mnie ciągnie do kombinowania z gruntówki już chyba się wyleczyłem (chyba że używana) powietrznej nie chcę bo 3 razy za dużo kosztuje niż powinna i chyba polecę w kanałówkę bo przynajmniej koszt inwestycyjny najtańszy a głównie oto idzie ,nie sztuka zakredytować się na 10 lat byle mieć o nie .
    tą podłogówkę to ja mam co nie znaczy że nią trzeba grzać .
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 18-09-2020 o 20:23

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    9...) nigdy nie miałem i nie zamierzam żadnych wodnych podłogówek i PC CO bo to jest za drogie i bezzasadne pod każdym względem.(...)
    Od kiedy podłogówka jest droga i dlaczego jest bezzasadna? Ja za swoją dąłem 4.5 tys. 1200m rury 18mm i dwa jednocalowe rozdzielacze z nierdzewki z rotometrami. Swoja robota w jeden weekend ale tego nie liczę bo grzejniki też trzeba zamontować. Czy grzejniki są za darmo? Mam sporo pomieszczen, 3 łazienki - dobre grzejniki wyszłyby zdecydowanie drozej.
    Ciekaw jestem tej bezzasadności...

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    By nie było to też sobie założę na początek jakieś 4 kw sam oczywiście , na codzień grzeję ekogroszkiem ale coś mnie ciągnie do kombinowania z gruntówki już chyba się wyleczyłem (chyba że używana) powietrznej nie chcę bo 3 razy za dużo kosztuje niż powinna i chyba polecę w kanałówkę bo przynajmniej koszt inwestycyjny najtańszy a głównie oto idzie ,nie sztuka zakredytować się na 10 lat byle mieć o nie .
    tą podłogówkę to ja mam co nie znaczy że nią trzeba grzać .
    Ja stary kocioł sprzedałem i zamieniłem na klime. Stare bojlery, siłownik, 4d grupę bezpieczeństwa prawie na nowy bojler było.
    Cała modernizacja drogo nie wyszła.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Od kiedy podłogówka jest droga i dlaczego jest bezzasadna? Ja za swoją dąłem 4.5 tys. 1200m rury 18mm i dwa jednocalowe rozdzielacze z nierdzewki z rotometrami. Swoja robota w jeden weekend ale tego nie liczę bo grzejniki też trzeba zamontować. Czy grzejniki są za darmo? Mam sporo pomieszczen, 3 łazienki - dobre grzejniki wyszłyby zdecydowanie drozej.
    Ciekaw jestem tej bezzasadności...
    Ja za grzejniki atlantic do całego domu, 2 drabinki grzejne i matę do dolnej łazienki grzewczą 2 tys, Grzejniki mają wtyczki więc podłączyłem i powiesiłem na wieszakach rozłożenie podłogówki nie jest za darmo aj się na tym nie znam i nie żałuję ale za darmo w moich okolicach nikt cię nawet w dupę nie kopnie, albo nie ma wolnych terminów

  14. #54
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy z tą podłogówką przecież to prosta i stosunkowo tania opcja porównywalna z kalafiorami , też ponad 5 lat temu liczyłem i wyszło że trza robić podłogówkę a najdroższe w tym był styropian jakieś 1800 zł oraz grupa pompowo mieszająca ok 900 zł rurki też jakoś podobnie robota moja ale wylewkę robiła firma z mixokreta ok 2300 zł więc specjalnie drogo to nie wyszło .

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nie przesadzajmy z tą podłogówką przecież to prosta i stosunkowo tania opcja porównywalna z kalafiorami , też ponad 5 lat temu liczyłem i wyszło że trza robić podłogówkę a najdroższe w tym był styropian jakieś 1800 zł oraz grupa pompowo mieszająca ok 900 zł rurki też jakoś podobnie robota moja ale wylewkę robiła firma z mixokreta ok 2300 zł więc specjalnie drogo to nie wyszło .
    A jaki ma sens grzanie wody, aby ogrzewać powietrze w domu? Nie ważne czy podłogówką czy kaloryferami jeżeli źródło ciepła nie polega na spalaniu czegokolwiek, jest tani prąd w nocy a w dzień za darmo z PV??? może łatwiej od razu ogrzać powietrze z pominięciem wody.

    Nigdy nie miałem w domu centralnego wodnego i na prawdę nie żałuję bo to by było wyrzucenie pieniędzy w błoto.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    No popatrz ty się ...
    U mnie tym "złomem" zasilany jest cały dom i jakoś nie mam podstaw narzekać...
    No ale przecież zawsze można sobie coś tam napisać a potem napisać że się nie znam...
    Cóż chyba współczuję. Wybrałeś co wybrał to masz co masz. Czy się nie znasz? Skoro taki piszesz to nie neguję.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A jaki ma sens grzanie wody, aby ogrzewać powietrze w domu? Nie ważne czy podłogówką czy kaloryferami jeżeli źródło ciepła nie polega na spalaniu czegokolwiek, jest tani prąd w nocy a w dzień za darmo z PV??? może łatwiej od razu ogrzać powietrze z pominięciem wody.

    Nigdy nie miałem w domu centralnego wodnego i na prawdę nie żałuję bo to by było wyrzucenie pieniędzy w błoto.
    "Bogatemu wszystko wolno" ja tam wolę grzać pompą ciepła cztery razy taniej a pozostałą kwotę przeznaczyć na coś innego może na PV.
    A co gdy braknie tego wspaniałego prądu albo będzie trzy razy droższy?
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Cóż chyba współczuję. Wybrałeś co wybrał to masz co masz. Czy się nie znasz? Skoro taki piszesz to nie neguję.
    Nie bardzo wiem czego ty mi współczujesz ...?
    Wszystko działa jak powinno to nie wiem czemu mam lamentować...?
    Że sprzęt był za tani...?
    Jak kupiłbym kilkakrotnie droższy sprzęt to te 230v na wyjściu było by jakieś lepsze...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #59

    Domyślnie

    Hm, ostatnio jak byłem w jednej fabryce to Chińczycy uczyli Niemców...

    Każdy wybiera to, co uważa za dobre i na co go stać.
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    Hm, ostatnio jak byłem w jednej fabryce to Chińczycy uczyli Niemców...

    Każdy wybiera to, co uważa za dobre i na co go stać.
    Dokładnie...
    Ja na przykład nie widzę sensu inwestowania w np Victron Energy skoro moje oczekiwania w zupełności zaspokaja Volt Polska...
    Ale jak widać zawsze znajdzie się ktoś kto musi " się wypowiedzieć"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony