dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie Zmiana szamba na oczyszczalnię w trakcie budowy

    Aktualny MPZP wymusza budowę szamba bezodpływowego i z takim rozwiązaniem składam wniosek o pozwolenie na budowę. Trwa jednak proces naprawczy MPZP i w ramach tego procesu zostanie usunięty zakaz budowy przydomowych oczyszczalni, ale zmiana ta zostanie wprowadzona po otrzymaniu prze zemnie pozwolenia. Jak już będzie dopuszczona instalacja oczyszczalni, to chciałbym taką mieć, ale czy zmiana będzie zmianą istotną, czy nieistotną? Jeśli istotną to czy lepiej zmieniać szambo na oczyszczalnię po odbiorze, czy w trakcie? Czy drenaż mogę zrobić wcześniej, bez podłączenia, a później po wejściu w życie zmiany i zainstalowaniu oczyszczalni go podłączyć?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak, że wystąpił bym o POŚ (jeśli oczywiście masz czas, bo jeśli ktoś nie będzie "myślał" to nie wyda Ci pozwolenie bez zmiany wpisu - szambo jako sposobu odprowadzenia nieczystości).
    Możesz również spotkać się z sytuacją, że w pozwoleniu pomimo złożenia wniosku o POŚ otrzymasz z góry narzucone, że musi być szambo wtedy nie stracisz ani czasu na kolejne wystąpienie z wnioskiem.
    Jeśli będzie to jednak negatywne - jak najbardziej możesz wykonać elementy instalacji POŚ jednak musisz wykonać pełną zgodną z prawem budowlanym dokumentację tych prac, zarówno pisemną jak i fotograficzną, by z chwilą wystąpienia o zmianę mieć wszystko czarno na białym.

    Z własnego doświadczenia - moje pozwolenie na budowę wydane jest na POŚ, w trakcie budowy podłączono mnie do gminnej kanalizacji. Bez żadnych dodatkowych pozwoleń, zezwoleń czy uzgodnień.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Z gminy mam decyzję, że musi być szambo. Decyzja jest oparta na obowiązujących zapisach MPZP. Proces aktualizacji planu może trwać jeszcze kilka lub kilkanaście miesięcy i nie chcę czekać na jego zakończenie ze składaniem wniosku o PNB. Już i tak mam ponad pół roku przesunięcia wobec założeń.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Więc sprawa jasna - musisz zrobić tak jak masz w decyzji.
    Dla siebie jak napisałem wyżej(ale wątpię abyś ukończył swoją budowę wcześniej nim zmienią MPZP chyba że się mylę)więc jeśli odpowiednio sobie to przygotujesz to będziesz mógł wykorzystać zbiornik do POŚ.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Wiem, że muszę złożyć wniosek z szambem. Moje pytanie dotyczy zmiany szamba na oczyszczalnie po aktualizacji MPZP, gdy już będę miał pozwolenie na budowę i gdy już ta budowa będzie trwała.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Wiem, że muszę złożyć wniosek z szambem. Moje pytanie dotyczy zmiany szamba na oczyszczalnie po aktualizacji MPZP, gdy już będę miał pozwolenie na budowę i gdy już ta budowa będzie trwała.
    Tak ja o tym piszę - na POŚ i tak musisz mieć projekt, wtedy ustalisz z projektantem wykorzystanie zbiornika szamba. Gdy będzie miał pełną dokumentację w tym dokumentację fotograficzną nie będzie problemu, w innym przypadku nie zaufa Ci na słowo.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Chyba się nie zrozumieliśmy. Jeszcze raz opiszę sytuację.

    Chronologicznie wyglądać będzie tak:
    1. Jest MPZP, który wymusza szambo.
    2. Składam wniosek o pozwolenie na budowę z szambem, bo tego wymaga urząd.
    3. Dostaję pozwolenie i ruszam z budową.
    4. MPZP zostaje zaktualizowany i jest możliwa budowa oczyszczalni.
    5. Chcę zmienić szambo na oczyszczalnię biologiczną z drenażem.

    Teraz pytania.
    1. Czy po aktualizacji MPZP zmiana szamba na oczyszczalnię jest zmianą istotną czy nieistotną? Niby oczyszczalnia to urządzenie budowlane, więc nieistotna, ale dochodzi drenaż, czyli zmiana projektu zagospodarowania działki, a to już zmiana istotna.
    2. Aby uniknąć problemu z drenażem, czy mogę go dodać do wniosku o pozwolenie na budowę bez podłączonej oczyszczalni?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony