dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja buduję 450 km od miejsca zamieszkania. Zjazd zrobił mi pan mający koparkę i specjalizujący się w robotach ziemnych. Zrobił mi też drogę wewnętrzną (około 75m), czyści też działki jeśli ktoś ma potrzebę - u mnie nie było konieczności. Znalazłam go na płocie gdzie powiesił swoją reklamę. Kruszywo też on dostarczał chociaż akurat z tym nie miałabym żadnych problemów bo wcześniej odwiedziłam kilka żwirowni w okolicy i miałam dobre rozeznanie. Namiary na wszelkiej maści fachowców dostałam w lokalnej firmie wykonującej dachy, ale dobrym miejscem jest też miejscowa hurtownia budowlana lub lokalny przedsiębiorca (mi wiele dobrych kontaktów polecił mój dostawca bramy garażowej). Do badań gruntu nie potrzeba zjazdu, można je zrobić wiertnicą ręczną - poszukaj takiej ekipy. Wodociąg wybudowały mi po prostu gminne wodociągi - nie wiem, może na wsi tak to działa ale miałam o jeden kłopot mniej. Cóż budowa to jest pasmo wyzwań, a budowa na odległość to wyzwanie do potęgi n-tej. Ale da się ogarnąć. Ja jestem obecnie na etapie ocieplania, buduję od 2018 więc długo jak na obecne standardy (z tym, że kazdy etap to inna ekipa) ale ponieważ mi się nie spieszy nie mam z tego tytułu bólu głowy. Odwagi i powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 10-09-2020 o 23:48
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Deweloperzy nie zatrudniają ekip, które budują domki jednorodzinne. Do tego spadek rozpoczętych nowych inwestycji częściowo wynika z obawy o przyszłość - ale częściowo przez zamknięcie granic ubyło rąk do pracy więc dostępne zasoby były używane do kończenia co zaczęte.
    Skoro ekipy od domów miały kalendarz wypełniony co najmniej na rok - jeszcze nie obrobili się z tymi klientami, których umówili przed pandemią.

    Jeszcze co do sposobów na szukanie ekip:
    - zatrudnienie kierbuda. Zazwyczaj zna ekipy działające w okolicy i może coś polecić (i w jego interesie jest, żeby byli dobrzy, bo będzie miał mniej pracy)
    - odwiedzanie okolicznych budów i niedawno wybudowanych domów

    W internecie mało z tych małych ekip się ogłasza, bo nie potrzebują. Klienci i tak do nich walą z polecenia. Jak potrzebuje szukać klientów, to trzy razy bym sprawdził, czy jakość OK nawet, jak wyjaśnieniem wydaje się wysoka cena.
    napisałem, 8/10 ekip z którymi rozmawiałem miało w tym roku jeszcze terminy, część z nich z polecenia, jak ktoś nie miał terminu w tym roku to mogli ruszać na wiosnę, Ci co mieli terminy większości się ktoś wykruszył bo nie dostał kredytu. Poza tym zacytowałeś fragment gdzie piszę o materiałach w składach, a nie o ekipach. Dla przykładu 2 tygodnie temu Solbet 10,49 w jednym składzie, teraz 9,99 i ma dalej spadać.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samolot Zobacz post
    Mam projekt podłączenia do wodociągu i wydane warunki z gminy. Dostałam też na to dobrą wycenę. Złożyłam wniosek o podłączenie prądu. Mam zgodę na wycinkę drzew. Mapę do celów projektowych zamówiłam 4 tygodnie temu, na dniach powinna być. Projektu mam tyle, ile się da bez badań geo. Nie wydaje mi się, abym coś tu robiła od d. strony. Działkę kupiłam 2 miesiące temu i uważam, że sporo załatwiłam w tym czasie. Ale rośnie we mnie frustracja, że warunki na budowę zjazdu mam od początku lipca i cały ten czas nie mogę z tym ruszyć.

    Proszę o opinie o wycenach, co do których mam wątpliwości, a nie mam porównania.
    1. Zjazd o szer. 7m z przepustem = 7,5k brutto - to więcej niż podpięcie wodociągu na 40m z przeciskiem.
    2. Czyszczenie działki ok. 3000m2 = 13-16k. Czyszczenie o tyle bardziej skomplikowane, że nie chcemy golić działki do zera, część drzew chcemy zostawić, więc trzeba bardziej uważać. Z drugiej strony działka nie jest bardzo zarośnięta.

    @martingg dzięki za podpowiedzi haseł. Zafiksowałam się na zjeździe i inne nie przyszły mi do głowy. Jednak u mnie w promieniu 30km nie ma żadnej oferty.
    Załącznik 448001

    Znalazłam jakieś 2 składy kruszyw, które robią też roboty ziemne. Jutro będę dzwonić, zobaczymy.
    kruszywo, droga itp itd. nie fixuj się na jednym haśle. Zrobienie zjazdy 7500? Poszukaj koparki w okolicy, wybierz co ma wybrać, zamów rurę, zasyp stawiam ze wyjdzie 1500? 2000? Nie wiem jak to wygląda z perspektywy papierologii. Ja bym tak kombinował.

    Czyszczenie działki 13-16? ale to jakiś budynek tam rozbierasz? hale? O.o ja kupiłem żeby Ci nie skłamać 3500m2, kupiłem piłę gałęziową NAC za 350 20cm albo 25cm bo nie chciałem i nadal nie chce kominka więc nie widziałem sensu wydawać 1000+. Wziąłem sąsiada do pomocy, zabierał sobie drewno (miałem same brzozy) te cieńsze a i tak wyszło mu z 4-5m3 drewna i to tylko z cieńszych drzew. Zostały grube same, myślałem że problem pozwolenie na wycinkę, a panie z gminy nawet na działkę nie wchodziły wpisały 200 drzew i tyle. Część drzew trzeba zostawić? Hmmmm miałem to samo i co zrobiłem? Kupiłem pomarańczowy spray za 10zł i pomazałem X na drzewie które były do wycinki ot skomplikowana sprawa. Zrobiłem foty, wrzuciłem na OLX, że sprzedam drzewo na pniu trzeba sobie przyjechać, ściąć, załadować wpadło tak koło 2000 zł za wycinkę nie dotykałem się do tego w ogóle. Starczyło na rębak, które zutylizował gałęzie, zrębek zabierali, koparkę, która wyciągnęła karpy i częściowo na ich utylizację, nie licząc oczywiście czasu bo tego trochę było, ale jako informatyk z zawodu po 40h siedzenia na tyłku w tygodniu z chęcią się te 3-4 dni pracy w weekendy poruszałem. Poszukaj mulczera leśnego/małego mulczera np. taki jak w ogłoszeniu u mnie biorą 1zł za m2 więc za czyszczenie mojej działki by wyszło 3000-3500 i byłyby tylko drzewa zostawione na działce.
    https://www.olx.pl/oferta/czyszczeni...f5e93;promoted
    tutaj filmiki jak to wygląda https://www.facebook.com/bushkiller.mulczer/videos


    Nawet znalazłem foty to jest z jakiejś 1/3 czyszczenia działki


    Ostatnio edytowane przez martingg ; 11-09-2020 o 08:41

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Dla przykładu 2 tygodnie temu Solbet 10,49 w jednym składzie, teraz 9,99 i ma dalej spadać.
    Sezonowe wahania zawsze były. Ja kupowałem zimą po 7,20 zł niecałe 4 lata temu. Latem był ze złotówkę droższy.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sezonowe wahania zawsze były. Ja kupowałem zimą po 7,20 zł niecałe 4 lata temu. Latem był ze złotówkę droższy.
    standard, ale od znajomego handlowca, który współpracuje ze składami budowlanymi ze względu na swoją firmę wiem, iż ceny lecą w dół powoli, ma być tylko lepiej. Pożyjemy zobaczymy, obecnie solbet 24 9,5pln w innym składzie. Budowałeś z 500 czy 600?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Budowałeś z 500 czy 600?
    500

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    ytong z piórem 10,50 600 dolnośląskie wliczony transport

  8. #28

    Domyślnie

    Czyszczenie działki 13-16 brzmi jak jakiś żart. Mam podobnej wielkości działkę, przyjechał koparkowy z wywrotką, ściął, wyrwał karpy i wywiózł. Nie zapłaciłem za to nic, bo rozliczyliśmy się sosną, która zabrał do palenia. Następnego dnia przyjechał, wyrwał i wywiózł ponad 30 karp, ściętych przeze mnie wcześniej. Koszt 650 zł.
    Na drugiej połowie działki miałem zarośla, stare karpy i 3-4 metrowe olchy gęsto usiane. Przyjechał ciągnikowy z mulczerem i zmiksował to do gołej ziemi. Koszt 1000zl.
    Zjazd 7k? Zwykły koparkowy wybierze i wrzuci tłucznia. 2-3 tysiące max i po robocie.
    W wodociągach zapytaj czy chłopaki od nich nie dorabiają sobie po pracy. U mnie tak było i koszt położenia rury fi50 na odcinku ponad 70m kosztował 5k.

  9. #29

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie o cenach. Wycinkę zrobimy samodzielnie, potem poszukamy kogoś do karp. Mamy do wycięcia 45 sosen, dość cienkich, ale wysokich na 20-30m. Myślicie, że ktoś może je chcieć w zamian za robotę?

    Ten zjazd pewnie zrobimy za te 7,5k, choć ekipa zupełnie nie rokuje, ale już kompletnie ręce mi opadają. Jak trafiłam na jednego sensownego wykonawcę, to termin miał dopiero na listopad.

    Ale jest drobny sukces Trafiliśmy na łebskiego geologa, który poradził sobie z brakiem wjazdu i zrobił nam badania gruntu Wg architekta za 2 tygodnie będzie można składać wniosek o pnb. Na kiedy umawiać ekipę od fundamentów? Wyrobię się na grudzień, czy bezpieczniej na styczeń?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samolot Zobacz post
    Dziękuję za opinie o cenach. Wycinkę zrobimy samodzielnie, potem poszukamy kogoś do karp. Mamy do wycięcia 45 sosen, dość cienkich, ale wysokich na 20-30m. Myślicie, że ktoś może je chcieć w zamian za robotę?
    Jak masz tyle tak wysokich sosen, to masz deski i więźbę na budowę - sprowadź tartak mobilny.
    Jak sięgają na wysokość dziesięciopiętrowego bloku to pojęcie "cienkich" jest chyba trochę względne?


    Cytat Napisał Samolot Zobacz post
    Wg architekta za 2 tygodnie będzie można składać wniosek o pnb. Na kiedy umawiać ekipę od fundamentów? Wyrobię się na grudzień, czy bezpieczniej na styczeń?
    Jesteś umówiony z architektem, że kasę dostaje jak będzie PnB? Czy może być długi ping-pong, bo mu nie zależy na jakości i czasie, bo dostaje kasę za papiery gotowe do złożenia?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samolot Zobacz post
    Dziękuję za opinie o cenach. Wycinkę zrobimy samodzielnie, potem poszukamy kogoś do karp. Mamy do wycięcia 45 sosen, dość cienkich, ale wysokich na 20-30m.?
    Ale pozwolenie na wycinke macie?

  12. #32

    Domyślnie

    Te sosny na wysokości 5cm mają przeciętnie 80-100cm obwodu. Pozwolenia na nie jeszcze nie mam, bo jest ważne tylko pół roku, a ja jeszcze nie zdecydowałam, jak je wykorzystać. One są niestety na innej działce, 30km/20min drogi od tej, na której będę się budować, więc wszelkie wykorzystanie musi uwzględniać transport.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200718_160558.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	448188

    O architekta się nie martwię, to dobry znajomy rodziny.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Po co czyścisz działkę 30 km od budowy ? Wcześniej coś pisałaś ze masz pozwolenie na wycinkę. Dość chaotycznie opisujesz to wszystko

  14. #34

    Domyślnie

    Mam pozwolenie na wycinkę na działce, na której chcę się budować. Ale mam też na drugiej działce sosny, których muszę się pozbyć w ciągu ok. 1 roku, bo potem będą uchwalać mpzp i nie chcę, żeby mi na niej zaplanowali las.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samolot Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200718_160558.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	448188
    Na moje oko to one mają po kilkanaście metrów - i to bliżej 10 niż 20 (a nie 20-30m).

    Trochę słaby "wzrost" bo na stemple za grube (na przeważającej długości), na tarcicę za cienkie.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Wielkopolska. Mam ekipę na SSO za 160tys. z materiałem. W tej cenie już czyszczenie działki 800 m2 głównie z krzaków, zarośli i starego płotu. Nie było problemu znaleźć... z tą konkretną ekipą co prawda rozmawiałem już w zeszłym roku, ale pnb uzyskałem dopiero latem, więc szybka decyzja w ciągu 2 miesięcy wchodzą na plac (dwóch inwestorów nie zaklepało terminów, bo sami czekają na pnb). Ekipa z polecenia przez hydraulika, który robił mi instalację w mieszkaniu - pierwsze pytanie od nich jak ich znalazłem, bo sami się nie ogłaszają. Kilka innych ekip, z którymi rozmawiałem miało terminy 3-4iesiace, więc też nie tak źle.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PIOTRFLIS

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-855
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie zapominajcie, że ceny różnią się bardzo w zależności od województwa a nawet powiatu. Przykładowo za czyszczenie działki w mazowieckim zapłaciłem 1,5x więcej niż w pomorskim.

  18. #38

    Domyślnie

    Dobra, to teraz będzie kontrowersyjnie. Możecie się śmiać itd.

    Nasz planowany domek ma 85m2 + 40m2 garażu, parterowy. Został zaprojektowany przez architekta maksymalnie oszczędnie: minimum stali, udało się pozbyć większości nadproży, nie ma stropu, najtańszy materiał, proste fundamenty, prosta bryła, prosty dach o małym nachyleniu. Spodziewałam się, że zamkniemy się ze stanem deweloperskim w 300k. Niestety kilkanaście firm przygotowało nam wycenę i wszystkie są do siebie bardzo zbliżone, ok. 400k. Nie chcę iść w takie koszty, bo z wykończeniem pewnie wyjdzie pół bańki, a nawet nie wiem, czy mi się to letnisko nie znudzi za 2 lata.

    1. Czy te wyceny są realne, czy jednak naciągane? Niestety woj. mazowieckie. Dla porównania tu projekt 96m2, gdzie koszt SSZ jest na poziomie zbliżonym i niższym niż nasze wyceny SSO (słyszałam, że Archon ma te wyceny dość realne), a przecież nie jest tak odchudzony ze wszystkiego jak nasz https://www.archon.pl/projekty-domow...roduct-heading

    2. Czy na wydanym na ten dom pozwoleniu na budowę mogę wybudować go bez garażu? Jeśli tak, to czy dużo na tym oszczędzimy? Szczerze mówiąc, decydując się na garaż w bryle kierowaliśmy się tym, że koszt jego fundamentów i ścian nie będzie bardzo duży, liczyliśmy się z kosztem dachu.

    3. Dostaliśmy kilka wycen na samą robociznę w zakresie 55-60k za SSO z dachem. Nie wiem, co o tym myśleć. Nie chcę musieć pilnować materiałów, transportu etc., bo nie mam na to czasu, nie znam się na tym. Wydaje mi się, że oszczędność też niewielka, bo co prawda nie zapłacę marży budowlańcom, ale zapłacę wyższy VAT. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

    4. Rozważamy już nawet rezygnację z tego projektu i zakup któregoś z "cudów", które na allegro można znaleźć pod hasłem "dom letniskowy całoroczny". Czy to bardzo zły pomysł?

    Co mogę zrobić, żeby zbliżyć się do planowanych kosztów? Co byście zrobili na moim miejscu, mając Waszą wiedzę i doświadczenie?

  19. #39

    Domyślnie

    tylko drzew szkoda...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Masz wycenę za robociznę. Ile zajmie Cie policzenie orientacyjnego kosztu materiałów? To aż tyle? Jak wszystko oddasz jednej firmie to później będziesz mnożył posty z nowymi usterkami (oby tak nie było) Koszt garażu w bryle nie wiele się różni od kosztu m2 salonu do stanu deweloperskiego.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony