dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 147
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bo wybudowali elektrownię która jest bardziej eko niż inne i będzie zamknięta ok. 2038 roku?
    https://biznesalert.pl/na-jakich-war...nia-datteln-4/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Bo wybudowali elektrownię która jest bardziej eko niż inne i będzie zamknięta ok. 2038 roku?
    https://biznesalert.pl/na-jakich-war...nia-datteln-4/
    Sie wi i rozumi sie, że jak my by przez nich nie byli rozebrani na 123 roki – itd. - i po tym postępującym - co z naszej sławetnej historii znamy – to i my by takie elektrownie mieli – a że my z pod okupacji pod okupacje – to nam tylko się cieszyć z tego, że przy lampach naftowych siedzieć nie musim – zwłaszcza że płacim tym za to co kiedyś nasze było – i oby tak dalej.
    Ciekawość mam straszną - czy une też same sobie za emisję CO2 płacą.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Datteln 4 – jak to się stało, że w Niemczech powstała elektrownia węglowa, której nikt nie chce

    Nie chcą jej ani ekolodzy, ani obywatele, ani rząd w Berlinie, ani kontraktor, ani nawet właściciel.

    Jedynie Polacy zdają się wyczekiwać tylko jej włączenia do sieci, aby usprawiedliwić wszystkie swoje klimatyczne grzechy.


    Może z uruchomieniem stoi polskie lobby węglowe??
    https://300gospodarka.pl/explainer/d...-nikt-nie-chce
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Datteln 4 – jak to się stało, że w Niemczech powstała elektrownia węglowa, której nikt nie chce
    Nie chcą jej ani ekolodzy, ani obywatele, ani rząd w Berlinie, ani kontraktor, ani nawet właściciel.
    Jedynie Polacy zdają się wyczekiwać tylko jej włączenia do sieci, aby usprawiedliwić wszystkie swoje klimatyczne grzechy.

    Może z uruchomieniem stoi polskie lobby węglowe??
    https://300gospodarka.pl/explainer/d...-nikt-nie-chce
    Z tego co mi się o uszy i oczy obiło – to zlikwidowali w DDR-ówku elektrownie jądrowe a skoro tak – to w czy problem, żeby i tą rozpiepszć w drobny mak – wszak swój prąd od nas se wziąć mogą i do tego nikt ich się nie czepi, że emitują CO2.
    To samo jest z węglem – któż by mógł czy miał im zabraniać tego by swe elektrownie własnym węglem opalali.

  5. #85
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...-m,nId,4741402

    Mamy postęp u naczelnego szambelana

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Z tego co mi się o uszy i oczy obiło – to zlikwidowali w DDR-ówku elektrownie jądrowe a skoro tak – to w czy problem, żeby i tą rozpiepszć w drobny mak – wszak swój prąd od nas se wziąć mogą i do tego nikt ich się nie czepi, że emitują CO2.
    To samo jest z węglem – któż by mógł czy miał im zabraniać tego by swe elektrownie własnym węglem opalali.
    Czy nie jest tak że ich nowa elektrownia jest bardziej czysta niż jakakolwiek nasza?
    Jeżeli tak jest to biadolenie nad tym że uruchomili nową zamiast kupować prąd od nas nie ma uzasadnienia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy nie jest tak że ich nowa elektrownia jest bardziej czysta niż jakakolwiek nasza?
    Jeżeli tak jest to biadolenie nad tym że uruchomili nową zamiast kupować prąd od nas nie ma uzasadnienia.
    Śmiesznie się z Tobą gada - czy może raczej takie biadolenie czyta – wiesz.
    Obacz : https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektr...C5%BBera%C5%84
    ... Elektrociepłownia na Żeraniu powstała w latach 1952–1956. Wobec braku doświadczeń w tej dziedzinie skorzystano z dokumentacji i urządzeń z ZSRR[1]. 21 lipca 1954 ruszyła pierwsza turbina[2], a w latach 1956–1961 dostawą energii cieplnej objęto pierwsze osiedla na Pradze, część Śródmieścia i Żoliborz[3]. Kilka lat później rozpoczęła się budowa kolejnej elektrociepłowni EC Siekierki w południowej części miasta[1]. ...
    ... Do końca 2020 mają zakończyć się prace związane z budową na Żeraniu nowego bloku gazowo-parowego, co umożliwi wyłączenie części bloków opalanych węglem[6]. Produkcja energii elektrycznej wzrośnie wtedy z 1,7 TWh do 4 TWh[6].

    A Ty utrzymujesz, że une takie biedne i nie szczęśliwe, że na gaz jej zrobić nie mogą – zwłaszcza, że gaz maja po preferencyjnych cenach od sowietów i pewnie dlatego tak narzekają i biadolą, że nie chcą ale muszą – może jakiś nam podatek wymyślą, bo trzeba wspomóc bidoków.

    Tak czy siak oczywiście, że masz rację w tym, że nie problem porównywać np. elektrownie oddaną do użytku teraz z elektrownią oddaną do użytku w 1954 r.

    ... Poprzedni właściciele to Elektrociepłownie Warszawskie SA oraz Vattenfall Heat Poland SA. ...
    Ciekawe co Vattenfall zmodernizował w niej by się dopasować do obowiązujących przepisów, bo jak dobrze pamiętam elektrofiltry, to już miała przed tym jak ją sprywatyzowali.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy nie jest tak że ich nowa elektrownia jest bardziej czysta niż jakakolwiek nasza?
    @d7d – Obacz - DLACZEGO STRACILIŚMY MILIARD NA BUDOWIE ELEKTROWNI? • 9 sie 2020 ( Ostrołęka C ) https://www.youtube.com/watch?v=r0RKpFRZ8cI .
    To chyba dogłębnie wyjaśnia dlaczego – ulubieńcy twoi tak pitolą, biadolą i po mimo tego – elektrownię na węgiel uruchomili.

    Ja pierdzielę – co za wspólnota – ekonomia jest taka sama dla wszystkich i co się okazuje, że wedle praw i prawideł tych samych – pogromcom syjonizmu się opłaca - a - naszym bojownikom stojącym na rubieży w celu obrony nienaruszalności granic macierzy – się nie opłaca - pewnie dlatego, że to my za wszystko płacimy i płacić będziemy.

  9. #89
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie inaczej samu nie inaczej .

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    ...
    A Ty utrzymujesz, że une takie biedne i nie szczęśliwe, że na gaz jej zrobić nie mogą – zwłaszcza, że gaz maja po preferencyjnych cenach od sowietów i pewnie dlatego tak narzekają i biadolą, że nie chcą ale muszą – może jakiś nam podatek wymyślą, bo trzeba wspomóc bidoków.

    Tak czy siak oczywiście, że masz rację w tym, że nie problem porównywać np. elektrownie oddaną do użytku teraz z elektrownią oddaną do użytku w 1954 r.
    ....
    Nigdzie nie napisałem, że "one" takie biedne. Nie musimy ich wspierać finansowo.
    Możemy potępiać uruchomienie i eksploatację kopalni węgla brunatnego.
    Widoczni bardziej opłaca się im dokończyć budowę, uruchomić i po nastul latach zamknąć nie nie uruchamiać.
    To ich kopalnia, ich umowy i ich kasa.

    Nie ma porównania do naszej elektrowni gazowej której chyba jeszcze nie ma.
    Faktem jest że elektrownie gazowe są lepsze niż elektrownie węglowe.
    Może Niemcy przerobią swoją na gazową?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #91
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    To ich kopalnia, ich umowy i ich kasa.
    A u nas są nasze kopalnie i nasz węgiel i nasza kasa i sobie wybuduje jeszcze 20 kopalń i 50 elektrowni węglowych.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nigdzie nie napisałem, że "one" takie biedne.
    Tak/tak – to się zgadza ale kontekst i to co w między słowy – co innego podpowiada.
    Nie musimy ich wspierać finansowo.
    To się wie i to rozumie się – ale doświadczenie życiowe co innego pokazuje.
    To ich kopalnia, ich umowy i ich kasa.
    Nakazy i zakazy zawsze idą z góry – z jakimś konfliktem interesów tu do czynienia mamy albo z mydleniem oczu.
    Jak nas kiedyś uczono – oszczędzają bogaci, to i nam się opłaci - a - opłacalność w tym przypadku jest nie podważalna i cyframi obwarowana – zwłaszcza, że bezpośrednio bije w rozwój ekonomiczny Wschodniej Polski.
    Nie ma porównania do naszej elektrowni gazowej której chyba jeszcze nie ma.
    ... Do końca 2020 mają zakończyć się prace związane z budową na Żeraniu nowego bloku gazowo-parowego, co umożliwi wyłączenie części bloków opalanych węglem[6]. Produkcja energii elektrycznej wzrośnie wtedy z 1,7 TWh do 4 Twh[6].
    Rurociąg gazowy już położyli, więc jak podali – pewnie się wyrobią – ciekawe ile mam za ten prąd przyjdzie płacić.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Teraz już produkują 1,7 TWh prądu czy energii cieplnej?
    Pytasz ile będziemy płacić za "gazowy" prąd z EC Żerań ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #94

    Domyślnie

    Nareszcie. Już dawno pisałem, że PAS i KAS to mafia.

    Naukowcy odcinają się od opracowań Polskiego i Krakowskiego Alarmu Smogowego


    Tutaj jest więcej, a w tekście link do oświadczenia zarzucającego nierzetelność.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tutaj [/URL]jest więcej, a w tekście link do oświadczenia zarzucającego nierzetelność.
    Tytułem - by było to bardziej wyraźnym i w uzupełnieniu : http://zielonecieplo.pl/naukowcy-odc...rmu-smogowego/
    https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mi...eplenia-41?t=2
    Wszystko wszystkim ale jak komuś wali z komina jak z lokomotywy albo publicznie się przechwala, że opony spala lub spalanie węgla wszem i wobec przeklina a sam pokazuje jak zrembkę z węglem zamierza spalać – to o czym tu gadać i jak można się od tego odcinać.
    Po dziś dzień nie brakuje takich, którzy na stanowisku stoją, że skoro dziad i ojciec – to i ja przecież.
    Ja pojąć tego nie mogę - co dla niektórych po dzień dzisiejszy jest w tym dziwnego czy nie możliwego w tym - by mieć ZERO z komina przy spalaniu paliw stałych w kotle zasypowym bez bufora – trza się tylko do tego trochę przyłożyć.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tytułem - by było to bardziej wyraźnym i w uzupełnieniu : http://zielonecieplo.pl/naukowcy-odc...rmu-smogowego/
    https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mi...eplenia-41?t=2
    Wszystko wszystkim ale jak komuś wali z komina jak z lokomotywy albo publicznie się przechwala, że opony spala lub spalanie węgla wszem i wobec przeklina a sam pokazuje jak zrembkę z węglem zamierza spalać – to o czym tu gadać i jak można się od tego odcinać.
    Po dziś dzień nie brakuje takich, którzy na stanowisku stoją, że skoro dziad i ojciec – to i ja przecież.
    Ja pojąć tego nie mogę - co dla niektórych po dzień dzisiejszy jest w tym dziwnego czy nie możliwego w tym - by mieć ZERO z komina przy spalaniu paliw stałych w kotle zasypowym bez bufora – trza się tylko do tego trochę przyłożyć.
    Z tego co w linku.
    Dr inż. Krystyna Kubica oraz dr hab. inż. Robert Kubica to naukowcy od lat zaangażowani w zwalczanie problemu niskiej emisji w Polsce i Europie. Mają udział w tworzeniu europejskich norm Ecodesign będących podstawą wszelkich przepisów dotyczących ograniczania zjawiska smogu. Są też autorami wielu opracowań naukowych zamawianych i wykorzystywanych przez polski rząd.
    ....

    Pikanterii dodaje fakt, że oświadczenie naukowców dotyczy danych na temat urządzeń na biomasę – polskie Odnawialne Źródło Energii.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Sie wi i rozumi sie, że jak my by przez nich nie byli rozebrani na 123 roki – itd. - i po tym postępującym - co z naszej sławetnej historii znamy – to i my by takie elektrownie mieli – a że my z pod okupacji pod okupacje – to nam tylko się cieszyć z tego, że przy lampach naftowych siedzieć nie musim – zwłaszcza że płacim tym za to co kiedyś nasze było – i oby tak dalej. Ciekawość mam straszną - czy une też same sobie za emisję CO2 płacą.
    Umocowanie powyższego - Reparacje wojenne od Niemiec dla Polski - 31 lip 2020 : https://www.youtube.com/watch?v=TI5F3KmThZU – nas to umieją i potrafią doić ale o to co nasze i nam należne, to nie ma komu się upomnieć – bo i po co jak jest kogo doić bez żadnych problemów.
    Ciekawość mam taką – czy sowietom od 17.09.1939 r. też naliczą.

  18. #98
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Coś zielone ekoterrorysty zamkneły cały dział kotłów zasypowych na inoogrzewaniu.
    Gdzie teraz bedą ,,użytkownicy,, pisać o mpm??????

  19. #99

    Domyślnie

    Czemuś biedny – czy dlatego żeś głupi – czy głupiś jest dlatego żeś biedny.
    Tak to właśnie wygląda – w nawiązaniu do wcześniejszego #97 – o czy w tym jest tego rozwinięcie : Dlaczego NIEMCY nie chcą zapłacić Polsce reparacji wojennych? #85 •30 maj 2019 - https://www.youtube.com/watch?v=S1SSNyeuNNI .
    Ciekawość mam taką, bo jakoś jak do tej pory - nie słyszałem byśmy z niemcami albo z sowietami mieli podpisany jakiś akt o zakończeniu wojny – czy może o rozejmie jakimś – tudzież zawieszeniu broni ale ACT 447 płacimy i płacić będziemy - wszak zabezpieczeniem tego jest u nas piąta kolumna.
    Tak więc z tych i temu podobnych powodów – on jak mamy stanąć na wysokości postawionych przed nami zadań i spełnić wszelkiego rodzaju oczekiwania związane z walką ze smogiem – skoro jeszcze do tego wszystkiego - łożyć musimy na tych dzięki którym ten problem powstał, rozwinął się i się rozwija.

  20. #100
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nawet pelet się ekoterrorystom nie podoba.
    https://www.gramwzielone.pl/bioenerg...wa-razy-tanszy

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony