dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jaki inwerter - komunikacja Modbus

    Cześć,
    Czy możecie polecić jakiś przyzwoity inwerter (ca 5kW) który możliwie bezboleśnie i bez dodatkowych klamotów będę mógł skomunikować po Modbus z automatyką opartą na PLC (Wago), chodzi mi o odczyty parametrów/stanów? Ten aspekt to dodatek na przyszłość, ale nie chcę sobie zamykać takiej drogi. Tymczasem typuję Huawei (patrząc po internetach dość rokuje), ale taki np. Afore też deklaruje "otwartego Modbusa" (napisałem maila do dystrybutowa, narazie cisza).
    pzdr, Grzesiek

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Cześć,
    Czy możecie polecić jakiś przyzwoity inwerter (ca 5kW) który możliwie bezboleśnie i bez dodatkowych klamotów będę mógł skomunikować po Modbus z automatyką opartą na PLC (Wago), chodzi mi o odczyty parametrów/stanów? Ten aspekt to dodatek na przyszłość, ale nie chcę sobie zamykać takiej drogi. Tymczasem typuję Huawei (patrząc po internetach dość rokuje), ale taki np. Afore też deklaruje "otwartego Modbusa" (napisałem maila do dystrybutowa, narazie cisza).
    pzdr, Grzesiek
    na pewno Fronius, z SMA też nie powinno być problemu (zgodne z SunSpec Modbus)

  3. #3

    Domyślnie

    Fronek. Ma też API, format JSON.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony