dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 144 z 144
  1. #141

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaizen Zobacz post
    płynie stado plemników jajowodem. Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
    - panowie, zdrada, jesteśmy w odbycie - wracajmy!
    Całe stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem:
    - i tak budują się geniusze.
    :d :d

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Chłopcze, to jest fragment z doskonałego filmu "Cabaret" 1972 USA o narodzinach nazizmu. Widziałem w kinie "Śląsk" w mieście nad Odrą. Jeśli nie rozumisz ostrzeżenia, to biada twojej okolicy.
    Niejaka Liza Minelli grała główną rolę, kojarzysz?

    Ten wiersz też zbyt trudny dla Ciebie?

    • Po polsku:
      Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
      Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
      Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
      Nie byłem przecież socjaldemokratą.

      Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
      Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
      autor Martin Niemöller, 1892-1984


      http://wiersze.doktorzy.pl/kiedyprzyszli.htm


    Ty mnie nie uświadamiaj bo wiem co to jest, ja się pytam czy wiesz w jakim temacie piszesz? Co ten twórczy post o NRD i reszcie ma się do budowy domu czy warto. Tobie sie wątki pomieszały najwyraźniej.

  4. #144
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Och, aż się prosi, żeby coś napisać, bo pewne doświadczenie już mam.
    Z rzeczy nie-smart - rolety! I to nie chodzi o ochronę przed włamaniem, przy dzisiejszych izolacjach to ochrona przed słońcem A jak rolety, to oczywiście wypada tam podciągnąć prąd, nawet jeśli myślimy o przyszłości.
    Zaplanować (ale tak na poważnie) takie pomieszczenia jak kuchnie, łazienki i salon PRZED elektryką - wychodzi sporo rzeczy.
    Wyciągnąć sobie prąd na ogród (zarówno na taras, jak i dalej). Ja nie pomyślałem o tym, że wokół budynku będą ścieżki i trochę kolizji było.
    Byłem bardzo zadowolony z rekuperacji, nie mam możliwości podłaczenia gazu, tak wiec mam ogrzewanie elektryczne caleo I sprawdza się.
    Z bardziej smart spraw - uważam, że smart rzeczy na wifi dokłada się w stanie zastanym - nie planował bym tylu urządzeń wifi w fazie budowy.
    Instalacja ethernet - TAK.
    Och, nie zrobiłem bramy wjazdowej, teren przed garażem nie ogrodzony - wygoda w parkowaniu i masa miejsca na auta, jeśli ktoś nas odwiedza (nie wspomnę, że nie trzeba wydawać na bramę i jej automatykę).
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 11:26

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony