dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 144
  1. #121

    Domyślnie

    Rzuciłem okiem ostatnio na prefabrykowany dom z keramzytu budowany 200m ode mnie. Ciekawa technologia. Płyta, ściany, więźba i to na tyle. Wyjątkowo czysta robota. Ciekawe jak szkody górnicze wytrzymają zamki i wiotkie ściany szczytowe poddasza. Ściany są cienkie, Zyskujemy kilka procent powierzchni wewn. Ściany nie wymagają tynkowania - jedynie gładź. Zastosowano filigrany na stropy. Szybkość prac jest znaczna, ale nie demonizowałbym, na innej działce stawiano dom z porothermu, jedno piętro w max 3 dni.

    Czystość prac i jakość ścian bez tynkowania to chyba największe plusy. Poza tym, przy dobrej i sprawdzonej technologii prefabrykacja pozwala na wyeliminowanie większości błędów.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Rzuciłem okiem ostatnio na prefabrykowany dom z keramzytu budowany 200m ode mnie. Ciekawa technologia. Płyta, ściany, więźba i to na tyle. Wyjątkowo czysta robota. Ciekawe jak szkody górnicze wytrzymają zamki i wiotkie ściany szczytowe poddasza. Ściany są cienkie, Zyskujemy kilka procent powierzchni wewn. Ściany nie wymagają tynkowania - jedynie gładź. Zastosowano filigrany na stropy. Szybkość prac jest znaczna, ale nie demonizowałbym, na innej działce stawiano dom z porothermu, jedno piętro w max 3 dni.

    Czystość prac i jakość ścian bez tynkowania to chyba największe plusy. Poza tym, przy dobrej i sprawdzonej technologii prefabrykacja pozwala na wyeliminowanie większości błędów.
    Mam i polecam Jedyny minus, to mąż nie może czujnikiem wytropić instalacji elektrycznej w ścianach.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Mam i polecam Jedyny minus, to mąż nie może czujnikiem wytropić instalacji elektrycznej w ścianach.
    Polecam zakup lepszego, czulszego wykrywacza.

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A w tych gotowych ścianach keramzytobetonowych wszystko w fabryce powstaje to chyba te instalacje są na jakimś projekcie co do centymetra opisane, czy jednak nie dają takiego?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Mam i polecam Jedyny minus, to mąż nie może czujnikiem wytropić instalacji elektrycznej w ścianach.
    Instalacja ma być pod prądem , nie tylko pod napięciem. Obciąża sie przewód "żarówką" LED 10W lub podłym oświetlaczem LED 10W. Im gorszy tym lepiej, bo bardziej sieje i nawet głuchy usłyszy. Dobrze też sieją tanie ściemniacze w pozycji "ciemniej" .

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A w tych gotowych ścianach keramzytobetonowych wszystko w fabryce powstaje to chyba te instalacje są na jakimś projekcie co do centymetra opisane, czy jednak nie dają takiego?
    Powiem z własnego doświadczenia. Przed budową generalny wykonawca zwykle proponuje gotowy projekt instalacji. Ale to tylko propozycja, zmienić można wszystko. I tak, analizuje się każdą ścianę po kolei i dostosowuje do swoich potrzeb, tak właściwie to na tym etapie decydowaliśmy o konkretnym położeniu wszystkich sprzętów i mebli parteru. Także to opcja raczej dla tych wiedzących czego chcą. Projekt idzie do wykonawcy ścian, w fabryce zalewają masą peszle w ścianach. Na placu budowy przeciągane są kable, montowana w rynienkach reszta instalacji. W gotowym domku zmienialiśmy niewiele, gdy było trzeba ścianę z keramzytu można bruzdować ale po pierwsze ściany są cienkie - nie wszystko konstrukcyjnie jest możliwe. A po drugie po co psuć ładną gładką ścianę ?

    I do użytkownika, który uważa że keramzyt to jakiś syf napchany w ściany. Akurat keramzyt w tym wszystkim jest najzdrowszy, radziłabym poczytać z czego jest cement, beton (hasła: popiół lotny, żużel hutniczy itp. ). W domach szkieletowych hasło impregnat, tworzywo membran Nie ma zupełnie ekologicznej i idealnej budowy domu, a nawet gdyby taka istniała to wypełniamy te domy płytami laminowanymi i przedmiotami z plastiku. Niestety, do jaskiń nie wrócimy

    I żeby to nie był taki zupełnie W kwestii pytania w wątku - wszystko zależy od stylu życia. Dla ludzi którzy w domu tylko śpią, a w tygodniu stołują się i żyją "na mieście"- mieszkanie blisko centrum to dużo lepsza opcja. Plus ewentualny domek rekreacyjny/działkowy na czas wychowywania dzieci. Dla osób pracujących zdalnie, rodzin z dziećmi, wielopokoleniowych, gdzie przynajmniej jeden dorosły stale jest w domu - domek z niewielką działką to najlepsze rozwiązanie. Bardzo uwidoczniła to epidemia. Jeszcze wiosną dusiliśmy się (dosłownie) w mieszkaniu, dzieci żyły niczym więźniowie z wybiegiem na niewielkim balkonie. Mieszkania są za małe na stałe przebywanie w nich całych rodzin, mało miejsca na zapas żywności, brak komfortu przy gotowaniu, brak prywatności. Teraz mieszkamy w domku (stale wykańczamy) i nikt nikomu w drogę nie wchodzi, w przypadku kwarantanny niewiele się zmieni, dzieci nawet w deszczu biegają w kaloszach na podwórku a po dwóch minutach są w ciepłym domku Rozwijają się lepiej - ruch plus przyroda na wyciągnięcie ręki, uczą się dużo więcej z doświadczenia niż w betonowej dżungli. A w salonie i jadalni w końcu jest miejsce żeby posiedzieć z rodziną, bez uczucia że okupuje się czyjąś prywatną przestrzeń.
    Ale to wszystko przy założeniu że z podwórka i udogodnień domu chcemy korzystać. Znam kilka rodzin z "kostką" w mieście, dla których działka to zbędny obowiązek, nikt z niej nie korzysta, większość domu stoi nieużytkowana i tylko się kurzy, a remonty ze względu na dużą powierzchnię i starzejącą się infrastrukturę są katorgą.

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Jest temat o tym co byśmy zmienili budując drugi raz - nikt tam raczej nie piszę ze zamiast domu murowanego stawiał by szkielet czy na odwrót, a jeśli już takie wpisy są, to maks parę sztuk na 400 stron wątku... dlaczego? Bo każdy z reguły chwali to co ma, co sam wybrał, często nad tym wyborem spędził wiele godzin/dni czy tygodni i ta decyzja w jego kryteriach się obroniła.
    Ludzie mieszkają w domach z drewna, cegły, betonu komórkowego, ceramiki, prefabrykatów itp i raczej nikt nie narzeka, kwestia popularności danego systemu w danym miejscu i czasie.

    Moim zdaniem nadal istotna kwestia - czy chce mieć dom z działką czy mieszkanie? Bo jeśli Dom, to budować, a w jakim systemie - to już kwestia chęci, i portfela.
    Jeśli nie jestem pewien czy dom to jest to czego szukam, nie zależy mi na działce, metrażu, nie przeszkadzają mi sąsiedzi za ścianą, to czemu mieszkanie miało by być złym pomysłem?

  8. #128

    Domyślnie

    Calkiem mozliwe ze dom jest wart niz faktury na niego wydane, wystatczy postawic go na jakims zadupiu i kto to kupi, kazdy woli dobrze lokowane nieruchomosci, one trzymaja cene

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal3net Zobacz post
    Calkiem mozliwe ze dom jest wart niz faktury na niego wydane, wystatczy postawic go na jakims zadupiu i kto to kupi, kazdy woli dobrze lokowane nieruchomosci, one trzymaja cene
    Dlatego cenę domu zawsze będzie determinować cena działki. Nawet najnowocześniejszy dom za 5-10 lat będzie standardem i na nikim nie będzie robił wrażenia. Jeśli do tego jest położony na zadupiu jak mówisz to jego wartość będzie spadać z roku na rok. Dom zwykły w dobrej lokalizacji szybko zyska na wartości.
    Przykład u mnie. Miejscowość 10km od centrum Wrocławia. W 2013 roku działki były po 100zl. W 2016 kupiliśmy za 160zl za metr. Dzisiaj ceny w okolicach 300zl. Pytanie tylko jaki jest limit?

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Dlatego cenę domu zawsze będzie determinować cena działki. Nawet najnowocześniejszy dom za 5-10 lat będzie standardem i na nikim nie będzie robił wrażenia. Jeśli do tego jest położony na zadupiu jak mówisz to jego wartość będzie spadać z roku na rok. Dom zwykły w dobrej lokalizacji szybko zyska na wartości.
    Przykład u mnie. Miejscowość 10km od centrum Wrocławia. W 2013 roku działki były po 100zl. W 2016 kupiliśmy za 160zl za metr. Dzisiaj ceny w okolicach 300zl. Pytanie tylko jaki jest limit?
    Trzeba szukać. Szwagier kupił działkę w granicach Wrocławia (Zakrzów) dwa lata temu w cenie 120zł za metr. Działka ma 1600m2.
    Ja w tym samym czasie w Lesznie zapłaciłem 160zł za metr, a standardowo pod 250 wołali.
    Zawsze są okazje bez kompromisów.

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Szanowni forumowicze zastanawiający się nad budową własnego domku - nie czekajcie ani chwili !!!. Plusy domku zostały już tutaj wymienione i ja swoich nie będę dodawał, choć w domku mieszkam już 27 lat i mógłbym sporo o tym napisać. Ja podam inną przyczynę wpływającą na podjęcie decyzji - jest to inflacja. Dziś to kilka %/rok - oficjalnie, w rzeczywistości jest więcej. Oprocentowanie oszczędności w banku - 0,1 %/rok = złodziejstwo naszych pieniędzy. A będzie jeszcze gorzej, bo rząd drukuje banknoty bez pokrycia, idzie to pełną parą. Moja rada dotyczy też posiadaczy domków lub mieszkań. Macie pewne oszczędności to zabierzcie je z banku, uratujcie je wydając na remonty swoich mieszkań. Oczywiście nie odkrywam Ameryki. Wiele osób doskonale o tym wie, Wykonuję instalacje elektryczne i teletechniczne i mam pełne ręce roboty. Inni wykonawcy również. W marketach budowlanych tłumy kupujących. W grudniu mój klient 70+ zdecydował się na napędy bramy i do garażu, nowe oświetlenie wokół domu, gniazdka na zewnątrz (choinka), nowy obwód do kuchenki elektrycznej zamiast gazowej itp. Kilka dni temu powiedział mi "czemu wcześniej tego nie zrobiłem ?" To tylko przykład dla Was.

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    kredyt 500tyś to zastanawiam się czy na wszystko starczy bo rok w rok wszystko w górę i czy nerwowo oraz finanowo damy rade.
    Wczoraj kolejny raport o perspektywach na trzy lata mówił, że mieszkania będą drożeć (więc pewnie i domy...). 500 tys. kredytu to jeszcze jest znośne. W moim towarzystwie mówi się o dwukrotnie większych stawkach, a potem kolejnych 300 tys do oddania...

    Przy Waszych zarobkach raczej bym się nie martwił. Osobiście jestem wielkim fanem stawiania domów (może dlatego, że pracuję w branży i naprawdę to lubię... BANG!), więc jak najbardziej. Jest przy tym podstawowa zasada, uważaj na to, kogo zatrudniasz i jak pracuje. Nie krępuj się ściągać kierownika czy specjalisty do oceny realizacji.

    Na późniejszym etapie (mówiłeś o budżecie) zwracaj tez uwagę na materiały wykończeniowe czy nawet samą farbę. Nie bez powodu wbijałem w kilku wcześniejszych postach ludziom do głowy, by korzystać z - nie jest taniej, ale ostatecznie ten dom pewnie będzie z nami na zawsze
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 26-02-2021 o 15:30

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    18 stycznia napisałem:
    "Oprocentowanie oszczędności w banku - 0,1 %/rok"
    Pomyliłem się o rząd wielkości, bo od 1 marca PKO BP zaoferuje 0,01 %. Zatem osoba mająca pewne oszczędności trzymane w banku i zastanawiające się nad budową / remontem domku / mieszkania będzie frajerem jeśli utrzyma status quo swoich PLN.

  14. #134
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar SKIP GROUP
    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-017
    Dzielnica
    Nowe Miasto
    Posty
    4
    SKIP - wywóz gruzu w Poznaniu Wywóz odpadów, śmieci i gruzu w kontenerach - Poznań. Wynajem i serwis toalet przenośnych - Poznań. www.skipgroup.pl Poznań

    Domyślnie

    Pewnie, że warto wybudować własny dom. Inwestycja na lata, nie tylko dla własnego komfortu, ale również dla potomstwa

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Mam i polecam Jedyny minus, to mąż nie może czujnikiem wytropić instalacji elektrycznej w ścianach.
    Zastanawiam się właśnie nad budową lub kupnem domu i chciałbym wiedzieć jak to jest z tymi domami z keramzytu, bo skoro ściany są cieńsze od tradycyjnych domów murowanych to jak wygląda kwestia akustyki w takim domu, czy słychać wszystko co się dzieje na zewnątrz, czy jednak moje wrażenie jest mylne i jest to dobrze wygłuszony dom? Druga kwestia o którą chciałbym zapytać to jak wygląda ocieplenie takiego domu? Należy zastosować grubszy styropian?

  16. #136
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Michal443
    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    50-540
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKIP GROUP Zobacz post
    Pewnie, że warto wybudować własny dom. Inwestycja na lata, nie tylko dla własnego komfortu, ale również dla potomstwa
    Jestem tego samego zdania!

  17. #137

    Domyślnie

    Wybór "dom czy mieszkanie" tak naprawdę wybór stylu życia, kasa nie ma tu specjalnie znaczenia
    Jeśli chcesz mieć swój kawałek przestrzeni, swój ogródek, świeże powietrze itp., to kupujesz ziemię i budujesz dom. Ale jak wolisz mieć blisko do pracy, sklepu, szkoły czy kina, a po pracy mieć święty spokój, a nie ciągłe koszenie, odśnieżanie czy naprawianie, to wybierasz mieszkanie. Jak pojawiają się dzieci, to dochodzą kolejne zagwozdki - ważniejsze świeże powietrze i własne podwórko, czy przedszkole, szkoła i uczelnia blisko domu? Trzeba też uwzględnić to, kiedy dzieci będą mogły same chodzić/ jeździć do szkoły, czy ktoś z małżonków może wziąć na siebie ich dowożenie - do szkoły, na zajęcia, na basen, może konieczny będzie zakup drugiego samochodu, więc nie płacisz czynszu, ale zapłacisz za drugie auto i jego utrzymanie. Nie płacisz za sprzątanie klatki, ale sam odśnieżasz, nie płacisz za centralne ogrzewanie, ale co roku wywalasz parę tysi na węgiel, drewno czy gaz... Itepe, itede... Czyli bardzo dużo zmiennych
    Takie gadanie: "metr domu kosztuje tyle, a mieszkania - tyle, więc to jest lepsze, a to gorsze", nie ma żadnego sensu, bo wybór sposobu na życie nie może się opierać na prostej arytmetyce
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 06-04-2021 o 12:46

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skąd "parę tysi" na gaz?
    Dobrze ocieplony dom i nie przekroczysz 2 tyś/rok

  19. #139

    Domyślnie

    Mieszkałem w 9 lokalowym "apartamentowcu" w 45 metrach, teraz mam dom 135m, i roczne wydatki na wszystko mam niższe w domu. Wiadomo że ewentualny remont np elewacji nie jest rozkładany na wszystkich mieszkańców, ale robi się go może raz na 25 lat
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  20. #140

    Domyślnie

    Z budową domu jest tak, że kto się pobudował, to znaczy, że chciał się pobudować i raczej nie będzie się bił potem w pierś i mówił: rany, co ja zrobiłem, mogłem mieszkać w bloku

    Mieszkanie w domu ma swoje plusy i minusy, mieszkanie w bloku tak samo. Moim zdaniem trzeba dobrać mieszkanie pod siebie, a nie 'budowac się bo inni tak robią' albo 'mieszkać w bloku, bo ludzie mówią, że wygodniej'. Kto co lubi i tyle.

    Ja bym mieszkania w domu nie zamienił na żaden blok, a mieszkałem 15 lat w bloku, 5 lat w domu, 10 lat w bloku i ostatnie 10 lat znów w domu. Dom to super sprawa, wolność, rpzestrzeń, możliwość wyjścia na dwór, bliskość lasu, pól, łak, natury (o ile się mieszka na wsi), komfort... ale też i więcej starania i pracy jest przy domu niż w bloku.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony