dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zaklejenie otworów pod nawiewniki

    Cześć,

    zamontowałem ostatnio u siebie okna 3-szybowe z nawiewnikami jednak okazało się że w jednym z pokoi nawiewnik muszę zakleić ze względu na hałas (plac zabaw, ruchliwa ulica). Użyłem do tego silikonu sanitarnego białego i wypełniłem grubą warstwą dziury w skrzydle (z obu stron) oraz w ramie (od wewnątrz ze względu na problem z odkręceniem okapu nawiewnika od zewnątrz). Na to z powrotem przykręciłem nawiewnik od środka. Niestety po takim klejeniu dalej słychać hałas z okolic nawiewnika. Czym zamiast silikonu mógłbym zakleić taki nawiewnik? Myślałem o piance montażowej ale boję się ze względu na jej rozprężanie i ciężkie czyszczenie w przypadku ewentualnego zabrudzenia. W grę wchodzą wszelkie materiały typu silikony i kleje jak również wycięcie czegoś i wklejenie w dziurę w ramie i skrzydle okna.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A jaki masz nawiewnik? Są wersje akustyczne (przynajmniej w aereco) z tłumieniem rzędu 40dB.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A jaki masz nawiewnik? Są wersje akustyczne (przynajmniej w aereco) z tłumieniem rzędu 40dB.
    Zwykły Ventec VT501. Ale w poprzednim mieszkaniu miałem Ventec akustyczne i szczerze mówiąc nie widziałem różnicy między takim a zwykłym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony