dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    3000 zł za beton jak byś miał jako oszczędność wylal byś to w klasie wyzej czyli droższej.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    A to co oszczędzisz na szalunkach to wydasz w wieksza ilość betonu a tak to blaty do szalowania by były

  3. #23

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem Twoja wypowiedz smigloxxx 3000 chudziak plus 3000 szalunki systemowe do ław beton na ławy B20W8 (o ile się uda zrobić taka mieszankę). Gdybym lał w grunt to może 1000 zł więcej za koparkę bo ładnie by musiał wykopać pod ławy „rowek” potem folia do wykopu zbrojenie i ława z tego samego betonu wiec z tego co matematyka pokazuje około 5000 na plus. Ale mam takie a nie inne warunki geo wiec podjąłem decyzje ze robię drożej. Szalunek systemowy to ułatwienie dla wykonawcy aby nie musiał zbijać prawie 300m blatów (na co poszłoby dużo drewna lub płyty osb) plus czas który by na to poświecił. Zobaczymy jak wyjdzie mam nadzieje ze jego „pikachu” pozwoli na wypoziomowanie z odchyleniem Max 1cm.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Chodzi o ilość betonu na chudziaka i ławę. Chudziaka zastępujesz betonem wyższej klasy, czy w ogóle go nie dajesz? Nie wiem po co ta folia? Jaki jest sens tego zabiegu? Myślę, że przy tego typu inwestycji jest to złudne oszczędzanie. Można realnie zaoszczędzić na czymś innym np wykończenia. To są najważniejsze etapy budowy, ale to moje zdanie. Estetyka wykonania, prawidłowe otulenie zbrojenia, wysokość ławy; nie wiem jak to wszystko zachować na osypującym się rowie, a co zapewnia wykonanie szalunku. Należy pamiętać, że "wykopanie ładnego rowka" nie kończy się na pracy koparki, a należy uwzględnić także fakt, że zaleca się, ażeby ostatnie 15-20 cm wybierać ręcznie/łopatą. To wszystko co chciałem w tej kwestii powiedzieć.

  5. #25

    Domyślnie

    W pełni się z Tobą zgadzam dlatego zrobiłem j.w. z laniem chudziaka w szalunek. Co do folii to chodziło mi o wciąganie wody z betonu (jak nie masz chudziaka i lejesz w grunt). Podejrzewam, ze większość fundamentów w PL jest lana ta technika i stoją jak to mówi mój majster kiedyś to się rzucało zbrojenie w wykop i do dziś domy stoją a teraz to najlepiej wszystko od linijki

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Kiedyś to ławy nie były zbrojone
    Kiedyś to ławy nie były betonowe.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rivelv Zobacz post
    Szalunek systemowy to ułatwienie dla wykonawcy aby nie musiał zbijać prawie 300m blatów (na co poszłoby dużo drewna lub płyty osb) plus czas który by na to poświecił. Zobaczymy jak wyjdzie mam nadzieje ze jego „pikachu” pozwoli na wypoziomowanie z odchyleniem Max 1cm.
    Zazwyczaj nie czytam zbyt dokładnie, bo jestem za bardzo wypompowany po pracy. Od dłuższego czasu, niepokoi mnie fakt, że roboczogodziny wykonawcy są systematycznie pomijane. To jest spory koszt, wbrew pozorom.
    U nas, pracownik dostający do ręki pieniądze, musi mieć 250 zł za dniówkę 8 godzin, często, dodatkowo z obiadem. To musi kosztować, a inwestor musi być bardzo solidnie przygotowany na różne okoliczności.

    Podsumowując, patrzę zawsze na skutek inwestycji, a szalunki stratne nie zawsze kojarzą mi się ze stratą

  8. #28

    Domyślnie

    35 x 30 cm???? Daj ten projekt do przejrzenia jakiemuś kumatemu architektowi albo doświadczonemu kierownikowi budowy (95% z nich ma uprawnienia konstrukcyjne), bo jak na zbrojeniu są takie kwiatki to nie wiadomo czego się spodziewać dalej...
    Papier wszystko przyjmie, a za głupoty wymyślone przez architekta inwestor płaci grube złotówki. 20 cm x 400 strzemion daje wyraźną różnicę w złotówkach za stal...

    A jeśli chodzi o wykonawstwo - tu też inwestor zapłaci. Można pod zbrojenie dać 100 używanych cegieł po 40 gr/szt i wydać całe 40 zł (tylko trzeba powiedzieć inwestorowi, żeby popytał sąsiadów czy ktoś nie ma do sprzedania), można też kupić 3m3 suchego betonu za 500 zł. Inwestor zapłaci.

    Niby tu 500, tam 1000, a na całej budowie uzbiera się kilkanaście tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez mmmarcinnn ; 17-09-2020 o 20:39

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony