dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jaka jest roznica miedzy brama Normstahla a Wisniowskiego?

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze o jakim typie mówimy? Jeśli chodzi o uchylną to ja wybrałem Normstahla, bo za podobną cenę wydała mi się solidniejsza. Niewątpliwy plus to brak dodatkowych prowadnic - cały mechanizm opiera się na futrynie. Nie zajmuje miejsca i łatwo samodzielnie zamontować. No i dają 10 lat gwarancji. Bramę będę montował pod koniec tygodnia, przekażę swoje wrażenia.
    Nie przyglądałem się segmentówkom, ale te z Normstahla należą chyba do najdroższych (od 3,5 tys. za 2500x2100).
    Z minusów Normstahla: niekompetentny zespół pracowników Normstahl Polska, olewający pytania klienta i głucha infolinia (mam wrażenie że fikcyjna).

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Chciałbym bramę do garażu mieć uchylną lub segmentową ale z pokryciem z desek drewnianych a nie plastikowych imitujących drewno lub blaszana. Na pewno takie można zamówić ale podejrzewam,że są bardzo drogie. Czy są firmy, które przygotowują tylko konstrukcję bramy z mechanizmem zamykania, którą samemu można własnie obić drewnem?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Pare slow o bramach Wisniowskiego. Tzw. brama Euro - segmentowa jest kupowana u Hormana i sprzedawana jako Wisniowski. Horman sie na to zgadza. Brama uchylna jest nie cynkowana i po 2 latach po farbie. Normstahl jest lepszy od Wisniowskiego o 100 %.

  5. #5

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na Normstahla po wypowiedziach PT. Forumowiczów, że Hormann skrzypi. A ja nie chcę, żeby mi przez następne X lat skrzypiało.

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam uchylne Wisniowskiego (2szt). Kupilem gdyż Normstahl nie dawał transportu a ja musiałem mieć na "za dwa dni".
    Nie narzekam, no i żeby zamknąć trzeba mocno przyp....ierniczyć.
    Hormann był za delikatny, a inne np. Łęgbud to pomyłka....
    Z dwojga złego (łęgbud) wziąłem Wiśniowskiego.
    Prosta do złożenia i ustawienia w otworze. Jak będę miał kasę to dokupię automaty do tych bram Nice.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    anonim - o ile pamietam to Hormann ma taka brame ktora mozna obic wlasnym materialem

  8. #8
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    I Normstahl i Horman mają w sprzedaży konstrukcję do własnego obłożenia dowolnym materiałem w cenie pokrycia standardową blachą. Ja jestem w trakcie zakupu bramy w Brampolu z Imielina - obłożona drewnem i niedroga. Czy będę zadowolony to się okaże 9.11. jak mi ja przywiozą.

    Peter

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja na Budmie widziałem drewnianą bramę Wiśniowskiego, którą mieli wprowadzić do produkcji. Cena miała być znacznie niższa (ok.5kPLN) niż Hormanna (11kPLN), a i kolor będzie można wybrać. Nie sprawdzałem czy faktycznie już wprowadzili ją do produkcji.

  10. #10

    Domyślnie

    My mieliśmy podobny dylemat. Zdecydowaliśmy się na Wiśniowskiego głównie ze względów estetycznych - wewnętrzna strona bramy jest obita estetycznymi panelami, a na zewnątrz nie ma widocznych nitów. Obawialiśmy się, że z czasem nity zacznie zżerać rdza. Niewątpliwym plusem Normsahla jest brak prowadnic.

  11. #11

    Domyślnie

    U Wiśniowskiego tez sa dostepne bramy uchylne bez poszycia tj. konstrukcje do obicia drewnem - grubosc poszycia do 3 cm + dodatkowe 3 cm ocieplenia. Kupowalismy takie w pazdzierniku br.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    peter - daj znac jak bedziesz mial juz zainstalowana ta brame, a niedrogo to ile? mozesz podac wiecej szczegolow? pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    teraz dzwonilem do przedstawiciela Normsahla, za uchylna , ocieplana + kolor 1430 PLN z dowozem na miejsce bez montazu, rozmiar bramy 269x208 cm

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam 2 bramy uchylne Hoermana od 9 lat - nadal działają bez problemu, nie skrzypią, nie rdzewieją. Wkrótce rozpoczynam rozbudowę i też wezmę Hoermana.

  15. #15

    Domyślnie

    Mój Normstahl już zamontowany. Montaż banalny - całość sprowadza się do wywiercenia 8 otworów w murze i przymocowania bramy za pomocą kołków rozporowych. I pomysleć że chcieli mnie za to skroić na 300 PLN... Brama chodzi ładnie, nic nie skrzypi i nie zgrzyta.

  16. #16

    Domyślnie

    Odświerzam stary temat - konkretnie chodzi mi o bramę uchylną Normstahl, jak się podnosi, czy brak szyn prowadzących wpływa na lepszą pracę (w jaki sposób?), czy po podniesieniu nie zabiera więcej światła otworu. Tyle pytań dlatego że nie widziałem jak ona sie podnosi, i czy faktycznie chodzi lżej niż np. Wiśniowski. W okolicy znalazłem tylko jednego przedstawiciela Normatahla, (a poprzez ich e-mail nie odpowiadają) który niestety nie ma zamontowanej bramy.(Bramę Wiśniowskiego widziałem i wachlowałem)
    Użytkownicy pomóżcie !

  17. #17

    Domyślnie

    no to pomagam
    mam od grudnia Normstahl, uchylne 2 bramy, sprawuja sie swietnie, latwo sie otwiera i bez zadnych zgrzytow, brak prowadnic, jestem zadowolony, jest jedno ale .... infolinia .....
    na szczescie odpowiedzieli na emila z namiarem na przedstawiciela

  18. #18

    Domyślnie

    A czy ktoś ma może bramę garażową Wiśniowskiego segmentową (Unipro). Ten model jest w całości produkowany przez Wiśniowskiego, a ostatnio jest mocno promowany. Gwarancję dają jednak tylko na 2 lata.

    Z drugiej strony słyszałem, że np. Normstahl ma tak sformułowaną kartę gwarancyjną, że te 10 lat gwarancji to tylko marketingowy bełkot. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć? Dzięki za pomoc.

  19. #19

    Domyślnie

    Od kilku dni mam segmentową Wiśniowskiego 250x220 z napędem.
    Całość sprawia dość solidne wrażenie. Kontrukcja w całości cynkowana. Kultura pracy napędu znakomita (napęd inteligentny). Grubość segmentów 4 cm (chyba żaden inny producent nie oferuje takiej grubości). Na razie żadnych "zgrzytów" nie słychać. Żeby nie zapeszyć... Zobaczymy za kilka lat...
    Koszt (bez montażu) - niestety 4450 zł (w tym napęd elektr. 1163 zł) - brutto oczywiście.
    Janu

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Coś mnie bierze na ten Normstahl, człowiek chce zrobić u nich zakup, a oni milczą, nawet swoich przedstawicieli w terenie nie podają, chyba wezmę Wiśniowskiego.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony