dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 118
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Brama segmentowa Wiśniowski izolowana 4cm pianki jest w tej samej cenie co Horman 2cm. Normstahl jest droższy od Hormana.

    Róznice w jakości są na oko niewielkie - inne prowadzenie bramy, inny zamek - wg.dealerów ma to mieć wpływ na kulturę pracy bramy i jej wytrzymałość. Tyle, że ewentualne konsekwencje uwidocznią się po wielu latach z tym, ze nie napewno

    Reasumjąc wybrałem Wiśniowskiego bo przy tej samej (a nawet nieco niższej) cenie daje mi lepszą izolacje (garaż w bryle budynku). Przy odrobinie szczęścia będę miał więcej za mniej. Jeśli będę miał pecha to nawet Normstahl mi nie pomoże

    PS. Czy ktoś z was montował samodzielnie brame ? Czy warto robić to samemu czy lepiej zlecić to dostawcy ?
    Jasiu

  2. #22

    Domyślnie

    Jasiu, patrz wyżej, Pingo montował sam.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu montował, ale uchylaną bez prowadnic, a to inna bajka. Segmentowa brama o niedużych wymiarach mając poziomicę i wiertarkę za dzień można pewnie spokojnie zamontować. (widziałem raz taki montaż).
    W normstalu zapewniaja że żadna część bramy nie jest spawana, zgrzewana i co tam jeszcze. Wszystko jest nitowane, ocynkowane i lakierowanie a więc przez 10 lat (na tyle gwarancja) żadna rdza jej nie ruszy. W innych bramach elementy co prawda są ocynkowane ale później spawane i zamalowywane farbką. Można przecież sprawdzić czy tak jest w istocie.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja też zamówię Wisniowskiego, dla mojego wymiaru (4,75 X 2,25) Normsthal kosztuje aż 6850 zl, a Wisniowskiego mogę mieć za 4200zl. Wybór jest raczej oczywisty.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    duży bezpieczny smochód POLONEZ mogę mieć za 20tys zł, małą Fiestę za 35tys czy wybór też jest oczywisty?

  6. #26

    Domyślnie

    Bramą się nie jeździ . Pozatym nie wiem czy warto płacić 2650 za markę i kilka dodadkowych funkcji.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie czy warto? czy chodzi tylko o kilka dodatkowych funkcji? a może jest coś jeszcze?
    Najlepiej sprawdzić taka bramę szer 4,50 u kogoś kto ma ją zamontowaną już KILKA lat. Może sprzedawca jednej i drugiej potrafi wskazać miejsce zamontowania takiej z przed kilku lat. Chyba to żadna tajemnica. Można zawsze powiedzieć, że się właśnie przechodziło i zobaczyło taka bramę i chce się dopytać o jej wady i zalety.
    Na Forum ludzie dopiero sie budują, remontują i nie mają doświadczeń z dłuższego uzytkowania zakupionych rozwiazań.
    Bramą się nie jeździ, ale brama jeździ - ale nie o to przecież chodziło w tym porównaniu.

  8. #28

    Domyślnie

    czy moze ktos mi podpowiedziec gdzie moge obejrzec w lublinie brame segmentowa wisniowskiego? zeden z dealerow ktorego odwiedzilem nie mial takiej bramy zamontowanej chodzby na pokaz, chciałbym sobie zobaczyć jak jest wykonanal, pootwierać, pozamykać i zdecydować czy warto.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja od 4 tyg. jestem posiadaczem bramy segmentowej Wiśniowski (210x240, kasetonowa, ocieplana, kolor brąz standardowy, kasetony o fakturze drewna, jeden zamek) i co tu dużo mówić wygląda solidnie, lekko się prowadzi i bardzo się wszystkim podoba. Skrzypieć zaczęła tydzień temu, ale tylko dla tego, że wierciłem otwory i pył z maxów i cegły wpadł w prowadnice. Podejrzewam, że gdy wyczyszcze i zakonserwuję to będzie znowu ok. Cena bramy 2400zł + 400 montaż. Nie mam automatyki, ale obecnie napęd chcieli mi sprzedać za 1000zł.
    Jeśli chodzi o montaż - Wpadłem akurat na koniec montażu i oznajmiłem instalatorom bramy wprost, że jakbym wiedział, że tak wygląda montaż to sam bym sobie to zamontował. Na prawdę prosta sprawa. Nie dali mi żadnej ulotki, ale podejrzewam, że w paczce była instrukcja jak to złożyć.

  10. #30

    Domyślnie

    Też wybrałem Wiśniowskiego 2700x2300. Jakie rabaty udało Wam się wynegocjować? Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Na razie 10% z własnym odbiorem od dealera.

  12. #32

    Domyślnie

    Ja mam Wisniowskiego 4500x 2250 segmentową z napędem montowałem sam zajeło mi to jeden dzień. Narazie chodzi bez zarzutu czasami coś tam zgrzytnie myślę że wymaga jeszcze malej regulacji i smarowania ale zrobie to po zakończeniu budowy. Napęd chodzi bez zarzutów. Może moglo byc solidniejsze ( na oko) mocowanie napędu do bramy ale po kilkudziesięciu otwarciach i zamknieciach jest OK.Porównywałem z 5 m Hormana i wydają podobne dzwięki przy otwieraniu. Polecam z napedem bo przy takiej szerokości to trochę trzeba ją na początku pociągnąć aby ruszyć póżniej idzie lekko ale praw fizyki się nie przeskoczy.

  13. #33

    Domyślnie

    Wciąż drepczę za bramą... Zdecydowany jestem już na uchylną i wiem na pewno, że nie kupię Wiśniowskiego. Widziałem dwie takie bramy w akcji: "don't try this at home". Mój brat nieszczęśliwie skusił się na to "cacko", w dodatku przepłacił. Nie muszę chyba opisywać jego miny, gdy podczas pokazu po raz drugi z rzędu brama nie chciała się zamknąć (jakiś tam uparty bolec przy posadzce nie chciał "zaskoczyć"). Mało tego. Wykończenie od wewnątrz - aby zrobić w nim dziurę palcem nie trzeba wiele wysiłku, z resztą całość kołysze się, rzęzi i ma się wrażenie, że za moment spadnie człowiekowi na głowę. Od montażu minęło raptem 9
    m-cy!
    Przepraszam tych, którzy już planowali kupić tę bramę, a teraz znów będą szukać. Piszę tylko to com widział...

    Sam skłaniam się powolutku do zakupu Normstahla lub Siebau. Co ciekawe w PSB znalazłem ocieplaną bramę 2000x2500 Hormanna za 770PLN netto minus rabat 5%, ale jakoś boję się ją kupić. Pewnie jest to model "super-standard" pozbawiony b.ważnych elementów.

    Aha, kto przypomni, która brama oprócz Normstahla nie ma prowadnic w garażu?

    Pozdrawiam

    Pearl

    Dodam tylko, że Siebau wydaje mi się zbyt drogi...no i te prowadnice w garażu.

  14. #34

    Domyślnie

    [quote="Pearl"] Co ciekawe w PSB znalazłem ocieplaną bramę 2000x2500 Hormanna za 770PLN netto minus rabat 5%, ale jakoś boję się ją kupić. Pewnie jest to model "super-standard" pozbawiony b.ważnych elementów.

    Aha, kto przypomni, która brama oprócz Normstahla nie ma prowadnic w garażu?
    [quote]

    Sprawdź czy ten Hormann na pewno jest ocieplany, kiedyś reklamowali tanie bramy niby ocieplane, a potem się okazało że ocieplany to jest droższy model segmentowy. W ubiegłym roku w każdym bądź razie Hormann nie miał w ofercie ocieplanych bram uchylnych.
    Kiedy rok temu kupowałem Normstahla to była to jedyna firma która oferowała bramę bez prowadnic.

  15. #35

    Domyślnie

    wydawało mi się, że jest też jakaś krajowa brama bez prowadnic - Brampol, Bramatic...muszę jeszcze to sprawdzić.
    W PSB brama ta była w promocji, ale teraz już sam nie jestem pewny czy była ocieplana, chyba była.

    Pozdrawiam

    Pearl

  16. #36

    Domyślnie

    Także zastanawiam się jaką bramę kupić. Wacham się pomiędzy Wiśniowskim ,a firmą Raynor. Może ktoś ma jakieś info dotyczące w szczególności tej drugiej . Brama uchylna, kasetony , cena w obu przypadkach identyczna.

  17. #37

    Domyślnie

    Wracam do tematu.
    Prosze o komentarze w kwestii wyboru.

    Zastanawiam sie nad segmentową + automatyka kolor z palety Ral:

    Wisniowski (4cm ocieplenie) około 5000zł
    Hormann (2cm ocieplenie) około 5600zł
    Nornstahl (4cm) 4500zł + 500 montaz + automatyka "Nice" za 1zł (jakaś taka promocja)


    Czy coś wiecie o tych bramach Normstahl ? Niby wysoka cena bramy (która wygląda solidnie) ale z kolei ta automatyka czy nie śmierdzi??

    Fugas

  18. #38

    Domyślnie

    mam uchylna Normstahl, jestem bardzo zadowolony

  19. #39

    Domyślnie

    Ja mam segmentową Gadipa, nikt się z nim nie spotkał?
    Zastanawiałam się nad Wiśniowskim, ale instalatorzy mi odradzali i miał krótszy czas gwarancji a cenowo podobny.

  20. #40

    Domyślnie

    Ja kupię raczej WICHERS'a segmentową bo mój znajoby ma warsztat samochodowy i ma taką od kilku lat i nie ma (poza regulowaniami) kłopotu a w warsztacie to brama kilkanaście razy dziennie od jesieni do wiosny jeździ.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony