dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie cegiełka na ścianie...

    Mam zamiar położyć cegiełkę na ścianie, kupiłem cegiełkę prawdziwą wykonaną z surowca naturalnego, cięte lico z wozówki, nie żadna tam marketowa gipsowa itd. Ściana na której będę ją układał jest pomalowana gruntem akrylowym z Beckersa. Pytanie:
    1. Jaki klej zastosować?
    2. Czy ta zagruntowana ściana akrylem wystarczy?
    3. Z racji tego że cegiełka byłą cięta, jest ona zakurzona zapylona itd, gruntować ją ?
    4. fuga najlepsza jaka?
    5. Jakim preparatem ją pomalować juz po ułożeniu na ścianie?
    6. Klej tylko na ścianę, czy ściana i cegiełka?
    Ostatnio edytowane przez walent ; 06-09-2020 o 20:46

  2. #2

    Domyślnie

    mam takie coś w mieszkaniu, przyznam nieskromnie, że fajna sprawa. U mnie majster robił to tradycyjnie czyli cement z piaskiem i fugę też tradycyjną zrobił czyli cement z piaskiem i przeciągał takim (nie wiem jak to nazwać, dłuto powiedzmy) analogicznie do budowy słupków czy kominów kiedyś. Impregnat dałem do klinkieru, zrobiłem to raz i przez 7 lat jest ok, nic nie trzeba poprawiać. Do przyklejania stosowane były takie plastikowe listwy na odstępu (fugę) nie pamiętam jak się to nazywa ale 2 metrowa listwa kładziona między rzędami cegieł, kupione w markecie.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja kleiłem na Klej Mapei Adesilex P9 szary, do tego fuga fuga gruboziarnista Elkamino.
    Na koniec impregnat Imper Guard.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Ceglana ściana doda uroku każdemu wnętrzu i wprowadzi niepowtarzalny klimat. Warto jednak uwzględnić w stylistyce wnętrza jej obecność. Świetnie wygląda we wnętrzach rustykalnych, industrialnych, ale też w stylu skandynawskim.
    Klejenie cegły można wykonać przy pomocy kleju do cegły. Takiego jakim się klei płytki imitujące cegłę. Ściana pod klej powinna być zagruntowana najlepiej zgodnie z wytycznymi producenta kleju. Cegła jest materiałem porowatym i przed nałożeniem fugi należy ją zaimpregnować, by fuga nie zabrudziła powstającego muru. A nawet przy takiej impregnacji należy zachować czystość pracy i zabezpieczyć powierzchnie cegieł przed zabrudzeniem. Fuga najlepiej by swoim kolorem i konsystencją przypominała zaprawę, chyba że planuje Pan pomalować ceglaną ścianę (np. na biało co dobrze prezentuje się w stylu skandynawskim).
    Jeśli jednak kolor muru ma pozostać naturalny, całość (cegły i fugi) należy zaimpregnować.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	448969Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	448970Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	448971

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony