dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podwalina pod słupy czy ocieplać?

    Witam. Chciałbym się zapytać czy podwalinę pod słupy dachu trzeba docieplać, czy można ją traktować jako materiał o niskim U. Załóżmy że mam podwalinę o grubości 12cm a chce ocieplić posadzkę poddasza styropianem 15cm. Wtedy na podwalinę daje tylko 2 cm?



    Pytam ponieważ będę wylewał niedługo strop a dopiero po tym konstruktor przeliczy ponownie więźbę, zmień kąt dachu z 30st na 35 st w związku z czym zmieni się lokalizacja słupów i nie wiem które miejsca mam dozbroić na stropie więc będę musial zastosować podwaliny. Jakiej grubości podwaliny się z reguły stosuje? Czy jest możliwość już teraz mniej więcej wyliczyć miejsca występowania słupów gdy zwiększymy kąt do 35st?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    W obecnych komputerowych czasach możliwa jest określenie lokalizacji słupów nie mniej więcej a co do mm.

  3. #3

    Domyślnie

    Dekarz który będzie robił więźbę nie robi tego raczej na komputerze. Ale teraz po rozmowie z nim bardziej mnie zastanawia to co mówił. Mianowicie zaproponował by zrobić dach samonośny czyli bez słupów na stropie gdyż uważa że w przypadku dachu kopertowego rozpór jest mniejszy skierowany na 4 ściany kolankowe z rdzeniami żelbetonowymi a jętki będą przykręcone po dwie śruby na stronę więc fizycznie tych jętek ani nie rozerwie, nie ściśnie wiec i dachu nie rozeprze. Rama z płatwi bez słupów. Robi tak od wielu lat a jest uznawanym na okolice dekarzem. Wymiary dachu po obwodzie to 13x10m. Troszkę mnie to przeraziło, czy może mieć rację? Jak zapytałem czy będzie to skręcane na jakieś blachy, kątowniki powiedział że nie stosuje tego, że tak robią ci co się uczą dopiero. Kolejna sprawa kierownik radził by szpilki murłaty zalewać w wieńcu nie w jednej linii ale nieco przesunięte żeby nie rozłupać murłaty. Oczywiście wyśmiał ten pomysł. Więc dylematów sporo, nie wiadomo kogo słuchać.


  4. #4

    Domyślnie

    Poddasze masz użytkowe? Jak tak to nie trzeba docieplać, jak nie to dociepl.
    Słupy wypadną w rym samym miejscu.
    Samonośne się sprawdzają przy nachyleniu 45 im mniej tym rozpór większy i istnieje ryzyko w przyszłości.
    Ze szpilkami nie kombinuj, niech wypadają w środku murłaty

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś będzie użytkowe, póki co nie. Mam belki widoczne ponad strop na 15 cm więc i tak jakoś muszę je ukryć dlatego siłą rzeczy będę musiał ocieplić chociaż z 8 cm (+ wylewka na 7cm) i wtedy belki się powinny schować.

    Czy może mi ktoś powiedzieć na jaką max długość mogę wydłużyć okap dachu? W projekcie mam 100 cm liczone od styropianu, gdzie styro jest grube na 15 cm, więc razem 115 cm od bloczków. Chciałbym podnieść ścianę kolankową, a żeby bryła domu nie straciła na wyglądzie musiałbym chyba również wydłużyć okap. Słyszałem o regule jeden pustak kolankowej więcej = jedna dachówka więcej, ale chyba jest jakaś graniczna długość okapu? Ile cm daje wydłużenie o jedną dachówkę? Kąt dachu 35 st, dachówka ceramiczna, dach koperta.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    100 cm to już spory okap. Obliczeniowo pewni już są ugięcia przekroczone

  7. #7

    Domyślnie

    To w jaki sposób zniwelować wizualnie wyższą ścianę kolankową?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony