dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question piwnica pod garażem. Jaki strop?

    Mam zamiar zbudować podpiwniczony dom z garażem w bryle budynku. Pod garażem również piwnica, z otworem pełniącym funkcję kanału samochodowego. Czy strop nad piwnicą tylko monolityczny? Budował ktoś dom ze stropem Filigran, Smart, czy innym prefabrykowanym? Czy to ma sens w przypadku domu jednorodzinnego?
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki strop to pytanie do konstruktora.
    Ja mam piwnicę pod garażem, ale nie mam kanału.

  3. #3

    Domyślnie

    Super że masz piwnicę, ale ja pytałem o rodzaje stropów na których można parkować samochód.
    Paweł

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    W zasadzie większość stropów prawidłowo dobranych i wykonanych da radę. Problem przy gęsto żebrowych jest ich stosunkowo mała nośność.
    Monolit jak najbardziej się nada i łatwy do wykonania na budowie - na podstawie dobrego projektu.
    Smart fajny mocny strop, domek nie jest problemem ale odległość od fabryki może podrożyć inwestycje i to sporo.
    Strop filigran to taki bardziej szalunek tracony niż strop wg mnie chyba najgorsze rozwiązanie na rynku.

    Możesz jeszcze wykonać strop z płyt kanałowych, w przekroju podobne to do smarta tylko nie sprężone. Chyba łatwiej dostać w różnych częściach polski.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Ja zrobiłem coś takiego, strop monolit wylewany, a następnie dźwigiem kładłem na zaprawę.
    https://lh3.googleusercontent.com/pw...-no?authuser=0

    https://lh3.googleusercontent.com/pw...-no?authuser=0

  6. #6

    Domyślnie

    Ooo, to ciekawe. Gdzie ten monolit był wylewany? Obok, na budowie, czy w firmie produkującej stropy?
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony